Internet Explorer'ın mevcut Global dili otomatik algılama seçeneği

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 202489
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Genel dil algılaması, Internet Explorer'ın otomatik olarak gerçekleşir. Otomatik Algıla seçeneğini belirlerseniz ( Görünüm menüsünde kodlama' nın üzerine), doğru dil ayarını otomatik olarak belirlenir. Doğru dil ayarı belirlenemez ve hangi dil seçilmesi biliyorsanız, uygun dil el ile ayarlayabilirsiniz.

Daha fazla bilgi

Çoğu Web sayfaları hangi dil kodlamasını (dil ve karakter kümesi) kullanmak için tarayıcı bildiren bilgiler içerir. Sayfa bu bilgileri içermez (ve Otomatik Seç özelliğini etkinleştirmiş olan), Internet Explorer genellikle uygun dil kodlamasını belirleyebilir.

Otomatik Seç özelliğini kullanmak için bilgisayarda karşılık gelen dil destek dosyalarını yüklemeniz gerekir. Internet Explorer Eklenti sayfasından veya kodlama kodlama menüsü öğelerini tıklatarak bu dosyaları elde edebilirsiniz.

Otomatik Seç özelliğini etkinleştirmek için:
  1. Internet Explorer'ı başlatın.
  2. Görünüm menüsünde kodlama' nın üzerine ve öğesinin yanında onay işareti Otomatik Seç ' i tıklatın.
Bir Web sayfası için dil kodlamasını el ile seçmek için:
  1. Internet Explorer'ı başlatın.
  2. Görünüm menüsünde kodlama' nın üzerine, daha fazlaişaret ve ardından uygun dili tıklatın.

    Not: Dil destek bileşenlerini yüklemeniz istenirse, Yükle' yi tıklatın. Otomatik Seç özelliği veya belirli bir dil paketi, bilgisayarınızda yüklü değilse, gerektiği gibi dosyaları karşıdan yüklemek için istemde bulunulur.
Dil eklemek bilgisayarın uygun dilde Web sayfaları görüntüleyen bir yazı olduğunu garanti etmez. Yazı tiplerini eklemeniz gerektiğinde sorulmasını istiyorsanız, aşağıdaki adımları kullanın:
  1. Internet Explorer'ı başlatın.
  2. Araçlar menüsünde Internet Seçenekleri' ni tıklatın.
  3. Gelişmiş sekmesinde, Yükleme özelliğini etkinleştir onay kutusunu seçmek için tıklatın.
Daha sonra uygun dilde sayfaları görüntülemek için birden çok dil desteği paketi karşıdan yükleyebilirsiniz.

Diller arasında daha hızlı ve kolay bir şekilde geçiş yapmak için araç çubuğunuza Dil kodlaması düğmesi ekleyebilirsiniz.

Özellikler

Makale numarası: 202489 - Last Review: 1 Aralık 2013 Pazar - Gözden geçirme: 4.0
Anahtar Kelimeler: 
kbenv kbhowto kbinfo kbmt KB202489 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 202489
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com