ACC2000: nasıl koşullu bir makro kullanarak bir Field Değişiklikleri Onayla

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 209549 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Orta: temel makro, kodlama ve birlikte çalışabilirlik becerileri gerektirir.

Bu makale, Microsoft Access veritabanı (.mdb) ve Microsoft Access projesi (.adp) için geçerlidir.

Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bu makalede, koşullu bir makro kullanıcıdan bir alanda yapılan değişiklikleri onaylamak için nasıl kullanılacağı gösterilmektedir.

Daha fazla bilgi

Bir form alanında yapılan değişiklikleri onaylamak için kullanıcıdan koşullu bir makroyu kullanmak için aşağıdaki adımları izleyin:

DIKKAT: Bu örnekteki adımları, Northwind.mdb adlı örnek veritabanını değiştirme. Northwind.mdb dosyasını yedekleyin ve bu adımları veritabanının bir kopyasında isteyebilirsiniz.

 1. Microsoft Access'i başlatın ve sonra örnek veritabanı olan Northwind.mdb'yi veya örnek proje NorthwindCS.adp açın.
 2. Veritabanı penceresinde, makrolar ' ı tıklatın ve sonra da Yeni ' yi tıklatın. Görünüm menüsünde koşulu sütununu görüntülemek için koşullar ' ı tıklatın. Aşağıdaki yeni makrosu oluşturun:
    Condition           Action     Action Arguments
    -------------------------------------------------------------------
    MsgBox("Commit changes?",1)=2 CancelEvent   
    ...              SendKeys    Keystrokes: {ESC}
                           Wait: NO
  					
  Not: Yukarıdaki satırında Koşul doğruysa, bu satırdaki eylemi gerçekleştirmek için Microsoft Access <a0>koşul</a0> sütunundaki üç nokta zorlar. Erişim, makro koşul doğru veya yanlış olarak değerlendirir. Deyim doğruysa, Access eylemi gerçekleştirir; false ise, Access eylemi yoksayar.

 3. Makro AreYouSure kaydedin.
 4. Veritabanı penceresinde, Formlar ' ı tıklatın, sonra da çalışanları ' nı tıklatın ve Çalışanlar formu Tasarım görünümünde açmak için Tasarım ' ı tıklatın.
 5. Zaten açık değilse, Görünüm menüsünde, Özellikler, özellik sayfasını açmak için tıklatın.
 6. Başlık metin kutusunu seçmek için Ek Yardım düğmesini tıklatın.
 7. Önceki Güncelleştirme özelliği <a0>başlık</a0> metin kutusunun AreYouSure için ayarlayın.
 8. Görünüm menüsünde Form Göster ' i tıklatın. <a0>Başlık</a0> alanındaki bilgileri değiştirin. Sonraki alana gitmek için SEKME tuşuna basın. Bir onay iletisi göründüğünde, değişikliğinizin onaylamak, yaptığınız değişiklik iptal etmek için iptal ' i tıklatın için Tamam ' ı tıklatın.
Not: Bu örnek, Iletikutusu eylemi yerine MsgBox</a0> işlevini kullanır. Iletikutusu eylemini, MsgBox</a0> işlevi, bir iptal düğmesi de ekleyebilirsiniz, ancak yalnızca bir Tamam düğmesi vardır.

Referanslar

Visual Basic Düzenleyicisi'nde, Iletikutusu işlevi hakkında daha fazla bilgi için Yardım menüsünde Microsoft Visual Basic Yardımı ' nı tıklatın, msgbox işlevi, Office Yardımcısı'na veya Yanıt Sihirbazı'nı yazın ve sonra döndürülen konuları görüntülemek için Ara ' yı tıklatın.

Özellikler

Makale numarası: 209549 - Last Review: 6 Şubat 2014 Perşembe - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Access 2000 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbhowto kbinfo KB209549 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:209549

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com