Ako používať metódu OpenDatabase otvoriť heslom chránené databáz v programe Access 2000

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 209953 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Mierna: Vyžaduje základné makro, kódovanie a interoperabilitu zručnosti.

Tento článok sa uplatňuje iba na databázu programu Microsoft Access (.mdb).

Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

SUHRN

Tento článok popisuje použitie OpenDatabase metóda otvorte databázu programu Microsoft Access, ktorý má databázu heslo. Všimnite si, že to je odlišné od otvorenia databázy, ktorá je zabezpečená s funkciou zabezpečenie na úrovni používateľa programu Microsoft Access.

DALSIE INFORMACIE

Ak chcete použiť OpenDatabase metóda otvoriť databázu, chránený heslom, zadajte heslo databázy ako súčasť Pripojte argument. Syntax otvoriť databázu s OpenDatabase metóda je takto:
Nastaviť db = pracovného priestoru.OpenDatabase)dbname, možnosti, iba na čítanie, Pripojte)
POZNÁMKA: Aj keď Možnosti a Iba na čítanie argumenty OpenDatabase metódy sú zdokumentované v Pomocníkovi ako voliteľné argumenty, môžete musí poskytovať im pri používaní Pripojte argument. Ak používate Pripojte argument a neposkytujú Možnosti a Iba na čítanie argumenty, zobrazí chyba spustenia 3031:
Nie platné heslo.
Toto chybové hlásenie aj keď heslo, ktoré ste zadali v Pripojte argument je správne. Ak nie je potrebné použiť Pripojte tvrdenie, môžete vynechať Možnosti a Iba na čítanie argumenty.

Keď použijete OpenDatabase metóda otvoriť databázu Access chránené heslom Pripojte argument OpenDatabase metóda vyžaduje nasledujúcu syntax:
MS Access; pwd =heslo
Použitie OpenDatabase metóda otvorte ukážkovú databázu Northwind.mdb, (čo je chránený heslom databázy z "Severný vietor"), postupujte podľa týchto kroky:

POZNÁMKA: Vzorky kód v tomto článku používa Microsoft Data Access Objekty. Pre tento kód správne spúšťať musí referenčné Microsoft DAO 3.6 Objektová knižnica. Ak chcete tak urobiť, kliknite na Odkazy na Nástroje ponuka v editore jazyka Visual Basic a uistite sa, že Objektová knižnica programu Microsoft DAO 3.6 je začiarknuté políčko.

UPOZORNENIE: Ak budete postupovať podľa krokov v tomto príklade, môžete upraviť vzorky databázu Northwind.mdb. Možno budete chcieť zálohovať databázu Northwind.mdb súbor a postupujte podľa týchto krokov na kópiu databázy.

 1. Spustite program Microsoft Access a otvorte ukážkovú databázu Databázu Northwind.mdb pre výhradný prístup. Ak chcete tak urobiť, kliknite na Otvoriť databázu na Súbor ponuky, kliknite na šípku na Otvorené tlačidlo Zobraziť možnosti, a potom kliknite na tlačidlo Exkluzívne Open.
 2. Na Nástroje ponuku, ukážte na Zabezpečenie, a potom kliknite na tlačidlo Nastaviť heslo databázy.
 3. Typ Northwind v oboch Heslo a Overiť boxy.
 4. Kliknite na položku ok Zatvorte Nastaviť heslo databázy dialógové okno.
 5. Zatvorte databázu.
 6. Vytvoriť novú, prázdnu databázu.
 7. Vytvoriť modul a zadajte nasledovný postup:

  POZNÁMKA: Nahradiť správnu cestu k databázu Northwind.mdb na pevnom disku v nasledujúcom kóde vzorky.
  Sub OpenDB()
   Dim db As DAO.Database
   Dim ws As DAO.WorkSpace
   Dim rst As DAO.Recordset
   Set ws = DBEngine.WorkSpaces(0)
   Set db = ws.OpenDatabase _
   ("C:\Program Files\Microsoft Office\Office\Samples\Northwind.mdb", _
   False, False, "MS Access;PWD=northwind")
   Set rst = db.OpenRecordset("Customers", dbOpenDynaset)
   If rst.RecordCount > 0 Then
    rst.MoveLast
    MsgBox rst!CustomerID
   End If
   rst.Close
   db.Close
  End Sub
  					
 8. Na testovanie tohto postupu, zadajte nasledujúci riadok v Ladiace okno a potom stlačte kláves ENTER:
  OpenDB
  Všimnite si, že okno s hlásením zobrazí Identifikácia zákazníka posledného záznam v tabuľke Zákazníci, uvádzajúce, že databáza bola úspešne otvorené.

ODKAZY

Pre viac informácie o metóde OpenDatabase, kliknite na tlačidlo Pomocník programu Microsoft Visual Basic na Pomocník ponuka, typu opendatabase metóda v Asistentovi programu Office alebo Sprievodcu odpoveďami a potom kliknite na tlačidlo Vyhľadávanie Ak chcete zobraziť tému.

Ďalšie informácie o databáze heslá kliknite Pomocník programu Microsoft Access na Pomocník ponuka, typu chrániť databáza programu microsoft access (.mdb) súbor s hesla alebo šifrovanie v Asistent programu Office alebo Odpovedať sprievodcu a potom kliknite na tlačidlo Vyhľadávanie zobrazte príslušné témy.
Note This is a "FAST PUBLISH" article created directly from within the Microsoft support organization. The information contained herein is provided as-is in response to emerging issues. As a result of the speed in making it available, the materials may include typographical errors and may be revised at any time without notice. See Terms of Use for other considerations.

Vlastnosti

ID článku: 209953 - Posledná kontrola: 20. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Access 2000 Standard Edition
Kľúčové slová: 
kbautomation kbpasswords kbdatabase kbopenfile kbhowto kbprogramming kbmt KB209953 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:209953

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com