GetHostByName() disabled arabirimi IP adresi verir...

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 216091 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Windows NT 4. 0'da, Denetim Masası'nda aygıtları aracını kullanarak, birden çok donanım profili ayarlamak olanaklıdır. Aygıt için bir ağ arabirim kartı (NIC), her profil için ayrı ayrı devre dışı bırakılabilir.

Böyle bir senaryoda, Windows NT Server 4.0 Service Pack 4 üzerinde çalışan Sockets tabanlı uygulamaların beklenmedik biçimde başarısız olabilir. Bu sorun, NetShow ve Microsoft Exchange uygulamalarda gözlenmiştir. Sorun, birden çok ana bilgisayarlı bilgisayarlarda Nıc birini burada devre olarak da oluşabilir.

Neden

Bu sorun, eski IP adresini önceden devre dışı bırakılmış NıC tarafından sahip olunan GetHostByName() API döndürdüğü için oluşur.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, tek bir yazılım güncelleştirmesi ya da Windows NT 4.0 için en son hizmet paketini edinin. En son hizmet paketini elde etme hakkında daha fazla bilgi için lütfen gidin:
Tek bir yazılım güncelleştirmesi'ni edinme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'nin telefon numaralarının ve destek ücretleriyle ilgili bilgi tam listesi için lütfen, World Wide Web'de aşağıdaki adrese gidin:
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=fh;EN-US;CNTACTMS
Bu düzeltme, aşağıdaki ınternet konum Rnr fixi.exe (x 86) ve Rnr fixa.exe (Alpha) olarak deftere nakledilmiş:
ftp://ftp.microsoft.com/bussys/winnt/winnt-public/fixes/usa/nt40/hotfixes-postsp4/rnr-fix/

Durum

Microsoft Windows NT 4.0 Service Pack 4'te bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun, ilk olarak Windows NT sürüm 4. 0 ' düzeltilmiştir Service Pack 5.

Özellikler

Makale numarası: 216091 - Last Review: 1 Kasım 2006 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows NT 4.0 Service Pack 4
  • Microsoft Windows NT 4.0 Service Pack 4
  • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix kbqfe KB216091 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:216091

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com