XL2000: Otomatik yüzde giriş kullanılırken numaraları davranışı

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 215203 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Microsoft Excel 2000, etkinleştirmek veya yüzde sayı biçimiyle biçimlenmiş bir hücre içinde sayı yazdığınızda otomatik yüzde girişini biçimlendirmeyi devre dışı bırakmak için yeni bir seçenek sunar.

Daha fazla bilgi

Sayıları yüzde sayı biçimiyle biçimlenmiş bir hücre yazdığınızda varsayılan olarak, Microsoft Excel otomatik olarak için aşağıdaki kurala göre yüzde olarak görüntülemek için bu numaraları değiştirir:
  Number              Rule
  --------------------------------------------------

  All numbers less than 1 and    Multiply by 100
   not preceded with a zero     and add % sign

  All numbers greater than     Just add % sign
   or equal to 1
				
ancak dışında bir yüzde sayı biçimini değiştirin veya etkilenen hücreleri sayı biçimlerini kaldırmak, gerçek hücrelerdeki sayıları değil aynı, yazdığınız olabilir.

Aşağıdaki tabloda, bu otomatik yüzde biçimini özelliği gösterilmektedir:
  Number    Displayed   Actual
  typed     result    number
  ----------------------------------

   1      1.00%     0.01
   .1     10.00%     0.1
  0.1      0.10%     0.001
   -1     -1.00%    -0.01
  -.1     -10.00%    -0.1
  -0.1     -0.10%    -0.001
				
otomatik yüzde özelliği Excel'de kullanılabilir çeşitli sürümleri için yapıldı, ancak bu özelliği etkinleştirebilir veya devre dışı bırakmak için yeni seçeneğidir. Bu özellik varsayılan olarak açıktır. Bunu denetlemek için <a0></a0>, aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın.

Seçenekler iletişim kutusu

<a0>Seçenekler</a0> iletişim kutusunu kullanarak otomatik yüzde özelliğini denetlemek için <a0></a0>:
 1. Araçlar menüsünden Seçenekler ' i tıklatın.
 2. Otomatik yüzde girişini etkinleştir) onay kutusunu seçin veya temizleyin için Düzen sekmesinde'ı tıklatın. Tamam ' ı tıklatın.

Visual Basic makrosu

Ayrıca, otomatik yüzde özelliğini ve bir Microsoft Visual Basic Applications makrosu kullanarak devre dışı bırakabilirsiniz. Örneğin, aşağıdaki deyim içinde bir alt yordam çalıştırdığınızda otomatik yüzde girişini özelliğini kapatır.
Application.AutoPercentEntry = False
				
Not: otomatik yüzde girişini özelliği kapalı olduğunda hücrelerdeki sayıları yazarsanız, Excel herhangi bir yüzde biçimlendirilmiş ve yüzde işareti ekler 100 ile çarpan.

Otomatik yüzde girişini özelliği kapatılır ve yüzde dışında bir sayı biçimini değiştirmek ve etkilenen hücreleri sayı biçimini kaldırmak için hücreleri sayı yazarsanız, sayıları, yazdığınız aynı kalır.

Referanslar

Otomatik yüzde girişini hakkında daha fazla bilgi için Yardım menüsünde <a1>Microsoft Excel Yardımı</a1>'nı, sayıları yüzde olarak göster, Office Yardımcısı'na veya Yanıt Sihirbazı ' yazın ve sonra döndürülen konuları görüntülemek için Ara ' yı tıklatın.

Özellikler

Makale numarası: 215203 - Last Review: 3 Şubat 2014 Pazartesi - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Excel 2000 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbhowto KB215203 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:215203

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com