Lisans Yöneticisi Başlatılmaya Çalışıldığında "RPC Sunucusu Çok Meşgul" Hatası (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 204018 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Herhangi bir etki alanı denetleyicisi Lisans Yöneticisi aracını'ı başlatmaya çalıştığınızda, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
RPC sunucusu çok meşgul.
Bu durumda, uzak yordam çağrıları yine de doğru Olay Görüntüleyicisi, Sunucu Yöneticisi, Kullanıcı Yöneticisi ve benzerleri gibi diğer araçları için çalışır.

Neden

Bu davranış, bir ağ bağlantısı kaybı ya da hasarlı bir Lisans Yöneticisi veritabanı kaynaklanabilir.

Çözüm

Birincil etki alanı denetleyicisinde (PDC) Lisans Günlüğü hizmeti yeniden başlatmayı deneyin:
  1. Başlat ' ı tıklatın, Ayarlar ' ın üzerine gelin ve sonra Denetim Masası ' nı tıklatın.
  2. Hizmetler'i çift tıklatın.
  3. Lisans Günlüğü hizmeti Ek Yardım düğmesini tıklatın.
  4. Hizmeti durdurmak için Durdur ' u tıklatın.
  5. Hizmeti başlatmak için Başlat ' ı tıklatın.
  6. Başlat ' ı tıklatın, Programlar ' ın üzerine gelin, Yönetimsel Araçlar ' ın üzerine gelin ve sonra Lisans Yöneticisi düzgün çalıştığını görmek için Lisans Yöneticisi ' ni tıklatın.
Hata iletisi almaya devam ederseniz, Lisans Günlüğü hizmeti sıfırlamanız gerekebilir. Bunun nasıl yapılacağı hakkında daha fazla bilgi için lütfen Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:
153140Lisans Yöneticisi Bilgilerini Sıfırlama (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)
Kuruluşunuzdaki her sunucuda bu işlemi gerçekleştirme hakkında daha fazla bilgi için lütfen Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:
194065Lisans Yöneticisi'ni Kuruluş Genelinde Sıfırlama (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Daha fazla bilgi

Etki alanı denetleyicilerinin iletişim kurabildiğinizi doğrulamak için ağ bağlantısı sorunlarını giderme gerekebilir. Yedek etki alanı denetleyicilerini veya üye sunucular, PDC erişilemiyor, hata iletisi, Netbıos ad çözümlemesi sorunları belirtisi olabilir.

Ek bilgi için lütfen Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:
198132Lisans Yöneticisi Bilgilerinin Çoğaltılması Başarısız Oluyor (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Özellikler

Makale numarası: 204018 - Last Review: 7 Şubat 2014 Cuma - Gözden geçirme: 1.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kberrmsg kbnetwork kbprb KB204018 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:204018

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com