Numer ID artykułu: 213904 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Symptomy

W programie Microsoft Excel podczas formatowania komórki lub zakresu komórek, może otrzymać następujący komunikat o błędzie:
Zbyt wiele różnych formatów komórek.

Przyczyna

Ten problem występuje, gdy skoroszyt zawiera więcej niż około 4 000 różnych kombinacji formaty komórek. Kombinacja jest zdefiniowany jako unikatowy zestaw formatowanie elementów, które są stosowane do komórki. A zawiera wszystkie formatowanie czcionki (na przykład: krój, rozmiar czcionki kursywa, pogrubienie i podkreślenie) obramowania (na przykład: lokalizacja, grubość i kolor), desenie komórek, liczba formatowania, wyrównania i ochrony komórek.

Ten problem może być spowodowane z powodu wielu operacji kopiowania i wklejania z jednego wystąpienia pakietu Office 2007 lub programu Excel do innego, które prowadzi do nadmiaru niestandardowa o nazwie style w skoroszycie.

UWAGA: Jeśli dwóch lub więcej komórek mają dokładnie takim samym formatowaniu, korzystają z jedną kombinację formatowania. Jednakże jeśli ma żadnych różnic w Formatowanie między komórkami, każda komórka wykorzystuje inną kombinację.

Rozwiązanie

Ten problem został rozwiązany w Office 2010.
 
Dla pakietu Office 2007 należy zainstalować następujące aktualizacje, aby rozwiązać ten problem.
http://support.microsoft.com/kb/981731
http://support.microsoft.com/kb/2534047
 
Uwaga: Office 2010 lub po zainstalowaniu poprawki dla pakietu Office 2007 użytkownik nie będzie odwołań ten problem dla wszystkich nowych plików utworzonych. Jednak to nie rozwiąże problemu dla istniejących plików.
 
Dla wersji wcześniejszych niż Office 2007 postępuj według poniższych wskazówek.

Aby rozwiązać ten problem, uprościć formatowania skoroszyt. Na przykład poniżej przedstawiono sugestie dotyczące uproszczenia formatowanie:
 • Użyj czcionki standardowej.

  Przy użyciu tej samej czcionki dla wszystkich komórek zmniejsza liczbę formatowania kombinacje.
 • Używaj obramowań w arkuszu stosować je konsekwentnie.

  UWAGA: Jeśli zastosować obramowanie po prawej stronie komórki nie jest konieczne zastosować obramowanie do lewej strony komórki, która jest prawo, ponieważ krawędzie zachodzą na siebie.
 • Jeśli desenie stosuje się do komórek, należy usunąć desenie, klikając Brak koloru w Desenie karty Formatowanie komórek okno dialogowe.
UWAGA: Po uprościć lub standaryzacji formatowania w skoroszycie, Zapisz, zamknij i ponownie otwórz skoroszyt, przed zastosowaniem formatowania komórki dodatkowe.

Więcej informacji

W większości przypadków limit około 4000 inne formatowanie kombinacje pojedynczy skoroszyt jest wystarczająca. Prawdopodobnie problem występuje tylko wtedy, gdy skoroszyt zawiera dużą liczbę arkuszy, Korzystanie z innego formatowania lub gdy dużą liczbę komórek są wszystkie sformatowane inaczej.

Właściwości

Numer ID artykułu: 213904 - Ostatnia weryfikacja: 20 września 2011 - Weryfikacja: 3.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Microsoft Excel 2010
 • Microsoft Office Excel 2007
 • Microsoft Office Excel 2003
 • Microsoft Excel 2002 Standard Edition
 • Microsoft Excel 2000 Standard Edition
 • Microsoft Excel 97 Standard Edition
 • Microsoft Excel 2004 for Mac
 • Microsoft Excel X for Mac
 • Microsoft Excel 2001 for Mac
 • Microsoft Excel 98 for Macintosh
Słowa kluczowe: 
dftsdahomeportal kberrmsg kbprb kbmt KB213904 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł nie został przetłumaczony przez człowieka, tylko przez oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego firmy Microsoft. Firma Microsoft oferuje zarówno artykuły tłumaczone przez ludzi, jak i artykuły tłumaczone maszynowo, dzięki czemu każdy użytkownik może uzyskać dostęp do całej zawartości bazy wiedzy Knowledge Base we własnym języku. Prosimy jednak pamiętać, że artykuły przetłumaczone maszynowo nie zawsze są doskonałe. Mogą zawierać błędy słownictwa, składni i gramatyki, przypominające błędy robione przez osoby, dla których język użytkownika nie jest językiem ojczystym. Firma Microsoft nie odpowiada za wszelkie nieścisłości, błędy lub szkody spowodowane nieprawidłowym tłumaczeniem zawartości oraz za wykorzystanie tej zawartości przez klientów. Oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego jest często aktualizowane przez firmę Microsoft.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to:213904

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com