Bir "Bu projedeki makrolar devre dışı bırakıldı" hatası alıyorsunuz, Excel 2000'de bir makro çalıştırdığınızda iletisi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 215715 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Samples.xls dosyasında bir makroyu çalıştırdığınızda, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Bu projedeki makrolar devre dışı bırakılır. Lütfen çevrimiçi Yardım veya makroları etkinleştirme konusunda ana bilgisayar uygulamasının belgelerine başvurun.

Neden

Bu sorun, Microsoft Excel veya Microsoft Office ile birlikte gelen Samples.xls dosyasında herhangi bir örnek makrolara çalıştırın ve makrolar için güvenlik düzeyi Yüksek olarak ayarlanmış oluşur.

Çözüm

Örnek makrolar Samples.xls çalışma kitabında çalıştırmak için <a0></a0>, makro güvenlik düzeyi Orta veya düşük olarak ayarlayın. Makro güvenlik düzeyini değiştirmek için <a0></a0>, aşağıdaki adımları izleyin:
  1. Samples.xls dosya açıksa kapatın.
  2. Araçlar menüsünden, makro seçin ve Güvenlik ' i tıklatın.
  3. Güvenlik iletişim kutusunda, güvenlik düzeyi sekmesini tıklatın.
  4. Orta ' ı tıklatın ve sonra Tamam ' ı tıklatın.
  5. Samples.xls açın. Makroları etkinleşmek veya devre dışı bırakmak kaydedilip istendiğinde,'Makroları Etkinleştir'i tıklatın.

Daha fazla bilgi

Microsoft Excel'i veya Microsoft Office'i yüklediğinizde, Kur programı, örnek çalışma kitabını aşağıdaki klasöre yükler:
C:\Program Files\Microsoft Office\Samples
Not: Bu konuma Office programı yüklediğiniz bağlı olarak farklı olabilir.

Güvenilen kaynaklardan yalnızca dijital olarak imzalanmış makroların çalışmasına izin verilen şekilde, Excel makro güvenliği yüksek olarak ayarlayın, böylece imzasız makrolar devre dışı bırakılması, Samples.xls çalışma kitabında örnek makroların çalışmasına izin verilmez. Bazı eklentiler Microsoft Excel'de, Excel içeren sürüm 4.0 makro kodu. Bir makro sayfası yerine, bir Visual Basic modülü xlm, başvuru bir makro bu tür depolanır. Excel 4.0 makroları dijital olarak imzalanamıyor ve yüksek makro güvenliği ise, bu güvenlik açığından açılamıyor. Diğer eklentileri ile tutarlı olması için <a0></a0>, Samples.xls güvenlik için de dijital olarak imzalanır.

Daha fazla bilgi için, aşağıdaki Microsoft Bilgi Bankası makalelerine bakın.
225078XL2000: Güvenilen kaynaklar için eklentileri kaldırıldı, Errors

Özellikler

Makale numarası: 215715 - Last Review: 10 Ekim 2006 Salı - Gözden geçirme: 4.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Excel 2000 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbmacro kbconfig kbdtacode kberrmsg kbnofix kbprb KB215715 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:215715

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com