Program Excel 2000 błędnie zakłada, że rokiem 1900 jest rok przestępny

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 214326 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Symptomy

Program Microsoft Excel błędnie zakłada, że rokiem 1900 jest rok przestępny. W tym artykule wyjaśniono, dlaczego rokiem 1900 jest traktowana jako rok przestępny oraz omówiono zachowań, które mogą wystąpić, jeśli poprawione tego problemu.

Więcej informacji

Przy pierwszym wydaniu programu Lotus 1-2-3, program przyjmuje rok 1900 był rok przestępny, mimo że faktycznie nie była w roku przestępnym. Łatwiejsze program obsługujący lat przestępnych i spowodował nie szkody dla prawie wszystkich obliczeń daty w programie Lotus 1-2-3.

Gdy zostały wydane w programie Microsoft Multiplan i Microsoft Excel one również przyjmuje się, że 1900 był rok przestępny. To założenie jest dozwolone w programie Microsoft Multiplan i Microsoft Excel użyć tego samego systemu kolejna daty używane przez program Lotus 1-2-3 i zapewniają większą zgodność z programu Lotus 1-2-3. Traktując 1900 jako rok przestępny także ułatwiła użytkowników przenieść arkusze z jednego programu do drugiej.

Chociaż jest to technicznie możliwe rozwiązać ten problem, aby bieżącej wersji programu Microsoft Excel nie należy zakładać, że 1900 jest przestępnych rok, wady w ten sposób zrównoważyć korzyści.

Jeżeli należy skorygować to zachowanie, wiele problemów wzrastający, łącznie z następujących czynności:
 • Prawie wszystkie daty w bieżącym arkusze programu Microsoft Excel i inne dokumenty czy spadła o jeden dzień. Poprawianie przesunięcie czy zająć wiele czasu i wysiłku, szczególnie w formułach, które używają daty.
 • Niektóre funkcje, takie jak funkcja WEEKDAY zwróciłby różne wartości; może to spowodować formuły w arkuszach nieprawidłowe działanie.
 • Poprawianie to działanie spowoduje przerwanie zgodności numer seryjny między programu Microsoft Excel i innych programów korzystających z datami.
Jeśli zachowanie pozostają nienaprawione, występuje tylko jeden problem:
 • WEEKDAY, funkcja zwróci niepoprawne wartości dat przed 1 marca 1900. Ten problem występuje rzadko, ponieważ większość użytkowników nie używać daty przed 1 marca 1900.
UWAGA: Program Microsoft Excel poprawnie obsługuje inne lat przestępnych w tym wieku lat, które nie są przestępnego (na przykład 2100). Nieprawidłowo obsługiwane jest tylko rokiem 1900.

Materiały referencyjne

Aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące tego problemu kliknij numer artykułu poniżej w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
214058 XL2000: Dni tygodnia przed 1 marca 1900 są niepoprawne
Aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące ustalania, czy dany rok jest rok przestępny kliknij numer artykułu poniżej w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
214019 XL2000: Metoda czy rok jest rok przestępny

Właściwości

Numer ID artykułu: 214326 - Ostatnia weryfikacja: 8 lipca 2011 - Weryfikacja: 1.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Microsoft Excel 98 for Macintosh
 • Microsoft Excel 2001 for Mac
 • Microsoft Excel 2004 for Mac
 • Microsoft Excel X for Mac
 • Microsoft Excel 97 Standard Edition
 • Microsoft Excel 2000 Standard Edition
 • Microsoft Excel 2002 Standard Edition
 • Microsoft Office Excel 2003
 • Microsoft Office Excel 2007
 • Microsoft Excel 2010
Słowa kluczowe: 
kbpending kbprb kbmt KB214326 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł nie został przetłumaczony przez człowieka, tylko przez oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego firmy Microsoft. Firma Microsoft oferuje zarówno artykuły tłumaczone przez ludzi, jak i artykuły tłumaczone maszynowo, dzięki czemu każdy użytkownik może uzyskać dostęp do całej zawartości bazy wiedzy Knowledge Base we własnym języku. Prosimy jednak pamiętać, że artykuły przetłumaczone maszynowo nie zawsze są doskonałe. Mogą zawierać błędy słownictwa, składni i gramatyki, przypominające błędy robione przez osoby, dla których język użytkownika nie jest językiem ojczystym. Firma Microsoft nie odpowiada za wszelkie nieścisłości, błędy lub szkody spowodowane nieprawidłowym tłumaczeniem zawartości oraz za wykorzystanie tej zawartości przez klientów. Oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego jest często aktualizowane przez firmę Microsoft.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to:214326

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com