Word 2000'de herhangi bir belgeden metin kurtarma nasıl kullanılır

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 212274 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, "Metin, herhangi bir dosyadan kurtarma" dönüştürücü ve onu Microsoft Word 2000'de bozuk belgelerle kurtarmak için nasıl kullanılacağı açıklanır.

"Metin, herhangi bir dosyadan kurtarma" Dönüştürücüsü nedir?

Word'deki "Herhangi bir dosya dan metin Kurtar" dönüştürücüsünü herhangi bir dosyadaki metni ayıklayabilirsiniz olanak sağlar. Dosya bir Word belgesi olması gerekmez.

"Metin, herhangi bir dosyadan kurtarma" dönüştürücü'nın kısıtlamaları nelerdir?

"Herhangi bir dosya dan metin Kurtar" dönüştürücüsünü, sınırlamalar vardır. Belge biçimlendirmesi, hiçbir şey birlikte bir metin niteliği olmayan kaybolur. Örneğin, dönüştürücü, grafikler, alanlar ve çizim nesnelerini dönüştürmez. Ancak üstbilgiler, altbilgiler, dipnotlar, sonnotlar ve alan metinleri basit metin olarak saklanır.

Bilgileri bir zarar görmüş belgeden kurtarma

Bir dosyadan metin kurtarmak için "Herhangi bir dosya dan metin Kurtar" dönüştürücüsünü kullanmak için aşağıdaki yöntemlerden durumunuza uygun olanını kullanın.

Bir Word belgesini

Bir Word belgesinden metin kurtarmak için "Herhangi bir dosya dan metin Kurtar" dönüştürücüsünü kullanmak için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Word'ü başlatın.
 2. Dosya menüsünden ' ı tıklatın ve sonra kurtarmak istediğiniz belgeyi seçin.
 3. Dosya türü</a0> kutusunda tıklatın Dosyadan Metin Kurtar (*. *), ' ı tıklatın.

  NotDosya türü</a0> kutusundaki seçimi değiştirdiğinizde (Dosya) menüsünde, ' ı tıklatın) için Dosyadan Metin Kurtar (*. *) Word, bu ayar korunur ve onu sonraki kez kullanan bir belge açın. Bu davranışı engellemek için <a0></a0>, Dosya türü kutusunda için sıfırlama Word belgesi (* .doc) hasar görmüş belge kurtarma işlemini tamamladıktan sonra.

Word içinde olmayan bir dosya açmak için

"Herhangi bir dosya dan metin Kurtar" dönüştürücüsünü Word içinde olmayan bir dosyadaki metni kurtarma kullanmak için şu adımları izleyin:
 1. Word'ü başlatın.
 2. Araçlar menüsünden Seçenekler ' i tıklatın.
 3. Genel sekmesini tıklatın.
 4. Açılışta Dönüşümleri Onayla</a0> onay kutusunu tıklatıp seçin ve Tamam ' ı tıklatın.
 5. Dosya menüsünden ' ı tıklatın.
 6. Kurtarmak istediğiniz dosyayı seçin ve ' ı tıklatın.
 7. Görünen Dosya Dönüştür iletişim kutusunda, Herhangi bir dosyadan metin Kurtar'ı tıklatın ve sonra Tamam ' ı tıklatın. Word, dönüştürür ve belgeyi metin kurtarır.

Özellikler

Makale numarası: 212274 - Last Review: 20 Nisan 2005 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Word 2000 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbconversion kbcorrupt kbfaq kbhowto KB212274 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:212274

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com