Office 2010 paketleri ve programlarındaki Office başka bir sürümünü çalıştıran bir bilgisayarda kullanma hakkında bilgi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2121447 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.

Bu makalenin Microsoft Office 2013 sürümü için bkz: 2784668.
Bir 2007 Microsoft Office sürümü bu makale için bkz. 928091.
Bu makalenin Microsoft Office 2003 sürümü için bkz: 828956.
Bu makalenin Microsoft Office xp sürümü için bkz: 290576.
Bu makalenin Microsoft Office 2000 sürümü için bkz: 218861.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

GİRİŞ

Bu makalede, Microsoft Office başka bir sürümünü çalıştıran bir bilgisayarda Microsoft Office 2010 paketleri ve programları kullanma hakkında bilgi içerir. Bu makalede ayrıca birbiriyle çakışan gelen farklı Office sürümlerini önlemeye yardımcı olmak için öneriler sağlar.

Daha fazla bilgi

Yükleyin ve Microsoft Office'in birden çok sürümünü tek bir bilgisayarda kullanın. Örneğin, yüklemek ve aynı bilgisayarda hem Microsoft Office 2010 ve Microsoft Office 2003 kullanın. Ancak bu önerilmez.

Not Microsoft, Terminal Hizmetleri'nin etkinleştirilmiş olduğu Microsoft Windows sürümlerinde Microsoft Office'in birden çok sürümünü kullanarak desteklemez. Office'in birden çok sürümünü çalıştırmak istiyorsanız, Terminal Hizmetleri devre dışı bırakın.

Sanallaştırma

Bu makalede açıklanan sorunlardan kaçınmak için bir veya daha çok Office ürünlerinin sanallaştırılmış ortam kullanılarak dağıtılabilir. Bu teknolojiler burada listelenir.

Windows 7 ve Windows

Sanal PCWindows sanal pc Windows 7 için ücretsiz bir yükleme ve bu makalenin geri kalanında tarafından açıklanan çakışmalar olmadan aynı Windows 7 bilgisayara yüklenmesi için Office'in birden çok sürümünü etkinleştirmek için kullanılır. Windows Virtual pc hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Bilgi Bankası makalesine bakın:

Windows Virtual pc açıklaması: http://support.microsoft.com/KB/958559

Uzak Masaüstü ve Terminal Hizmetleri

Uzak Masaüstü Hizmetleri veya Terminal Hizmetleri yüklemesi tamamlandı Windows ortamı sağlamak için istemcilerin bağlanabileceği bir sunucuda barındırmak için kullanılabilir. Bu seçenek hakkında daha fazla bilgi için Web sayfasında bilgi bakın. http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb897474.aspx.

Uygulama sanallaştırma

Microsoft Application Virtualization (App-v) uyumlu olmayan uygulamaları işletim sisteminin aynı örnek üzerinde çalıştırmak için etkinleştirebilirsiniz. Uygulamaları merkezi olarak yönetilen asla yüklenen hizmetleri çakışmalarını en aza indirmek ve isteğe bağlı son kullanıcılara akış. App-v üzerinde bilgi bu seçenek hakkında daha fazla bilgi için bkz: http://www.microsoft.com/Windows/Enterprise/Products/mdop/App-v.aspx.


Bu seçenekler daha ayrıntılı bir özetini Office 2010 Kaynak Seti'nde sağlanan http://technet.microsoft.com/en-us/library/ff602180.aspx.

Yükleme sırası

Not Bu yükleme sırası Microsoft Visio gibi Microsoft Office tek başına ürünleri için de geçerlidir.

Sanallaştırma olmadan aynı bilgisayara birden çok Office sürümünü kullanmak istiyorsanız aşağıdaki sırayla kullanın.

Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
SürümYükleme sırası
Microsoft Office xpİlk
Microsoft Office 2003İkinci
2007 Office paketleri ve programlarıÜçüncü
Microsoft Office 2010 paketleri ve programlarındaki (yalnızca 32-bit sürümleri)Dördüncü
Office en eski sürümü yüklemelisiniz. Hem Office 2003 ve Office 2010 programları aynı bilgisayarda kullanmak istiyorsanız, örneğin, Office 2003'ü yükleyin. Nasıl kayıt defteri anahtarları, paylaşılan programlar, dosya adı uzantılarını ve diğer ayarları her sürümü Office paketleri ve programları için yönetilen nedeniyle, bu sırada kullanmanız gerekir.

