DNS prevedie názvy hostiteľov na malé písmená

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 217136 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Tento článok bol archivovaný. Je publikovaný v aktuálnej podobe a už nebude aktualizovaný.

DÔLEŽITÉ: Tento článok obsahuje informácie o úprave databázy registry. Pred úpravou databázy registry, skontrolujte, či zálohovať a uistite sa, že ste pochopili, ako obnoviť databázu registry, ak sa vyskytne problém. Informácie o tom, ako zálohovať, obnovení a úprave databázy registry získate po kliknutí na nasledovné číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
256986 Popis databázy Registry systému Microsoft Windows
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Príznaky

Po nainštalovaní systému Windows NT Service Pack 4 na Windows NT DNS server, klientov, ktoré sa snažia získať prístup k počítaču UNIX nasledovné chybové hlásenie:
Prístup bol odmietnutý

Riešenie

Ak chcete vyriešiť tento problém, získať najnovšie balík service pack pre systém Windows NT 4.0 alebo individuálne softvérovej aktualizácie. Informácie o získaní najnovší balík service pack, prejdite na:
  • 152734 ako získať najnovší balík service pack pre systém windows nt 4.0
Informácie o možnosti získania jednotlivých softvérovej aktualizácie, kontaktujte technickú podporu spoločnosti Microsoft. Úplný zoznam telefónnych čísel služieb technickej podpory spoločnosti Microsoft a informácie o náklady na technickú podporu, prejdite na adresu na World Wide Web:
http://support.Microsoft.com/contactus/?ws=support

Stav

Spoločnosť Microsoft potvrdila, že ide o problém v systéme Windows NT 4.0. Tento problém bol prvýkrát vyriešený v systéme Windows NT verzia 4.0 Service Pack 5.

Ďalšie informácie

Počítač so systémom UNIX môžete použiť Reverse Lookup proti servera DNS systému Windows NT na identifikovať a overiť jeho klientov. Ďalšie informácie o Reverse Lookup, nájdete v nasledujúcich článkoch databázy Microsoft Knowledge Base:
164213 Popis reverznej DNS dotazy

Windows NT SP3 Dns.exe udržiava názvov zmiešané vec hostiteľa. Zoznam mien na UNIX stroj, ktorý sa používa na overenie klientov proti uskutočnilo pomocou zmiešaných prípad mená tiež. Robí Reverse Lookup, mená vrátených DNS server uzavreté mien na strane UNIX a klienti umožnený prístup.

Windows NT SP4 Dns.exe, však konvertuje všetky mená na malé písmená. Ako veľké mená sú vrátené po Reverse Lookup žiadosti, mená vrátil sa nezhodujú názvy na strane UNIX a preto sa vracia "prístup odmietnutý".

Ak chcete vyriešiť tento problém, nový Dns.exe má teraz položky databázy registry, ktorý umožňuje manipuláciu s veľkými a malými konfigurovateľný.

UPOZORNENIE: Ak Editor databázy Registry použijete nesprávne, môžete spôsobiť vážne problémy, ktoré môžu vyžadovať preinštalovanie operačného systému. Spoločnosť Microsoft nemôže zaručiť, že môžete odstrániť problémy spôsobené nesprávnym použitím editora databázy Registry. Použite Editor databázy Registry na vlastné riziko.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\DNS\ParametersCasePreservation (REG_DWORD)

Nastavenie na 1 bude zase o prípad zachovania.

To bol vyriešený z dôvodov kompatibility. Vezmite prosím na vedomie, že RFC 952 opisuje to tam by však byť žiadny kód a funkčnosť v závislosti na veľké alebo malé písmená DNS odpovede. Preto je udržiavanie zoznamu zmiešané vec hostiteľa nie podľa RFC.

Vlastnosti

ID článku: 217136 - Posledná kontrola: 3. novembra 2013 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
  • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Enterprise Edition
Kľúčové slová: 
kbnosurvey kbarchive kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix kbmt KB217136 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok je preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft a možno ho opraviť prostredníctvom technológie Community Translation Framework (CTF). Microsoft ponúka strojovo preložené články, články upravené komunitou aj články preložené prekladateľmi, aby zabezpečil prístup ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo viacerých jazykoch. Strojovo preložené články aj upravené články môžu obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky. Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené neprávnym prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany našich zákazníkov. Ďalšie informácie o technológii CTF nájdete na lokalite http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/sk.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 217136

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com