Makale numarası: 213904 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir hücre veya hücre aralığında biçiminde kaydettiğinizde, Microsoft Excel 2003'te, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:

Çok sayıda farklı hücre biçimi.
 
Excel bir sorunla karşılaştı ve çalışma kitabının bozulmaması için bazı biçimlendirmeleri kaldırmak zorunda kaldı.

Microsoft Excel 2013'de 2010 veya 2007'de, dosya aşağıdaki hata iletisini oluşturabilir:

Excel, dosyada okunamayan içerik buldu

Stiller ile ilişkili olan diğer senaryolar verilmiştir:

1. Bir dosyayı açarken, tüm biçimlendirme dışarıya aktarılır.

2. Kopyalama ve yapıştırma çalışma kitapları arasında sonra dosya boyutu büyür.

3. Bağlanamama yapıştırmak için:

Microsoft Excel görüntüler

"Microsoft Excel veriyi yapıştıramıyor"
 
"Paste" veya Ctrl-V klavye kısayolunu için tüm menü seçeneği göz ardı edilir ve Pano boş olmamasına rağmen hiçbir sonuç üretir.


Neden

Bu sorun, çalışma kitabını Excel 2003'te hücre biçimleri daha yaklaşık 4000'den farklı birleşimlerini veya Excel 2007 ve üzeri 64.000 içerdiğinde oluşur. Bir hücreye uygulanan öğelerini biçimlendirmek için benzersiz bir kümesi olarak tanımlanır. Tüm yazı tipi biçimlendirmesi bir bileşimini içerir (örneğin: yazı tipi, yazı tipi boyutu, kalın, italik ve altı çizili), kenarlıklar (örneğin: konum, kalınlığını ve rengini), hücre desenleri, biçimlendirme, hizalama ve hücre koruma sayısı.

Not: iki veya daha fazla hücre tam olarak aynı biçimlendirmeyi paylaşıyorsanız, bunlar bir biçimlendirme bileşimini kullanır. Ancak her hücre hücreleri biçimlendirme farklılıkları varsa, farklı bir bileşimini kullanır.

Excel stil sayıları özel stiller kopyalanır çünkü çalışma kitapları arasında kopyalarken artırabilir.

4. 000'den fazla stil içeren bir çalışma kitabını Excel 2007 ve daha yüksek (nedeniyle biçimlendirme için artırılmış sınırlama) Excel 2003'te bir hata sonucu ancak açılabilir.

Çözüm

1. Önlemek için yerleşik stiller arasında kopyalandığında yinelenen sahip olduğunuz en son güncelleştirmeleri Windows Update sitesinden Excel yüklü için emin olun.

2. Aşağıdaki BB makaleleri bir örneği taşır veya bir çalışma sayfasına kopyalarsanız, Excel çalışma kitapları arasında özel stiller kopyalama devre dışı bırakmak sağlar. Yükleyin ve kayıt defteri anahtarı bulunan aşağıdaki makaleye de ekleyin.

Kullanılmayan Stilleri bir çalışma kitabından başka bir çalışma kitabına Excel 2007'de kopyalanır


3. Temizleme çalışma kitapları için zaten çeşitli stiller varsa, aşağıdakilerden birini çalıştırın:

Excel biçimleri (xlsx, xlsm)
XLStylesTool


İkili Excel biçimleri (xls, xlsb) veya parola korumalı/şifreli çalışma kitapları.
Stiller Eklentisini Kaldırma

4., Çalışma kitaplarınızın biçimlendirmeyi basitleştirmeye. Örneğin, biçimlendirmeyi basitleştirmeye yönelik öneriler şunlardır:
  • Standart yazı tipi kullanın. Tüm hücreler için aynı yazı tipini kullanarak biçimlendirme bileşimleri sayısını azaltır.
  • Bir çalışma sayfasında kenarlıkları kullanın, tutarlı olarak kullanın.

    Not: bir hücre sağ kenarına kenarlık uygularsanız, sınırları örtüşüyor çünkü sağ hücreye sol kenarına kenarlık uygulamak gerekli değildir.
  • Desenler hücrelere uygularsanız, desen Renk yokHücreleri Biçimlendir iletişim kutusunun Desenler sekmesini tıklatarak kaldırın.
  • Çalışma kitabının kullanılan biçimlendirme standartlaştırmak için stilleri kullanın.
Not: basitleştirin veya çalışma kitabındaki biçimlendirme standartlaştırmak sonra kaydedin, kapatın ve diğer hücre biçimlendirme uygulamadan önce çalışma kitabını yeniden açın.Daha fazla bilgi

Çoğu durumda, bu sınır yaklaşık 4.000 farklı biçimlendirme tek bir çalışma kitabında kombinezonlarını yeterli olur. Bu sorun oluşur yalnızca çalışma kitabı çok sayıda çalışma içerdiğinde gerçekleşmesi için farklı biçimlendirme kullanmayı veya çok sayıda hücre tüm olduğunda farklı biçimlendirilmiş.

Özellikler

Makale numarası: 213904 - Last Review: 20 Mayıs 2013 Pazartesi - Gözden geçirme: 11.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Excel 2013
  • Microsoft Excel 2010
  • Microsoft Office Excel 2007
  • Microsoft Office Excel 2003
Anahtar Kelimeler: 
dftsdahomeportal kberrmsg kbprb kbmt KB213904 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 213904

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com