Not Yukarıdaki tabloda, Office xp, Office 2003, Office 2007 ve Office 2010 yüklemesini giderir. Microsoft Office'in önceki sürümlerinde vardır. Ancak, bunlar değil açıklanan Microsoft tarafından desteklenen gibi burada.

Önemli Office'in yüklü sürümlerinden birini kaldırırsanız, Office'in kalan sürümlerini bu sırayla düzgün çalışması için yeniden yüklemeniz gerekebilir.

Bu makalenin sonraki bölümlerinde Office 32 bit sürümlerini bu sırayla yüklediğiniz varsayılmaktadır.

Güncelleştirmeler uygulanıyor

Office güncelleştirmeleri gibi uygularken dikkat edin.msp dosyası yukarıda listelenen yükleme sırasını izlemelidir. Hedeflenen Office ürün güncelleştirme uygulandığında, onarıldığında olmasıdır. Eski bir Office sürümü için bir güncelleştirme uygulandıktan sonraki sürümlerinde Office uygulamaların çalışmamasına neden olabilir. Bu adres için erken Office sürümü için ilk önce güncelleştirmeleri uygulayın ve sonra kronolojik sırayla sonraki sürümlerinde Office güncelleştirmeleri uygulamak gerekir. Güncelleştirme, Office'in önceki bir sürüme uygulanır ve Office'in sonraki bir sürüme güncelleştirme uygulanmadı, Office uygulamalarının düzgün çalışması için sonraki bir sürümü için sırayla sonraki bir sürümünü onarmalısınız.


Office 2010 paketleri ve ürünleri 64 bit sürümü

64-Bit sürümlerinde program veya Office 2010 paketleri Office herhangi bir 32-bit sürümü ile aynı bilgisayar üzerinde çalıştırmak için destek yoktur. Kur programı, yüklü Office programlarının önceki 32-bit sürümleri ve Office 2010 64-bit yüklemeden önce bunlar kaldırılır gerektirecektir algılar.

Not: Bu ifade tüm dağıtım türleri için geçerlidir: MSI, C2R veya App-v.

Office Bin klasörü konumu

Office 2010 paketleri ve programları yüklediğinizde, Kur programı Program Files\Microsoft Office klasörü Windows'un 32 bit sürümünde varsayılan klasör veya Program Files (x 86) \Microsoft Office klasörü Windows'un 64-bit sürümünde varsayılan klasör olarak kullanır. Ancak, Program Files\Microsoft Office\Office14 veya Program Files (x 86) \Microsoft Office\Office14 Office Bin klasörü olur. Office Bin klasörü Office yürütülebilir dosyaların yüklendiği klasördür. Bu konum, aynı bilgisayara birden çok Office sürümünü kullanmak isteyen kullanıcılar için daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlar. Bu konum, önce Office xp tarafından kullanıldı. Office XP'de Office Bin klasörü Program Files\Microsoft Office\Office10 klasörüdür. Office Bin klasörü adını değiştiremezsiniz.

Office Kısayol Çubuğu

Office 2010, 2007 Office paketleri ve programları ve Office 2003, Office Kısayol Çubuğu içermez. Bununla birlikte, Office xp aynı bilgisayar üzerinde zaten yüklüyse, Office Kısayol Çubuğu'nu korunur.

Office xp, Office 2010 paketleri veya programları ile yüklendiğinde, Office Kısayol Çubuğu ayrı olarak başlatabilirsiniz.

Başlat menüsü kısayolları

Office xp Başlat menüsü kısayolları yüklediğinde, kısayollar Başlat menüsündeki Programlar alt menüsü adları aynı adlardır. Kısayollar, programlar alt menüsü klasörüne Office sürüm numarasını içeren Office 2003, 2007 Office paketleri ve programları ve Office 2010'u yükleyin. Karışıklığı önlemek için bir Office xp ürününün işaret eden tüm kısayollarına sürüm numarasını eklemek öneririz. Örneğin, Office 2010 paketleri ve programları yüklemeden önce Microsoft Access için "Microsoft Access 2002" işaret eden kısayolu yeniden adlandırın.

Daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
292584 Office xp Kur programı önceki Office sürümlerinin Başlat menüsü öğelerinin üzerine yazıyor
Office xp Başlat menüsü kısayolları el ile taşırsanız, aşağıdaki koşullardan biri doğru olduğunda kısayolları Başlat menüsündeki programlar menüde yeniden oluşturulur:
 • Siz o Office sürümünü yeniden yükleyin.
 • Kısayollar, onarın.
Not Office 2003 veya Office xp Kur programı kısayolları Başlat menüsünde başka bir konuma yükleyecek biçimde özelleştirebilirsiniz. Bunu yapmak için Microsoft Office Resource Kit'te bulunan Özel Kurulum Sihirbazı'nı kullanın. Office 2007'den önce Office sürümü için Office Resource Kit'i bulmak için adresindeki Microsoft Web sitesini ziyaret edin http://technet.microsoft.com/en-us/office/default.aspx.

