NASıL YAPıLıR: Proxy sunucusu ile SQL Server ayarla

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 216415 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

SQL Server, saydam iç ağınıza yetkisiz erişimi engellemek için proxy sunucusu ile çalışabilir. Bu yapılandırmayı kullanarak, doğrudan ınternet'e SQL Server çalıştıran bilgisayara bağlanabileceğini gerekmez.

SQL Server, proxy sunucu bulunan bir bilgisayarda SQL Server'ı çalıştırdığınızda, paket süzme özelliklerini proxy sunucu tarafından korunmuştur. Yapılandırabileceğiniz proxy sunucusu, izin vermek veya engellemek için SQL Server erişimi belirli kullanıcılar, <a1>Hizmetler</a1>, bağlantı noktası ve IP etki alanları için gelen kuralı.

Bu makalede, SQL Server ile Proxy Server'ın sunucu proxy özelliklerini kullanmak için nasıl yapılandırılacağı açıklanır.

Microsoft Windows 2000'de Proxy Server 2.0 kullanıyorsanız, Proxy Sihirbazı'nı güncelleştirmek için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin: http://www.microsoft.com/technet/archive/proxy/msp2wiz.mspx

Not Bu makaledeki bilgiler, Microsoft ınternet Security and Acceleration (ISA) Server için geçerli değildir.

Yapılandırma senaryosu

Bu makalede, aşağıdaki senaryoda kullanılacak proxy sunucusu ile SQL Server'ı konfigüre etme yöntemi açıklanmıştır:
 • SQL Server çalıştıran bir bilgisayarda, bir iç ağında bulunan ve 209.58.170.10 IP adresi var.
 • Proxy sunucu bilgisayarı iki ağ bağdaştırıcısı vardır. Bir ağ bağdaştırıcısı, iç ağa bağlı olduğundan ve 209.58.170.20 IP adresi var. Ikinci ağ bağdaştırıcısını, ınternet'e bağlı olan ve 157.57.25.30 IP adresi var.
 • Internet üzerinde bulunan bir istemci iş istasyonu kaynaklı SQL Server'ı çalıştıran bilgisayara erişim istiyor.

Proxy sunucusu ile SQL Server'ı yapılandırma

Proxy sunucu ile kullanılacak SQL Server'ı yapılandırmak için şu adımları izleyin:
 1. SQL Server çalıştıran bilgisayarda, TCP/ıp'yi yapılandırma ağ protokollerden birini Sockets. Bunu yapmak için <a0></a0>, SQL Server Ağ kullanan programı proxy adresi girmek için:
  1. TCP/IP ' yi tıklatın ve sonra da Özellikler ' i tıklatın.
  2. Ağ kitaplığı yapılandırmasını düzenle iletişim kutusunda, 1433 için ayarlanmış bağlantı noktası proxy adresi, proxy sunucusunun dış IP adresine ayarlandığından emin olun ve bilgisayar.
  Not Proxy iç IP adresini, IP adresine ayarlanmış olup olmadığını sunucu bilgisayarda çalışmıyor.
 2. SQL Server örneğinizle hizmet hesabının bağlamında çalıştığından emin olun.
 3. Kullanıcı Yöneticisi'nde, SQL Server'ı çalıştırın, gerekli olan izinlere sahip bir kullanıcı hesabı oluşturun.
 4. Winsock proxy özelliklerini <a1>izinler</a1> sekmesini tıklatın ve sonra yeni kullanıcı hesabı ekleyin. Bu hesap için Sınırsız erişim atama göz önünde bulundurun.
 5. SQL Server çalıştıran bilgisayarda aşağıdaki Wspcfg.ini dosyası oluşturun ve Sqlservr.exe aynı klasöre yerleştirmek dosya. Varsayılan olarak, bu C:\Mssql7\Binn klasörü SQL Server 7.0 ve SQL Server 6.5 C:\Mmssql\Binn klasörü klasörüdür. Bunu yapmak için <a0></a0>, aşağıdaki kodu çalıştırın:
  [sqlservr] 
  ServerBindTCPPorts=Port_number 
  Persistent=1 
  KillOldSession=1
 6. Yükleyin ve proxy sunucusu ürünü ile birlikte sağlanan belgelere'ni kullanarak yapılandırın.
 7. SQL Server ve proxy sunucusunun iç IP adresini (209.58.170.20) çalıştıran bir bilgisayarın IP adresidir (209.58.170.10) eklemek proxy sunucusunda yerel adres tablosunu (LAT) bilgisayara bilgisayar.
 8. SQL Server çalıştıran bir bilgisayar kullanarak, proxy sunucu bilgisayardaki MSPCLNT paylaşımına bağlanmak ve Winsock Proxy istemcisi'ı yükleyin.
 9. SQL Server, değişikliklerin geçerlilik kazanması için Winsock sürücü çalıştıran bilgisayarı yeniden başlatın.

  SQL Server hizmeti Otomatik olarak ayarlanmamışsa, SQL Server hizmeti yeniden başlatılır. SQL Server 2000 hata günlüğüne aşağıdaki girdiyi gösterir: Winsock Proxy, paylaşılan bellek, Named Pipes üzerinde dinleme
  2002-02-12 17:11:32.28 server SQL server listening on Winsock Proxy, Shared Memory, Named Pipes. 
  2002-02-12 17:11:32.28 server SQL Server is ready for client connections 
   
  Not hata günlüğünü, artık yerel sunucunun IP adresini bildiriyor. SQL Server çalıştıran bir bilgisayarda Winsock Proxy üzerinde IP adresi ve bağlantı noktası yerine dinliyor şimdi gösterir.
 10. Istemci iş istasyonlarına proxy sunucu bilgisayar SQL Server'ı çalıştıran bilgisayara erişim için yapılandırın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
  1. SQL Server istemci ağ yardımcı programı başlatın ve sonra Genel sekmesini tıklatın.

   Not SQL Server 6.5 istemcilerinin, SQL Server istemci yapılandırma yardımcı programı'nı başlatın ve Gelişmiş sekmesi.
  2. SQL Server çalıştıran bir bilgisayar için bir giriş oluşturmak için <a0></a0>, Ekle ' yi tıklatın ve sonra da TCP/IP ağ kitaplığını seçin.
  3. Bir sunucu diğer adı sağlamak ve Bilgisayar adı komut satırında, proxy sunucu bilgisayarının (157.57.25.30) dış IP adresini yazın.
  4. Doğru bağlantı noktası Bağlantı noktası numarası alanını içerdiğinden emin olun. Varsayılan olarak, bağlantı noktası numarası 1433 ' dir.
 11. Istemci bilgisayarda, SQL Server çalıştıran bilgisayara bağlantı doğrulayın. Bunu yapmak için <a0></a0>, SQL Query Analyzer'da (SQL Server 7. 0'da) başlatın veya ISQL/w (SQL Server 6.5) başlatın ve sonra adım 10b içinde belirtilen sunucuya bağlanın.

Özellikler

Makale numarası: 216415 - Last Review: 12 Ocak 2004 Pazartesi - Gözden geçirme: 3.6
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft SQL Server 6.5 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 7.0 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2000 64-bit Edition
 • Microsoft Proxy Server 2.0 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowtomaster kbhowto kbinfo kbinterop kbnetwork KB216415 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:216415

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com