Excel'de bir dosyayı kaydetmeye çalıştığınızda bir hata iletisi alıyorsunuz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 214073 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft Excel'de bir belgeyi kaydettiğinizde, aşağıdaki hata iletilerinden biri görüntülenebilir.

İleti 1

Salt okunur belge erişemiyor Dosya adı

İleti 2

Disk dolu.

İleti 3

Belge kaydedilmedi.

İleti 4

Belge tam olarak kaydedilir.

5 İleti

Belge kaydedilmedi. Daha önce kaydedilen kopyalar silinmiş olabilir.

Belge kaydedilmedi.

6 İleti

Dosyaadı.xls tarafından düzenlemeye karşı kilitlenmiş. 'kullanıcı adı'. Belgenin salt okunur bir kopyasını açmak ve belge artık kullanımda değilken uyarıyı almak için ' Bildir'i tıklatın.

Neden

Excel bir dosyayı kaydetmek için kullandığı işlem kesintiye uğradığında Bu sorun ortaya çıkar. Örneğin, bir ağ sürücüsü gibi bir dış sürücüye kaydediyorsanız, bağlantı koptu. Veya bir disket gibi bir çıkarılabilir diske kaydediyorsanız, disk kaldırıldı.

Çözüm

Bu dosya ile çalışmaya devam etmek için çalışma kitabını farklı bir disk sürücüsüne kaydedin. Bağlantısını geri yükleyin veya bu sürücüyü yeniden kaydetmeden önce özgün hedef sürücü sorunu düzeltmek gerekir.

Daha fazla bilgi

Bir dosyada çalışırken, Microsoft Excel dosyayı geçici bir dosya adı ile kaydeder ve bu dosya özgün dosyayla aynı klasöre yerleştirir. Dosyanızı kaydettiğinizde, özgün dosya silinir ve geçici dosyayı özgün dosya adı ile adlandırılır.

Bu işlem kesintiye uğrarsa, dosyanız düzgün biçimde kaydedilmemiş olabilir veya bir veya daha fazla geçici dosyaları, dosyanızı kaydetmeyi denediniz nerede klasöründe bulabilirsiniz. Ayrıca, birkaç uyarı veya hata iletilerinden birini alabilirsiniz.

Aşağıdaki bilgiler bazı olası iletileri alabilirsiniz ve bunları neden aldığınızı için farklı açıklamalar yer almaktadır.

" <file name="">"</file> "Salt okunur belgesine erişilemiyor

Kaydettiğiniz bir ağ sürücüsüne sürücüsüdür ve bu sürücüye kaydetmek için yeterli ayrıcalıklara sahip değilsiniz. Disket sürücüsü veya yerel sabit disk sürücünüze kaydedin.

"Dolu"

Kaydettiğiniz sürücü geçici dosya için yeterli alan yok. Geçerli sürücüden bazı dosyaları silin ve başka bir sürücüye veya bir disket sürücüsüne kaydedin.

"Belge kaydedilmedi" veya "belge tam kaydetme"

ESC basıldığında, bazı donanım veya yazılım hatası oluştu veya başka bir medya sorun vardı çünkü geçici dosya oluşturulurken işlem kesildi. Özgün dosyayı sağlam ve bilgisayar veya iş istasyonu başarısız sürece geçerli değişikliklerinizi içeren dosyanın sürümünü bellekte hala açık. Dosyayı başka bir diske kaydedin. Bilgisayarı veya iş istasyonu başarısız oldu, özgün dosyayı kullanabilirsiniz. (Not son düzenlemesinde yapılan değişiklikler kaybolacak.)

"Belge kaydedilmedi. Daha önce kaydedilen kopyalar silinmiş"

Özgün iletiyi silmek veya geçici dosyayı yeniden adlandırma işlemi kesildi. Bu sorun "'Belge kaydedilmemiş' veya 'Tam kaydedilen belge'" bölümünde açıklanan senaryo ile aynı nedenlerle ortaya çıkar. Bu durumda, özgün dosyanız (geçici dosya okunabilir olabilir rağmen) kayboluyor. Bilgisayarı veya iş istasyonu başarısız olursa, geçici dosyayı kullanın. Başka bir şey tarafından kesintiye neden oldu, şu andaki değişikliklerinizi içeren dosya bellekte hala açık sürümüdür. Dosyayı başka bir diske kaydedin.

Referanslar

Daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
223816 Hata iletisi: disk dolu
223812 Hata iletisi: Belge kaydedilmedi

Özellikler

Makale numarası: 214073 - Last Review: 9 Şubat 2014 Pazar - Gözden geçirme: 9.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Office Excel 2007
  • Microsoft Excel 2002 Standard Edition
  • Microsoft Excel 2000 Standard Edition
  • Microsoft Excel 97 Standard Edition
  • Microsoft Office Excel 2003
  • Microsoft Excel 2010
Anahtar Kelimeler: 
kbsavefile kberrmsg kbprb kbmt KB214073 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 214073

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com