Düzeltme: SP4, Windows NT 4.0 RPC çağrısı içinde veri bozulması nedenleri

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 216766 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Karmaşık bir yapı altındaki Windows NT 4.0 Service Pack 4 (SP4) ile bir alanı olarak bir işaretçi uyumluluğunu yapısına sahip unmarshaling yan başlatılmamış verileri alır. Bu tür bir veri yapısı [da] bir parametre, Sunucu Yöneticisi yordamına bozulmasını görür. [Çıkış] bir parametre bozulmasını ise, istemci, bozulmanın görür.

RPC uygulamanız Windows 95'te DCOM95 1.2 güncelleştirme veya Windows 98 ile DCOM98 güncelleştirmeyle gibi Microsoft Bilgi Bankası'ndaki aşağıdaki makalede belgelenen çalıştırıyorsa, aynı sorunun görüntülenir:
216889 Düzeltme: DCOM95 1.2 veya DCOM98 veri bozulması RPC çağrıları neden oluyor
Veri yapısı:
typedef struct tagConformantStruct 
{
  unsigned long    size;
  [size_is(size)] char data[];
} ConformantStruct;

typedef enum tagColor
{
  Red, Blue, Green
} Color;

typedef union tagMyUnion switch (Color type) u
{
  case Red : long longArm;
  case Blue: short shortArm;
  case Green: char charArm;
} MyUnion;

typedef struct tagComplexStruct
{
  unsigned long numUnions;
  ConformantStruct* pConfStruct; // PROBLEM! pointer to conformant struct.
  [size_is(numUnions)] MyUnion myUnions[]; // Makes the struct complex.
} ComplexStruct;
				

Neden

Windows Service Pack 4 (DCOM95 1.2) DCOM98 ile birlikte gelen rpcrt4.dll BIR üründe konmasını uyumluluğunu yapısını uyumluluğunu kısmını engeller. Unmarshaling yan uyumluluğunu bölümü bekler ve büyük olasılıkla başlatılmamış bir arabellek RPC bölümünden yaratır. Bu, veri bozulmasına neden olur.

Çözüm

Windows NT 4.0

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, tek bir yazılım güncelleştirmesi ya da Windows NT 4.0 için en son hizmet paketini edinin. En son hizmet paketini elde etme hakkında daha fazla bilgi için lütfen gidin:
Tek bir yazılım güncelleştirmesi'ni edinme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'nin telefon numaralarının ve destek ücretleriyle ilgili bilgi tam listesi için lütfen, World Wide Web'de aşağıdaki adrese gidin:
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=fh;EN-US;CNTACTMS

Windows NT Server 4.0 Terminal Server Edition

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Windows NT Server 4.0 Terminal Server Edition için en son hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
152734En son Windows NT 4.0 hizmet paketi nasıl elde edilir (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Durum

Microsoft Windows NT 4.0 Service Pack 4 ve Windows NT Server 4.0 Terminal Server Edition Service Pack 4'de bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak olan Windows NT sürüm 4.0 Service Pack 5 ve Windows NT Server 4.0 Terminal Server Edition Service Pack 5 düzeltildi.

Özellikler

Makale numarası: 216766 - Last Review: 25 Şubat 2007 Pazar - Gözden geçirme: 1.6
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows NT Server 4.0, Terminal Server Edition Service Pack 4
 • Microsoft Windows NT 4.0 Service Pack 4
 • Microsoft Windows NT 4.0 Service Pack 4
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix kboswinnt400sp4fix kbqfe kbrpc KB216766 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:216766

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com