Jak lze pomocí metody OpenDatabase k otevření databáze chráněné heslem v aplikaci Access 2000

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 209953 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Střední: Vyžaduje základní maker, kódování a interoperability dovednosti.

Tento článek se týká pouze databáze aplikace Microsoft Access (MDB).

Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Souhrn

Tento článek popisuje otevřít databázi aplikace Microsoft Access, která má heslo databáze pomocí metody OpenDatabase. Všimněte si, že to je odlišné od otevření databáze, která je připevněna pomocí funkce uživatelskou úroveň zabezpečení aplikace Microsoft Access.

Další informace

Pokud chcete použít metodu OpenDatabase pro otevření databáze chráněné heslem, zadejte heslo databáze jako součást argument připojit. Syntaxe otevření databáze pomocí metody OpenDatabase je takto:
Nastavit db = workspace.OpenDatabase (dbname, options, read-only, connect)
Poznámka: I když Možnosti a Jen pro čtení jsou argumenty metody OpenDatabase zdokumentované v nápovědě jako volitelné argumenty, je nutné je zadat při použití argumentu připojit. Používáte-li argument připojit a neposkytují Možnosti a Jen pro čtení argumenty, chybová run-time 3031:
Heslo není platné.
Tato chybová zpráva i, pokud je heslo zadané v argumentu připojení správné. Pokud potřebujete použít argument připojení, můžete vynechat Možnosti a Jen pro čtení argumenty.

Při použití metody OpenDatabase otevřít databázi Access chráněna heslem, vyžaduje argument metody OpenDatabasepřipojit následující syntaxi:
Aplikace MS Access; pwd = password
Pomocí metody OpenDatabase otevřete ukázkovou databázi Northwind.MDB (která je chráněna heslem databáze z "northwind"), postupujte takto:

Poznámka: vzorku kódu v použití tohoto článku Microsoft Data Access objekty. Pro tento kód spustit správně, musí odkazovat Microsoft DAO 3,6 Knihovna objektů. Chcete-li tak učinit, klepněte v nabídce Nástroje v editoru jazyka Visual Basic odkazy a musí být zaškrtnuto políčko Microsoft DAO 3.6 Object Library.

Upozornění: Pokud budete postupovat podle kroků uvedených v tomto příkladu, změníte ukázkovou databázi Northwind.mdb. Můžete zazálohovat soubor Northwind.mdb a v kopii databáze, postupujte následujícím způsobem.

 1. Spuštění aplikace Microsoft Access a otevřete vzorku databáze Northwind.mdb pro výhradní přístup. Chcete-li tak učinit, v nabídce soubor klepněte na příkaz Otevřít databázi, klepněte na šipku u tlačítka Otevřít zobrazíte možnosti a klepněte na tlačítko Otevřít s výhradním.
 2. V nabídce Nástroje přejděte na zabezpečení a potom klepněte na příkaz Nastavit heslo databáze.
 3. Zadejte northwind do polí heslo a ověření.
 4. Klepněte na tlačítko OK zavřete dialogové okno Nastavit heslo databáze.
 5. Zavřete databázi.
 6. Vytvořit novou, prázdnou databázi.
 7. Vytvořte modul a zadejte následující proceduru:

  Poznámka: náhrady na pevném disku v následujícím ukázkovém kódu správná cesta ke Northwind.mdb.
  Sub OpenDB()
   Dim db As DAO.Database
   Dim ws As DAO.WorkSpace
   Dim rst As DAO.Recordset
   Set ws = DBEngine.WorkSpaces(0)
   Set db = ws.OpenDatabase _
   ("C:\Program Files\Microsoft Office\Office\Samples\Northwind.mdb", _
   False, False, "MS Access;PWD=northwind")
   Set rst = db.OpenRecordset("Customers", dbOpenDynaset)
   If rst.RecordCount > 0 Then
    rst.MoveLast
    MsgBox rst!CustomerID
   End If
   rst.Close
   db.Close
  End Sub
  					
 8. Chcete-li vyzkoušet tento postup, zadejte následující řádek v ladicím okně a stiskněte klávesu ENTER:
  OpenDB
  Všimněte si, že okno se zprávou zobrazí ID zákazníka poslední záznam v tabulce Zákazníci označující databáze byl úspěšně otevřen.

Odkazy

Další informace o metodě OpenDatabase v nabídce Nápověda klepněte na příkaz Nápověda pro Microsoft Visual Basic, zadejte metodu opendatabase v Pomocníkovi Office nebo v Průvodci odpověďmi a klepnutím na tlačítko Hledat zobrazíte příslušné téma.

Další informace o heslech databáze klepnutím v nabídce Nápověda na příkaz Nápověda pro Microsoft Access, zadejte ochranu souboru microsoft přístup databáze (MDB) pomocí hesla nebo šifrování v Pomocníkovi Office nebo v Průvodci odpověďmi a klepnutím na tlačítko Hledat témata vrácena.

Vlastnosti

ID článku: 209953 - Poslední aktualizace: 26. ledna 2005 - Revize: 3.1
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Access 2000 Standard Edition
Klíčová slova: 
kbmt kbautomation kbpasswords kbdatabase kbopenfile kbhowto kbprogramming KB209953 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:209953

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com