Dinamik Ana Bilgisayar Yapılandırma Protokolü (DHCP) kapsamları, çok sayıda oluşturulamadı.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 216369 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Dışlamalar her kapsamdaki dinamik ana bilgisayar Yapılandırma Protokolü (DHCP) kapsamları, çok sayıda oluşturduğunuzda, bilgisayarı iki kez yeniden başlatıldığında, aşağıdaki hata iletisi görüntülenebilir:
Windows NT could not start because the following file is missing or corrupt: (Windows NT aşağıdaki dosya eksik veya bozuk olduğu için başlatılamadı:):
\%SystemRoot%\System32\Config\System\Hardware Profile/Last iyi menüsü

Neden

Kapsamlar, Dışlamalar ya da DHCP kapsamları için eklenen rezervasyonları çok miktarda veri kayıt defteri ANAHTARı oluşturmak için bu sorun oluşabilir.

SISTEM kovanı yaklaşık 11.5 MB sınırlıdır. SISTEM kovanı ve NT Çekirdeği 16 MB Sistem sığması gerekir olmasıdır.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Windows NT 4.0 için en son hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
152734En son Windows NT 4.0 hizmet paketi nasıl elde edilir (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Durum

Microsoft bu sorunun Windows NT 4. 0'da bulunduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows NT Server 4.0 Service Pack 5'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Bu sorunun çözümü, DHCP hizmeti ancak bunun yerine kayıt defterinin boyutunu nasıl yönetileceğini bulunamadı. Belgelerine gerçek düzeltme aşağıdaki Microsoft Bilgi Bankası makalesinde bulunmaktadır:
197632Kayıt defteri kovanı parçalanma aşırı boyutu için müşteri adayları

Özellikler

Makale numarası: 216369 - Last Review: 3 Şubat 2014 Pazartesi - Gözden geçirme: 2.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbbug kbfix kbqfe KB216369 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:216369

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com