Úvod do LDB souborů v aplikaci Access 2000

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 208778 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Aplikace Microsoft Access 97 verzi tohoto článku naleznete 136128.
Střední: Vyžaduje základní dovednosti v oblasti maker, kódování a práce v různých prostředích.

Tento článek se týká pouze databáze aplikace Microsoft Access (MDB).

Aplikace Microsoft Access 2002 verzi tohoto článku naleznete 299373.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Soubor LDB hraje důležitou roli v víceuživatelském schématu databázový stroj Microsoft Jet verze 4.0. Soubor LDB slouží k určování toho, které záznamy jsou ve sdílené databázi uzamčené a kým.

Další informace

Vytvoření souboru LDB automatické a odstranění

Pro každou databázi otevřít pro sdílené použití je vytvořen soubor LDB ukládání počítače a názvy zabezpečení a umístěte zámky rozsah rozšířené bajt. Soubor LDB vždy má stejný název jako otevřené databáze (MDB) a je umístěn ve stejné složce jako otevřené databáze. Například pokud otevřete (pro sdílené použití) ukázkovou databázi Northwind.mdb ve složce C:\Program Files\Microsoft Office\Office\Samples, potom soubor s názvem Northwind.LDB je automaticky vytvořen ve stejné složce.

Při každém poslední uživatel zavře sdílené databáze, je odstraněn soubor LDB. Jedinými výjimkami jsou při uživatel nemá odstranit práva nebo při databáze je označena jako poškozená; potom soubor LDB není odstraněna, protože obsahuje informace o, který byl v době použití databáze databáze byla označena jako poškozená.

Vyžadována oprávnění složky

Pokud plánujete sdílet databázi by měl být soubor MDB umístěn ve složce, kde mají číst uživatelé, zapisovat, vytvořit a odstranit oprávnění. I Pokud chcete uživatelé mají různé souboru oprávnění (například některé jen pro čtení a některé čtení i zápis), musí mít všichni uživatelé sdílení databáze číst, zapisovat a vytvořit oprávnění ke složce. Zároveň umožňuje úplná oprávnění ke složce můžete, však přiřadit oprávnění jen pro čtení souboru MDB pro jednotlivé uživatele.

Poznámka: Pokud uživatel otevře databázi s výhradním přístupem (klepnutím v dialogovém okně Otevřítvýhradním políčko), uzamčení záznamů není použit; proto bude nepokouší otevřít nebo vytvořit soubor LDB. Vždy otevření databáze pro výhradní použití potřebuje uživatel pouze číst a zapisovat do složky oprávnění.

Obsah souboru LDB

Pro každou osobu, která otevře sdílené databáze databázový stroj Jet zapisuje položka v souboru LDB v databázi. Velikost každé položky LDB je 64 bajtů. Prvních 32 bajtů obsahovat název počítače (například petrnovak). Druhý 32 bajtů obsahovat název zabezpečení (například správce). Maximální počet souběžných uživatelů databázový stroj Jet podporuje je 255; proto velikost souboru LDB je nikdy větší než 16 kilobajtů.

Když uživatel zavře sdílené databáze, položka uživatele není odebrána z soubor LDB. Však jej může být přepsán při otevření databáze jiný uživatel. To znamená, že nemůžete použít soubor LDB samostatně k určení, kdo aktuálně používá databáze.

Využití souboru LDB

Databázový stroj Jet používá informace o souboru LDB uživatelům zabránit v zápisu dat na stránky, které mají ostatní uživatelé uzamčen a určit, kdo má jiné stránky uzamčen. Pokud databázový stroj Jet zjistí uzamčení konflikt s jiným uživatelem, přečte soubor LDB získat název počítače a zabezpečení uživatele, který má soubor nebo záznam uzamčen.

Ve většině situací konflikt zámek zobrazí obecná zpráva "Write konflikt", který umožňuje uložit záznam, zkopírujte do schránky nebo přetažení provedené změny. Za určitých okolností však zobrazí následující chybová zpráva:
Nelze uzamknout tabulky < název tabulky >; aktuálně používá uživatel < název zabezpečení > počítače < název počítače >.
Poznámka: Stav informace v souboru LDB má žádné orientace na stavu databáze. Pokud je poškozen soubor LDB vše v databázi by stále pracovat správně. Může však zobrazit kódované text namísto uživatelských jmen v žádné zprávy konfliktu zámků.

Odkazy

S Microsoft Visual Basic for Applications v aplikaci Access 2000 lze na výstupu seznam uživatelů přihlášených k určité databázi.

Další informace o postupu a ukázkový kód klepněte na článek číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
198755ACC2000: Kontroly, kdo Evidovaný do databáze s Jet UserRoster

Vlastnosti

ID článku: 208778 - Poslední aktualizace: 26. ledna 2005 - Revize: 3.1
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Access 2000 Standard Edition
Klíčová slova: 
kbmt kbinfo kbusage KB208778 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:208778

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com