Ayrı işler, yazdırma veya Excel'de birden çok kopya faks gönderilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 211474 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Dosya) menüsünde <a1>Yazdır</a1> seçeneğini tıklatın ve bir çalışma sayfası, grafik veya diğer belgenin birden çok kopyası yazdırılacak kopya sayısı kutusuna bir sayı belirtin, Microsoft Excel her kopyası için ayrı bir yazdırma işi oluşturur ve sonra işler, yazıcıya gönderir. Örneğin, beş bir çalışma kopyasını yazdırıyorsanız, beş yazdırma işlerini oluşturulan ve yazıcıya gönderilir.

Bu davranış aşağıdaki sorunlarla karşılaşabilirsiniz:
  • Diğer kullanıcılar veya diğer programlardan aynı anda aynı yazıcıya yazdırıyorsanız, bazı Microsoft Excel yazdırma işleri ardışık yazdırılmayabilir; bunlar önce veya sonra diğer yazdırma işleri ayrı ayrı olarak yazdırılır.
Yazıcı sürücüleri Microsoft Windows, bu davranış, bir çalışma sayfası, grafik veya Microsoft Excel'den başka bir belgeyi faks sırasında da oluşabilir gibi faks sürücüleri çalışmak için.

Neden

Bu sorunlar, Microsoft Excel'deki varsayılan olarak devre dışı (seçilmiş) Yazdır</a0> iletişim kutusunda Harmanla onay kutusunu seçili olduğundan oluşur. Microsoft Excel, bu onay kutusu seçili ise ve birden çok kopya yazdırmak, istek ve sonra da her işi yazıcıya gönderir her kopyası için ayrı bir yazdırma işi oluşturur.

Excel 97'den önceki Microsoft Excel sürümlerinde, varsayılan olarak Harmanla</a0> onay kutusu seçilmemiş durumdadır.

Pratik Çözüm

Bu davranışa geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, Yazdır</a0> iletişim kutusunda Tamam ' ı tıklatmadan önce <a0>Harmanla</a0> onay kutusunu temizleyin.

Not: Harmanla onay kutusunu temizlerseniz, yazdırılan çıktı el ile Harmanla gerekir.

Daha fazla bilgi

Microsoft Excel'de, birden çok kopya Yazdır iletişim kutusundaki <a1>kopya sayısı</a1> kutusuna bir sayı belirleyerek yazdırabilirsiniz. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
  1. Dosya menüsünde Yazdır ' ı tıklatın.
  2. Kopya sayısı değeri kutusunda için yazdırmak istediğiniz kopya sayısını değiştirme. (Microsoft Excel, 1 ile 32,767 herhangi değeri kabul eder.)
  3. Tamam ' ı tıklatın.
<a0>Harmanla</a0> onay kutusunun seçili olduğundan, Microsoft Excel'in oluşturur ve ayrı bir aynı yazdırma işini istediğiniz her kopya için yazıcıya gönderir. Örneğin, beş bir sayfa üç belge kopyası yazdırırsanız, aşağıdaki bilgiler yazıcıya gönderilen
<1 Iş > < 2 Iş > < 3 Iş > < 4 Iş > < 5 Iş >
Burada, her yazdırma işi sayfa 1, sayfa 2 ve sayfa 3 oluşur. Microsoft Excel'in sayfaları harmanlar.

Harmanla</a0> onay kutusu temizlenirse, Microsoft Excel bir yazdırma işi oluşturur ve beş kez yazdırmak için yönergeler içeren bir yazıcıya gönderir. Örneğin, beş bir sayfa üç belge kopyası yazdırırsanız, aşağıdaki bilgiler yazıcıya gönderilir:
<Her sayfada bir sonraki işin, beş kez yazdırmak için yönergeleri > < Proje 1 >
<a0>Harmanla</a0> onay kutusu temizlendi, nedeni yazıcının beş kopyalarını sayfa 1, sayfa 2 beş kopyalarını ve sayfa 3 beş kopya yazdırır. El ile sayfaların harmanlanıp gerekir.

Özellikler

Makale numarası: 211474 - Last Review: 26 Kasım 2007 Pazartesi - Gözden geçirme: 8.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Office Excel 2003
  • Microsoft Excel 2002 Standard Edition
  • Microsoft Excel 2000 Standard Edition
  • Microsoft Excel 97 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinfo kbprint KB211474 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:211474

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com