sql Server tempdb veritabanında ayırma çakışması azaltmak için öneriler

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2154845 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

sql sunucu ağır yük ortaya çıktığı zaman engelleme ciddi gözlemleyin. [Sys.dm_exec_request veya sys.dm_os_waiting_tasks] dinamik Yönetim Görünümleri incelediğinizde, bu istekleri ve görevler için tempdb kaynakları bekleyen gözlemleyin. Kaynak bekleme ve bekleme türünü MANDAL beklediği tempdb sayfalarında işaret olduğunu fark edeceksiniz. Bu sayfalar 2 biçimi olabilir: 1: 1, 2: 1: 3, vs.

Neden

Tempdb veritabanı yoğun bir şekilde kullanıldığında, sql Server sayfa ayırmaya çalıştığında Çekişme karşılaşabilirsiniz. Çekişme derece bağlı olarak, bu sorguları ve tempdb kısa bir zaman boyunca yanıt vermemesine neden olmasını gerektiren istekler neden olabilir.

Çözüm

Tempdb eşzamanlı artırmak için yapabileceğiniz birkaç adım vardır:

Mantıksal işlemci sayısını 8 veya daha az ise, Genel bir kural olarak, mantıksal işlemciler aynı sayıda veri dosyalarını kullanın. Mantıksal işlemci sayısını 8, kullanım 8 veri dosyalarına göre daha büyüktür ve Çekişme devam ederse, daha sonra veri dosyası sayısı (mantıksal işlemci sayısını) en fazla 4'ün katları kadar artırma Çekişme kabul edilebilir düzeylere azalır veya iş yükünü/kod değişiklikleri yapın.

En iyi yöntem önerileri başlıklı Technet makalesinde uygulamadan düşünün sql Server 2005 tempdb ile çalışma.

Önceki adımları önemli ölçüde tahsisat Çekişme sadeleştirme ve Çekişme sgam sayfalarında ise, izleme uygulamak bayrağı - T1118. Bu izleme bayrağı altında sql Server böylece sgam sayfalarında Çekişme ortadan kaldırarak her veritabanı nesnesinin tam kapsamlarını ayırır. Bu izleme bayrağını her veritabanı sql Server örneği üzerinde etkilediğini unutmayın. dml işlemleri tarafından neden izleme Çekişme alt konu altında sgam sayfalarında ayırma çakışması olup olmadığını belirleme hakkında daha fazla bilgi için bkz. sql Server 2005 tempdb ile çalışma Technet sayfasında.

Daha fazla bilgi

Aşağıdaki tabloda: ürünler veya sql Server ürün sürümleri ve sql Server Örneğiniz üzerinde bu koşul için otomatik olarak denetleme araçları hakkında daha fazla bilgi için bkz:

Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Kural yazılımKural başlıkKural açıklamasıÜrün sürümleri karşı kuralın değerlendirilmesi
Sistem Merkezi Danışmanısql Server veritabanı yapılandırması: tempdb veri dosyası sayısı engelleme neden olabilirSystem Center Danışmanı tempdb veritabanı için yapılandırılmış veri dosyalarının sayısını denetler. Varsa onu biridir ve sql Server birden çok işlemci, daha sonra bu uyarı oluşturulan kullanır. Bu makaledeki bilgileri gözden geçirin ve daha fazla veri dosyası tempdb veritabanına ekleyin.sql Server 2008
sql Server 2008 R2
sql ReportServer 2012Özellikler

Makale numarası: 2154845 - Last Review: 9 Ocak 2013 Çarşamba - Gözden geçirme: 4.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft SQL Server 2008 Developer
 • Microsoft SQL Server 2008 Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2008 Enterprise Evaluation
 • Microsoft SQL Server 2008 Express
 • Microsoft SQL Server 2008 Express with Advanced Services
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Datacenter
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Developer
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Express
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Express with Advanced Services
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Standard
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Standard Edition for Small Business
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Web
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Workgroup
 • Microsoft SQL Server 2008 Standard
 • Microsoft SQL Server 2008 Standard Edition for Small Business
 • Microsoft SQL Server 2008 Web
 • Microsoft SQL Server 2008 Workgroup
Anahtar Kelimeler: 
kbmt KB2154845 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2154845

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com