2007 Office paketleri ve programları ve Office 2010 için kısayollar için farklı bir konum belirtmek için Office Özelleştirme Aracı'nı kullanabilirsiniz. Office Özelleştirme Aracı'nı erişmek için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Bir komut istemi başlatın.
 2. Office 2010 CD'ye taşıyın.
 3. Aşağıdaki komutu çalıştırın:

  / Admin Kurulumu
Not Office Özelleştirme Aracı, yalnızca olmayan perakende sürümleri Microsoft Office 2007 ve Office 2010 için kullanılabilir.

Office Özelleştirme Aracı hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc179097 (office.14) .aspx

Birden çok Outlook sürümü

Microsoft Office Outlook 2010'da herhangi bir Microsoft Outlook'un önceki sürümü ile çalışamaz. Outlook 2010'u yüklediğinizde, Kur programı Microsoft Office Outlook 2007, Microsoft Office Outlook 2003 ve Microsoft Outlook 2002 kaldırır. Bile Canlı önceki sürümler kaldırılıyor iletişim kutusunda bu programlar onay kutusunu seçmek için tıklatın bu sürümleri Outlook Kur programını kaldırır.

Microsoft Office Groove 2007 ve Microsoft SharePoint Workspace 2010


Microsoft SharePoint Workspace 2010, Microsoft Office Groove 2007 ile birlikte çalışamaz. SharePoint Workspace 2010 yüklediğinizde, Kur programı Microsoft Office Groove 2007 kaldırır. Önceki sürümler kaldırılıyor iletişim kutusunda Bu programları Koru onay kutusunu seçmek için tıklatın, Groove 2007 kurulum programını kaldırır.

Birden fazla Word sürümü

Microsoft Word aynı bilgisayarda yüklü iki sürümü varsa, Word 2010 başlattığınızda bir gecikme yaşarsınız. Bu davranış, Word 2010 otomatik-kendisini bilgisayarda kayıtları nedeniyle oluşur.

Otomatik kayıt atlayabilirsiniz. Bu daha hızlı başlatmak Word 2010 sağlar. Word, otomatik kendisini kaydını, yapamazsınız düzgün çalışmayabilir çünkü ancak bu önerilmez.

Önemli Bu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl değiştireceğinizin anlatıldığı adımlar içermektedir. Ancak, kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Daha fazla koruma için değiştirmeden önce kayıt defterini yedekleyin. Daha sonra bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini geri yükleyebilirsiniz. Yedekleme ve geri yükleme kayıt defteri hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756 Yedekleme ve Windows kayıt defterini geri yükleme hakkında
Word 2010 için otomatik kayıt atlamak için şu adımları izleyin:

 1. Word 2010 çıkın.
 2. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni başlatın.
  • Windows 7 veya Windows Vista'da, Başlat' ı tıklatın, Aramaya Başla kutusuna regedit yazın ve enter tuşuna basın.

   Yönetici parolası girmeniz veya onaylamanız istenirse, parolayı yazın veya devam' ı tıklatın.
  • Windows XP'de, Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, kutusuna regedit yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 3. Bulun ve aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarını tıklatın:

  HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\14.0\Word\Options
 4. 3. Adımda belirtilen alt anahtarı seçtikten sonra Düzen menüsünden Yeni ' nin üzerine ve sonra dword değeri' ni tıklatın.
 5. NoReReg yazın ve enter tuşuna basın.
 6. NoReReg sağ tıklatın ve sonra Değiştir ' i tıklatın.
 7. Değerverisi kutusuna 1yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 8. Dosya menüsünde, Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kapatmak için Çıkış ' ı tıklatın.
Not Microsoft Word ' ün diğer sürümlerinde onarım engellemek için sipariş her sürüm için bu kayıt defteri anahtarı oluşturmak için gerekli olacaktır. Yoldaki sürüm numarası uygun sürümle değiştirin.

