ODBC/OLEDB bağlanmak için SQL Server bağlantıları izlerken görülen seçenekleri

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 216643 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

SQL Server'ın önceki sürümleri için bir ODBC bağlantısı izlerken, aşağıdaki göreceğiniz bağlanma zaman verilen SET ifadeleri:
   SET QUOTED_IDENTIFIER ON
   SET TEXTSIZE 2147483647
   SET ANSI_DEFAULTS ON
   SET CURSOR_CLOSE_ON_COMMIT OFF
   SET IMPLICIT_TRANSACTIONS OFF
				
ODBC veya OLE-DB üzerinden SQL Server'a bağlanmak için bu seçenekler, TEXTSIZE hariç, tüm SQL Server ODBC veya OLEDB bağlantınız olup olmadığını belirten bir bağlantı bayrağını aracılığıyla ayarlanır ve SQL Server Profiler'ı kullanılarak oluşturulan tüm izleme çıkışı görürler. Sunucu izlerken belirlediğiniz seçenekler açıkça görmezsiniz, ancak geçerli bağlantı için kullanılırlar. Buna ek olarak, CONCAT_NULL_YIELDS_NULL seçeneğini (yeni SQL Server 7. 0'da) AÇıK olarak ayarlanır. SQL Server izlerken ayarlanan TEXTSIZE yine de göreceksiniz.

Daha fazla bilgi

Önce SQL Server 7.0 (SQL Server 2.65 sürücüsünü gibi) oluşturulan sürümleri ODBC sürücüsü bağlantı bayrağının var olup olmadığını bilmiyorsanız. Bu nedenle, SQL Server'a bağlanmak için eski bir sürümünü kullanıyorsanız, açık SET ifadeleri verilecek görürsünüz.

Herhangi bir bağlantı için geçerli seçeneklerini ayarlama genel değişkeni @@ seçenekleri seçerek doğrulayın ve SQL Server Books Online'da "seçeneği kullanıcı Seçenekleri" konusundaki seçenekleri ile döndürülen değeri karşılaştırılıyor. Daha fazla bilgi için, lütfen aşağıdaki Microsoft Knowledge Base makalesine bakın:
156498INF: nasıl @@ seçenekleri geçerli ayarlarını belirleme

Özellikler

Makale numarası: 216643 - Last Review: 22 Aralık 2004 Çarşamba - Gözden geçirme: 5.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 7.0 Standard Edition
  • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinfo KB216643 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:216643

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com