Jak nastavit cestu pro profil všech uživatelů

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 214653 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
DŮLEŽITÉ: Tento článek obsahuje informace o úpravě registru. Před úpravou registru, nezapomeňte vytvořit zálohu a ujistěte se, že víte, jak registr obnovit v případě, že dojde k potížím. Informace o zálohování, obnovení a úpravách registru získáte klepnutím na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
256986 Popis registru systému Microsoft Windows
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Souhrn

V systému Windows NT 4.0 místního profilu All Users uložena v cestě k %SystemRoot%\Profiles\All uživatelů. Neexistuje žádný způsob, jak změnit tuto cestu v systému Windows NT 4.0. V systému Windows 2000 můžete změnit název a cestu místního profilu All Users.

Další informace

UPOZORNĚNÍ: Používáte-li Editor registru nesprávně, můžete způsobit vážné problémy, které mohou vyžadovat přeinstalaci operačního systému. Společnost Microsoft nemůže zaručit, že lze řešit problémy vzniklé v důsledku nesprávného použití Editoru registru. Editor registru používáte na vlastní nebezpečí.

Cesta pro místní cestu k profilu All Users je určen dvěma položkami registru. Následující položky registru nastaví název složky, ve které je uložen profil pro všechny uživatele:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList\AllUsersProfile
Reg_Sz výchozí hodnota = "Všechny uživatele"
Následující položky registru nastaví cestu, ve které je uložena složka All Users:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList\ProfilesDirectory
Reg_Expand_Sz výchozí hodnota = "%SystemDrive%\Documents and Settings"

Vlastnosti

ID článku: 214653 - Poslední aktualizace: 26. dubna 2011 - Revize: 5.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Klíčová slova: 
kbenv kbinfo kbmt KB214653 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:214653

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com