Microsoft Windows Gezgini'nde Office dosyaları

Windows Gezgini'nde dosyayı açmak için bir Office dosyasını çift tıklattığınızda, aşağıdaki kurallar uygulanır. Not Windows en son Kullandıklarım klasörü, Office dosyasını çift tıklattığınızda bu kuralları da uygulanır.
 • Dosyanın oluşturulduğu programın bir sürümü bilgisayarda çalışıyorsa, dosya bu sürümde açılır.
 • Bilgisayarda, dosyanın oluşturulduğu programın herhangi bir sürümü çalışıyorsa, Office xp için en son yüklenen program sürümünde dosya açılır.
 • Bilgisayarda, dosyanın oluşturulduğu programın herhangi bir sürümü çalışıyorsa, Microsoft Access ve Microsoft Word, dosya sürümü en son başlatılmasından programıyla açılmış.
 • Dosyaları belirli bir Office sürümünün içerdiği programlarla ilişkilendirmek için Office Kur programını çalıştırın ve sonra da Office'i Onar'ı tıklatın. Bunu yaptığınızda, Office sürümünün dosya ilişkileri kaydedilir.
Not Word veya Access dosya ilişkilendirmelerini kaydetmek için bu yöntemi kullanamazsınız.

Not Yazılım güncelleştirmesi Office sürümü için bir yazılım güncelleştirmesi yüklerseniz, Office sürümünün onarır. Dosya ilişkilendirmelerini geri yüklemek için bir yazılım güncelleştirmesi yüklendikten sonra bazı veya tüm Office ürünlerini onarmak olabilir.Office 2010 özellikleri onarma hakkında daha fazla bilgi için Yardım konusunu görüntülemek için aşağıdaki bağlantıyı tıklatın:

Office programlarınızı kaldırmak veya onarmak

Office ole nesnelerini diğer programlara

Başka bir programa, programların en son sürümlerini Office nesnesi eklerseniz, Office'in birden çok sürümünü çalıştıran bir bilgisayarda kullanılır. Örneğin, bir Word belgesine bir Microsoft Excel çalışma sayfası nesnesi eklerseniz, Excel ve Word'ün son sürümlerinde kullanılır. Kapsayıcı dosyasını Office 2010 programları kullanmayan kullanıcılarla paylaşırsanız, bu durum sorunlara neden olabilir.

Paylaşılan programlar

Farklı Office sürümlerini "Yükleme sırası" bölümünde anlatılan sırayla yüklediyseniz, Denklem Düzenleyicisi ve küçük resim galerisi gibi paylaşılan programları kullandığınızda, genellikle herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız. Paylaşılan her program için birden fazla giriş nesne iletişim kutusu görüntülenebilir. Bu davranış, paylaşılan programın birden çok sürümünün bilgisayarınızda yüklü olması nedeniyle oluşur.

Word'ü Windows Installer iletileri

Bilgisayarınızda yüklü olan Word'ün birden çok sürümü yüklüyse, Microsoft Word 2010'u başlattığınızda, Windows Installer başlayabilir. Ve Word'ü yüklemek Windows Installer hazırlanıyor bildiren bir ileti görüntülenebilir. Word'ü başlatmadan önce bu iletiyi alabilirsiniz.

Windows Installer başlattığınızda Word sürümünü kayıtlı değil çalışır. Bu onarma işleminin tamamlanması birkaç dakika sürebilir bilmeniz gerekir.

Windows Installer erişimi iletilerinde

Microsoft Office Access 2003 veya Microsoft Office Access 2007 veya Microsoft Office Access 2010 başlattığınızda Access yüklü birden çok sürümü olan bir bilgisayarda, Windows Installer başlayabilir. Ve bir "yüklemeye hazırlanıyor" iletisi veya "yapılandırma" iletisi görüntülenebilir. Erişim başlamadan önce bu iletileri alırsınız.

Windows Installer onarım işlemi Access 2003 veya Access 2007, Access 2010 kullandıktan sonra Access 2003 veya Access 2007 her başlattığınızda kaydeder. Benzer şekilde, Windows Installer onarım işlemi, önceki bir Access sürümünü kullandıktan sonra Access 2010 her başlattığınızda Access 2010 kaydeder. Access 2002, Access'in sonraki bir sürümü kullandıktan sonra bir onarma işlemi başlamıyor. Başlattığınız Access sürümü daha önce kullanılan Access sürümüyle aynı ise, Windows Installer onarım işlemi gerçekleşmez.

Özellikler

Makale numarası: 2121447 - Last Review: 15 Kasım 2012 Perşembe - Gözden geçirme: 7.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Office Professional 2010
 • Microsoft Office Professional Plus 2010
 • Microsoft Office Standard 2010
Anahtar Kelimeler: 
kbinfo kbhowto kbexpertisebeginner kbmt KB2121447 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2121447

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com