Odporúčania k zníženiu alokácie sváru v tempdb databázy SQL Server

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 2154845 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Príznaky

Budete pozorovať ťažkou blokovanie keď SQL Server zažíva ťažký náklad. Pri zobrazení dynamická správa názory [sys.dm_exec_request alebo sys.dm_os_waiting_tasks], budete pozorovať, že týchto po iadaviek alebo úlohy čakajú na tempdb zdrojov. Môžete si všimnúť, že typ čakať a čakať zdroj poukazujú na ZÁPADKU čaká na stránkach v tempdb. Tieto stránky by mohli byť formát 2: 1: 1, 2: 1: 3, atď.

Príčina

Keď tempdb databáza je silne používa, SQL Server môže dôjsť sváru, pri pokuse o vyhradenie stránky. V závislosti na stupni sváru, môže to spôsobiť dotazy a požiadavky, ktoré zahŕňajú tempdb je necitlivý na krátku dobu.

Riešenie

Existuje niekoľko krokov, ktoré si môžete vziať na zlepšenie concurrency tempdb:

Vo všeobecnosti, ak počet logických procesorov je menšia alebo rovná 8, použite rovnaký počet dátových súborov ako logických procesorov. Ak počet logických procesorov je väčšia ako 8, použitie 8 dátových súborov a potom Ak tvrdenie pokračuje, zvýšiť počet dátových súborov násobky 4 (max. počet logických procesorov) až do tvrdenie je znížená na prijateľnú úroveň alebo meniť kód pracovnej záťaže.

Zvážiť implementáciu odporúčaní pre osvedčené postupy v Technet článok s názvom Práca s tempdb v SQL Server 2005.

Ak predchádzajúce kroky výrazne nezníži pridelenia tvrdenie a tvrdenie je na SGAM stránok, implementovať stopových príznak - T1118. Pod touto stopových vlajkou, SQL Server vyhradí plnej miere do každý databázový objekt, čím eliminuje tvrdenie na SGAM stránkach. Všimnite si, že tento príznak stopových postihuje každú databázu na inštanciu programu SQL Server. Informácie o tom, ako určiť, či rozdelenie tvrdenie je na stránkach SGAM, pozri podtému Monitoring sváru spôsobené DML operácií podľa Práca s tempdb v SQL Server 2005 stránka na lokalite Technet.

Ďalšie informácie

Pre viac informácií o produktoch alebo nástroje, ktoré automaticky vyhľadá táto podmienka na inštancii programu SQL Server a o verzie produktu SQL Server, nájdete v nasledujúcej tabuľke:

Zbaliť túto tabuľkuRozbaliť túto tabuľku
Pravidlo softvérNázov pravidlaPopis pravidlaVerzie produktu, voči ktorej sa hodnotí právneho
System Center poradcaKonfigurácia databázy servera SQL Server: počet tempdb súbory údajov môže spôsobiť blokovanieSystem Center poradca kontroluje počet dátových súborov nakonfigurovaný na tempdb databáza. Ak ide o jeden a SQL Server používa viac než jeden procesor, potom toto upozornenie Ak generované. Skontrolujte informácie v tomto článku a pridať viac dátových súborov na tempdb databáza.SQL Server 2008
SQL Server 2008 R2
SQL rver 2012Vlastnosti

ID článku: 2154845 - Posledná kontrola: 9. januára 2013 - Revízia: 4.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft SQL Server 2008 Developer
 • Microsoft SQL Server 2008 Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2008 Enterprise Evaluation
 • Microsoft SQL Server 2008 Express
 • Microsoft SQL Server 2008 Express with Advanced Services
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Datacenter
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Developer
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Express
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Express with Advanced Services
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Standard
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Standard Edition for Small Business
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Web
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Workgroup
 • Microsoft SQL Server 2008 Standard
 • Microsoft SQL Server 2008 Standard Edition for Small Business
 • Microsoft SQL Server 2008 Web
 • Microsoft SQL Server 2008 Workgroup
Kľúčové slová: 
kbmt KB2154845 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 2154845

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com