Program Excel 2000 nesprávne predpokladá, že v roku 1900 priestupnom roku

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 214326 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

PRIZNAKY

Program Microsoft Excel nesprávne predpokladá, že v roku 1900 priestupnom roku. Tento článok vysvetľuje, prečo v roku 1900 sa považuje za priestupnom roku a načrtáva správania, ktorý sa môže vyskytnúť, ak je opravená tejto špecifickej otázky.

DALSIE INFORMACIE

V prípade programu Lotus 1-2-3 bol prvýkrát vydaný, program predpokladá, že v roku 1900 bol krok ročne, aj keď skutočne nebolo priestupnom roku. Toto jednoduchšie, program spracovať priestupných rokoch a spôsobila žiadne poškodenia takmer všetkých výpočtoch dátumov v programe Lotus 1-2-3.

Keď program Microsoft Multiplan a Microsoft Excel boli uvoľnené, sú tiež predpokladá sa, že priestupnom roku 1900. Tento predpoklad povolené Microsoft Multiplan a Microsoft Excel používať rovnaký poradové číslo dátumu systém používa program Lotus 1-2-3 a poskytnúť väčšiu kompatibilitu s Lotus 1-2-3. Pokladať 1900 prestupné rok tiež bolo uľahčiť používateľom presunúť hárky z jedného programu na druhý.

Hoci je to technicky možné na opravu tohto správania tak, aby aktuálne verzie programu Microsoft Excel predpokladajte, že 1900 je skok rok, nevýhody tak prevážia výhody.

Keby toto správanie opraviť, mnohé problémy by vzniknúť, vrátane nasledovných:
 • Takmer všetky dátumy v aktuálnu hárkov programu Microsoft Excel a iných dokumenty by klesol o jeden deň. Opravuje tento posun by mať značný čas a úsilie, najmä vo vzorcoch používajúcich dátumy.
 • Niektoré funkcie, ako napríklad funkcia WEEKDAY by návrat rôzne hodnoty; Toto môže spôsobiť vzorce v hárkoch pracovať nesprávne.
 • Opravujú sa toto správanie by prestávke poradové číslo dátumu kompatibility medzi programu Microsoft Excel a ďalšie programy, ktoré používajú dátumy.
Ak správanie zostáva nekorigované, len jeden problém vyskytne:
 • Funkcia WEEKDAY vráti nesprávne hodnoty pre dátumy pred 1. marca 1900. Pretože väčšina užívateľov nepoužívajte dátumy pred 1. marca 1900, tento problém je zriedkavé.
POZNÁMKA: Microsoft Excel správne spracováva všetky ostatné priestupných rokoch, vrátane storočí roky, ktoré nie sú priestupných rokoch (napríklad 2100). Len v roku 1900 nesprávne spracuje.

ODKAZY

Ďalšie informácie o tomto probléme, kliknite na nasledujúce číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
214058 XL2000: Dni v týždni pred 1. marca 1900 sú nesprávne
Ďalšie informácie o určovaní, či daný rok priestupnom roku, po kliknutí na nasledujúce číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
214019 XL2000: Metóda či ročne je priestupnom roku

Vlastnosti

ID článku: 214326 - Posledná kontrola: 21. októbra 2011 - Revízia: 3.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Excel 98 for Macintosh
 • Microsoft Excel 2001 for Macintosh
 • Microsoft Excel 2004 for Mac
 • Microsoft Excel X for Macintosh
 • Microsoft Excel 97 Standard Edition
 • Microsoft Excel 2000 Standard Edition
 • Microsoft Excel 2002 Standard Edition
 • Microsoft Office Excel 2003
 • Microsoft Office Excel 2007
 • Microsoft Excel 2010
Kľúčové slová: 
kbpending kbprb kbmt KB214326 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:214326

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com