Windows 2000'de Güvenli Önyükleme Modu'nun Açıklaması (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 202485 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makalenin Microsoft Windows XP sürümü için bkz: 315222.
Duyuru
Bu makalede, Windows 2000 için geçerlidir. 13 Temmuz 2010 üzerinde Windows 2000 Destek sonlandırıyor.Windows 2000 End-of-Support Solution Center, Windows 2000'den geçiş stratejisini planlama bir başlangıç noktasıdır. Daha fazla bilgi için Microsoft Support Lifecycle Policy "konusuna bakın.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Windows, en az bir sürücü kümesi yüklenemedi birkaç güvenli önyükleme seçenekleri destekler. Kayıt defterini değiştirme veya yüklenemedi veya sürücüleri kaldırmak için Windows'u başlatmak için bu seçenekleri kullanın.

Daha fazla bilgi

Bir Güvenli Önyükleme seçeneğini kullanmak için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve önyükleme menüsü göründüğünde F8 tuşuna basın.
 2. Windows Gelişmiş seçenekleri menüsü görüntülendiğinde bir seçenek belirleyin ve ENTER tuşuna basın.
 3. Önyükleme menüsü yeniden görüntülendiğinde, sözcükleri "Güvenli mod kırmızı alt görüntülenen" ile başlatmak istediğiniz yüklemeyi seçin ve ENTER tuşuna basın.
UYARı: bir Microsoft Windows NT 4.0 kurulumunu seçin.

Güvenli Önyükleme seçeneklerinin açıklaması

 • Güvenli mod (Safeboot_Option en az =): BIR aygıt sürücülerini ve Hizmetleri, Windows'u başlatmak için olabildiğince az sayıda.
 • Ağ desteği ile güvenli mod (Safeboot_Option ağ =): BIR aygıt sürücülerini ve Hizmetleri, Windows ve ağ bağlantısı'nı yüklemek gerekli sürücüleri'ni başlatmak için olabildiğince az sayıda.
 • Komut istemi ile güvenli mod (Safeboot_Option en az =): Bu, güvenli mod ile aynıdır, bu özel durumla yerine Windows Gezgini, Cmd.exe başlatıldığında.
 • Enable VGA modu: Windows bu geçerli görüntü sürücüsünün (VGA.sys değil) kullanarak 640 X 480 modunda başlatır. Bu mod, görüntüyü monitör görüntüleyemiyor ayarında yapılandırılmış durumda kullanışlıdır.

  Not: Güvenli mod ve ağ desteği ile güvenli modda yerine VGA.sys sürücüsünü yükleyin.
 • Bilinen son iyi yapılandırma: Bu, bir önceki iyi yapılandırmayı kullanarak Windows'u başlatır.
 • Dizin hizmeti geri yükleme modu: Bu mod, yalnızca Windows etki alanı denetleyicilerinde geçerlidir. Bu, bir dizin hizmeti onarma gerçekleştirir.
 • Hata ayıklama modu: Bu seçenek, Windows hata ayıklama modunu etkinleştirir. Hata ayıklama bilgisi bir hata ayıklayıcısı'nı çalıştıran başka bir bilgisayara seri kablo gönderilebilir. Bu mod COM2 kullanmak üzere yapılandırılır.
 • Önyükleme günlük kaydını etkinleştir: bilgisayarı bilinen son iyi yapılandırma dışındaki bir güvenli önyükleme seçenekleri ile başlatıldığında, günlüğe kaydetme etkinleştirildi. Önyükleme günlüğü metni Ntbtlog.txt dosyası % systemroot % klasörü de kaydedilir.
Güvenli Önyükleme seçeneklerinden birini kullandığınızda bir ortam değişkeni ayarlanır. Ortam değişkenidir "Safeboot_Option." Bu değişken, ya da ağ veya en az ayarlanır.

Varsayılan Microsoft VGA sürücüsü görüntülemek için kullanılır (640 X 480 X 16 renk). (Ya bir etki alanı veya yerel SAM, hangi Güvenli Önyükleme moduna bağlı olarak), tüm modlarda oturum açmalısınız.

Özellikler

Makale numarası: 202485 - Last Review: 20 Şubat 2007 Salı - Gözden geçirme: 3.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kbinfo KB202485 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:202485

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com