Popis núdzovom režime spustenia v systéme Windows 2000

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 202485 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Microsoft Windows XP verziu tohto článku, pozri 315222.
Pozn mka
Tento článok sa uplatňuje na systém Windows 2000. Podpora pre Windows 2000 končí 13. júla 2010. The Windows 2000 podpora riešenie Center je východiskovým bodom pre plánovanie vašej stratégie migrácie zo systému Windows 2000. Ďalšie informácie nájdete Microsoft Support Lifecycle politiky.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Systém Windows podporuje viaceré možnosti spustenia núdzového režimu, ktoré načítať minimálny počet ovládačov. Tieto možnosti môžete použiť na spustenie systému Windows tak aby ste si môžete upraviť databázu registry alebo zaťaženie alebo odstrániť ovládače.

DALSIE INFORMACIE

Ak chcete použiť možnosti spustenia núdzového režimu, postupujte nasledovne:
 1. Reštartujte počítač, a keď sa objaví Boot menu, stlačte F8.
 2. Keď Windows rozšírené možnosti ponuka sa zobrazí, vyberte niektorú možnosť a stlačte kláves ENTER.
 3. Keď Boot menu sa zobrazí opäť, so slovami "bezpečné Režim"zobrazené na červeno dole, vyberte inštaláciu, ktorú chcete Spustite a potom stlačte kláves ENTER.
UPOZORNENIE: Nevyberajte inštalácia Microsoft Windows NT 4.0.

Popis bezpečného možnosti zavedenia

 • Safe Mode (Safeboot_Option = Minimal): minimálny počet ovládače zariadení a služby na spustenie systému Windows.
 • Safe Mode with Networking (Safeboot_Option = Network): A minimálnou množinou ovládačov a služieb na spustenie systému Windows plus ovládače potrebné na načítanie siete.
 • Núdzový režim s príkazovým riadkom (Safeboot_Option = Minimal): Toto je rovnaká ako núdzový režim, s výnimkou, že je spustený program Cmd.exe skôr ako Windows Explorer.
 • Zapnúť režim VGA: To spustí systém Windows v režime 640 X 480 použitím aktuálneho ovládača videa (nie sys). Tento režim je užitočný pre prípady v ktoré displej bol nakonfigurovaný na nastavenie monitora nemôže zobraziť.

  POZNÁMKA: Safe mode a Safe mode with Networking načítať ovládač sys namiesto toho.
 • Last Known Good Configuration: Spustí systém Windows pomocou predchádzajúce funkčná konfigurácia.
 • Režim obnovenia služby Directory Service: Tento režim je platná len pre Radiče domény systému Windows. Vykoná opravu služby adresára.
 • Ladiaca režim: Táto možnosť umožňuje debug režime v systéme Windows. Informácie o ladení môžu byť odoslané cez sériový kábel do iného počítača spustený nástroj na ladenie. Tento režim je konfigurovaný na použitie portu COM2.
 • Enable Boot Logging: Pri spustení počítača s akoukoľvek možnosti spustenia núdzového režimu okrem Posledná známa funkčná konfigurácia je zapisovanie do denníka zapnuté. Text zapisovania do denníka sa zaznamenáva v súbore Ntbtlog.txt v priečinok % systemroot %.
Je nastavená systémová premenná, keď používate jeden z bezpečné Možnosti zavedenia. Premenná prostredia je "Safeboot_Option." Táto premenná je nastaviť buď siete alebo minimálny.

Ovládač Microsoft VGA predvolené používa sa na zobrazenie (640 X 480 X 16 farieb). Musíte sa prihlásiť všetky režimy (buď domény alebo miestne SAM, závislosti na ktorý spustenia núdzového režimu režim vám Vyberte).

Vlastnosti

ID článku: 202485 - Posledná kontrola: 20. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Kľúčové slová: 
kbenv kbinfo kbmt KB202485 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:202485

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com