Outlook'taki depolama özelliklerinin amacı ve kapasitesi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 208480 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makalenin Microsoft Outlook 97 sürümü için bkz: 171582.
Bu makalenin Microsoft Outlook 98 (CW) sürümü için bkz: 181406 .
Bu makalenin Microsoft Outlook 98 (IMO) sürümü için bkz: 181532.
Bu makalenin Microsoft Outlook 2000 (IMO) sürümü için bkz: 197752.

Not: Bu makaledeki yordamlar yalnızca Outlook'u Corporate veya Workgroup seçeneğiyle yüklediyseniz geçerlidir. Bu seçenekle, İleti Uygulama Programı Arabirimi (MAPI) hizmetlerini kullanabilirsiniz. Yükleme türünüzü belirlemek için <a0></a0>, Yardım menüsünde Microsoft Outlook hakkında'yı tıklatın. Corporate veya Workgroup yüklemesi kullanıyorsanız, "Şirket veya Çalışma Grubu" görünür.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalenin amacı ve kapasitesi her birini istemci olarak bir Microsoft Exchange Server'a çalışırken, Microsoft Outlook tarafından kullanılan depolama özellikleri aşağıdaki anlatılmaktadır:

Daha fazla bilgi

Bilgisayarınızda bulunan Kişisel Klasörler dosyaları

Bir veya daha çok .pst dosyaları, her kullanıcının bir bilgisayarda bulunabilir. Bir .pst saklama birincil veya ikincil bir depolama olarak tanımlanabilir. Birincil BIR mağazaya dosyanın ve tüm diğer varsayılan Outlook klasörlerinizi gibi Takvim, kişiler, Silinmi? Ö?eler, günlük, notlar, Gönderilmiş Öğeler, gelen posta teslim ve görevler orada bulunan anlamına gelir. Bir .pst dosyasını başka bir deyişle, maddelerin bu dosyaya el ile veya gelen kutusu kuralları ile birincil deponuzdan taşıyabilirsiniz ikincil deposu olarak da tanımlanabilir.

Her .pst dosyası en fazla 65.535 en üst düzey öğeleri ve en çok 65.535 her klasör öğeleri içerebilir. Bir klasörü, ileti, görev, vb. öğedir. 16.384 Öğeleri ulaştıktan sonra gelen 16.384 sınırı 65. 535 için'artırır bir büyük bir tablo biçimi yükseltilir. Bir .pst toplam dosya boyutu 2 gigabayt aşamaz (GB).

Bilgisayarınızda bulunan çevrimdışı depo dosyaları

Böylece, her zaman aynı bilgileri içeren, .ost dosyasını ve birincil deponuzun eşitleyebilirsiniz. Bu Sunucu kullanılamadığında, çevrimdışı çalışmanıza olanak sağlar. Sunucuya yeniden bağlandığınızda, çevrimdışı durumda yaptığınız değişiklikler, sunucu ve posta için .ost dosyasını çevrimdışı yüklemeler sırasında alınan yükleyin. Bir defada yalnızca bir .ost dosyası kullanılır.

.Ost dosyasını istediğiniz ve her klasörün, en çok 16 kilobayt (KB) alt klasörler içerebilir sayıda kök klasör içerebilir. .Ost dosyasını varsayılan olarak 16 klasör yapısı vardır ve bu, büyük bir tablo izin vermek için yükseltilemiyor. Bir .ost toplam dosya boyutu 2 gigabayt (GB) fazla olamaz.

Exchange sunucusunda bulunan posta klasörleri

Her kullanıcı için BIR posta kutusu klasörünü, aynı veritabanı deposu sunucuda depolanır. Sunucu sürüm ve Exchange Server sürümüne bağlı olarak değişen bir kapasite vardır:
  • Sürüm 4.x ve 5.0: 16 GB her sunucunun deposunun.
  • Sürüm 5.5 Standard Edition: her sunucu deposu için 16 GB.
  • Sürüm 5.5 Enterprise Edition: Depolama boyutları yüklenir ve sunucudaki kullanılabilir disk alanı kısıtlanır. Depoları, sunucuda daha büyük kapasiteli sürücüler yüklediyseniz, kullanılabilir boyutu büyüyebilir.
Not: Sunucu Yöneticisi, her bir kullanıcının posta kutusu klasörünün boyutunu sınırlayabilir.

Exchange sunucusunda bulunan, ortak klasörler

Ortak klasörler, aynı veritabanı deposu sunucuda bulunur. Bunlar, birçok kullanıcı tarafından paylaşılan bilgiler içerir. Üzerinde erişim izinlerine bağlı olarak, tek tek kullanıcıların oluşturma, okuma, güncelleştirme veya ortak klasöre eklemek. Sunucu sürüm ve Exchange Server sürümüne bağlı olarak değişen bir kapasite vardır:
  • Sürüm 4.x ve 5.0: 16 GB her sunucunun deposunun.
  • Sürüm 5.5 Standard Edition: her sunucu deposu için 16 GB.
  • Sürüm 5.5 Enterprise Edition: Depolama boyutları yüklenir ve sunucudaki kullanılabilir disk alanı kısıtlanır. Depoları, sunucuda daha büyük kapasiteli sürücüler yüklediyseniz, kullanılabilir boyutu büyüyebilir.

Referanslar

Bu konu hakkında daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri bakın:
Çevrimdışı klasörler nedir 195435 ve bunları nasıl?
156077 Yeni ortak klasörlerin saklandığı yeri nasıl belirtileceği
149217 Microsoft Exchange ileti boyutu sınırlamaları
143376 XADM: Microsoft Exchange Server'ın depolama kapasitesi sınırları

Özellikler

Makale numarası: 208480 - Last Review: 14 Haziran 2006 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Outlook 2000
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinfo KB208480 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:208480

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com