Excel 2000, yanlış 1900 yılı artık yılda olduğunu varsayar

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 214326 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft Excel, yanlış 1900 yılı artık yılda olduğunu varsayar. Bu makalede, açıklar neden 1900 yılı artık yılda kabul edilir ve bu belirli sorun düzeltildi olduğunda oluşabilecek davranışları özetler.

Daha fazla bilgi

Lotus 1-2-3 ilk yayımlandığında, program kabul, yıl 1900 gerçekte bir yılda değil rağmen bir yılda oldu. Bu programın artık yıl işlemek kolay ve hemen hemen tüm tarih hesaplamaları için hiçbir zarar Lotus 1-2-3'te neden oldu.

Microsoft Multiplan ve Microsoft Excel yayımlanan, bunlar da 1900 bir yılda olduğu varsayıldı. Bu varsayımı Microsoft Multiplan ve Microsoft Excel ile Lotus 1-2-3 tarafından kullanılan aynı seri tarih sistemini kullanması ve büyük Lotus 1-2-3 ile uyumluluk sağlamak izin. 1900 Artık yılda da değerlendirmesini çalışma bir programdan diğerine taşımak, kullanıcıların daha kolay yapılmış.

Bu davranışı düzeltmek teknik olarak mümkün olsa, Microsoft Excel'in geçerli sürümleri 1900 artışı olduğu varsayılmaktadır. Yıl, böylece dezavantajları avantajları outweigh.

Bu davranış, düzeltilecek olsaydı, aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok sorunla olacakt?:
 • Hemen hemen tüm tarihler geçerli Microsoft Excel çalışma sayfaları ve diğer belgeler, bir gün azaltılması. Bu düzeltme misiniz önemli ölçüde zaman ve çaba, özellikle kullanan formüllerde alın tarihler.
 • HAFTANINGÜNÜ işlevi gibi bazı işlevler, farklı değerler döndürür; Bu formülleri çalışma sayfalarını çalışmamasına neden olabilir.
 • Bu davranışı düzeltmek tarih seri uyumluluk sonu Microsoft Excel ve tarihleri kullanan diğer programlar arasında.
Davranış Düzeltilmeyen kalırsa, tek bir sorun oluşur:
 • HAFTANINGÜNÜ işlevi, 1 Mart 1900 tarihler için yanlış değerler döndürür. Çoğu kullanıcı önce 1 Mart 1900 tarih kullanmayın çünkü bu nadir bir sorundur.
NOT: Microsoft Excel, diğer tüm artık yıllar doğru işler, artık yıl (örneğin, 2100) olmayan yüzyıl yılları da dahil olmak üzere. Yalnızca Yıl 1900 yanlış yapılmaktadır.

Referanslar

Bu sorun hakkında ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
214058 XL2000: 1 Mart 1900 önce haftanın yanlış
Belirli bir yıla bir yılda olup olmadığını belirleme hakkında ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
214019 XL2000: yöntemi, bir yıl bir yılda olup olmadığını belirlemek için

Özellikler

Makale numarası: 214326 - Last Review: 8 Temmuz 2011 Cuma - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Excel 98 for Macintosh
 • Microsoft Excel 2001 for Macintosh
 • Microsoft Excel 2004 for Mac
 • Microsoft Excel X for Mac
 • Microsoft Excel 97 Standard Edition
 • Microsoft Excel 2000 Standard Edition
 • Microsoft Excel 2002 Standard Edition
 • Microsoft Office Excel 2003
 • Microsoft Office Excel 2007
 • Microsoft Excel 2010
Anahtar Kelimeler: 
kbpending kbprb kbmt KB214326 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:214326

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com