Yeni özellikler Word 2000'in açıklaması

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 217198 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Aşağıdaki bilgiler, Word 2000 Yardım'dan alınmıştır ve Word 2000'de, yeni anahtar özellikler ile birlikte nasıl çalışmanızı uyguladığınız hakkında bir fikir listesini tanımlar.

Diğer özellikleri Word 2000'de, Microsoft Windows için Word 97'de yeni ve bu makalede açıklanan değildir. Word 97'de yeni özellikler hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
157478WD97: Word 97'deki yenilikler
Birçok diğer yeni özellikleri hakkında ek bilgi için aşağıdaki Web sitesinde Microsoft Word 2000 Yükseltme Kılavuzu bakın:

http://office.microsoft.com/en-us/downloads/default.aspx

Daha fazla bilgi

Microsoft Office 2000'i alma ara ve çalıştırma

Office 2000'i yükleyin

Microsoft Office 2000 programları ve zaten yüklü ve kullanılan olan ayarlar temelinde, bilgisayarınız için en iyi yüklemeyi belirler. Bilgisayarınızda Office'in önceki bir sürümü varsa, Office 2000 kullanıcı ayarlarınızın çoğunu korumak için Office Profil Sihirbazı'nı kullanır. Office 2000, Office'in önceki sürümleri de kaldırabilir.

It duyduğunuz zaman, duyduğunuz Program Al

Office 2000 kullanırken, kısayollar, simgeler ve komutlar programları ve Kur sırasında yüklenmemiş bileşenler görebilirsiniz. Bu programlardan veya bileşenlerden herhangi birini gerektiğinde, komutu tıklatın ve Office 2000 program veya bileşeni sizin için yükleyecektir.

Office 2000 çalışan tutun.

Yardım menüsünden Algıla ve Onar'ı tıklatarak, kritik olmayan dosyalarınızla (örneğin, yazı tipleri ve şablonlar) ilgili sorunlarınızı çözebilirsiniz. Bu komut eksik veya bozuk olan dosyaları yeniden yükler. Temel dosyalar ve kayıt defteri girdilerini sorunları otomatik olarak algıladı ve Office programınızı açtığınızda sabit.

Office ile alma

Sistem yöneticiniz artık kullanıcı profilinizi sizinle birlikte yolculuk yapılandırabilirsiniz, böylece bir bilgisayarda oturum açtığınızda her zaman kullanılabilir. Kullanıcı profiliniz özel sözlükler, özel şablonlar ve Otomatik Düzelt gibi bilgileri içerir ve Otomatik Biçim listeleri. Buna ek olarak, özelleştirme tercihleri ve seçenekleri olan her kullanıcı için farklı (örneğin; programları, masaüstü simgeleri ve renk seçenekleri yüklüyse), kullanıcı profiliniz olan bir bilgisayara oturum açtığınızda kullanılabilir.

Office'in yeni görünümü

Microsoft Office 2000 Masaüstü kullanmaya daha kolay hale getirme

 • Kişiselleştirilmiş Menüler ve araç çubukları'nı kullanın.

  Office 2000, kişiselleştirilmiş yeni menülerde ve araç çubuklarında en sık kullandığınız komutları görüntüler. Tüm Office komutlarının göstermek için menüleri kolayca genişletebilirsiniz. Bir komutu tıklattıktan sonra bu kişiselleştirilmiş menünüzde görünür. Araç çubukları, çalışmanız için daha fazla ekran alanı kullanılabilir olacak şekilde tek bir satırda alan paylaşır. Araç çubuğundaki bir düğmeyi tıklattığınızda, bu düğme ekranınızdaki kişiselleştirilmiş araç çubuklarına eklenir. Araç çubuklarını da özelleştirebilirsiniz.

 • Hangi belgeleri açmak konusuna bakın.

  Wındows kullanın (her belge görev çubuğunda bir simgeyle temsil edilir) açık Office belgeleri arasında geçiş yapmak için görev çubuğu.

 • Orada daha hızlı ulaşmak için kısayollar oluşturun.

  Siz veya sistem yöneticiniz, köprüleri veya Sık Kullanılanlar klasörünü kullanarak dosyalar, klasörler ve Web sayfaları için kısayollar oluşturabilirsiniz. Düğmeleri özelleştirin Office belirli bir şirkete özgü ve ınternet kaynaklarına bağlanmak, araç çubukları, en sık kullandığınız.

Geliştirilmiş Office Yardımcısı

Office Yardımcısı artık kutunun dışındadır olur! Yardımcı, hala gereksinim duyduğunuz tüm yardımıyla sağlarken, ekranınızda daha az yer kullanır. Office Yardımcısı sorularınızı yanıtlamak yapamazsınız, bu, Web'de daha fazla bilgi alabilir. Ayrıca hangi soruların (hangi Office'in gelecekteki sürümlerinde artırır) yanıtlanmasını başlatamıyor biliyor Microsoft izin verebilirsiniz. Ve yardımcı'yı beğenmiyorsanız, kalıcı olarak kapatmak ve kullanabileceğiniz Yardım dizinini veya içindekiler tablosu.

Açma ve bilgisayarınızda Office belgeleri kaydetme

Geliştirilmiş Dosya Aç ve Dosya Kaydet iletişim kutularını kullanarak, tüm Office programlarında aynı anda daha fazla dosyaya erişim kazanabilirler. Klasör ve konumlara en sık kullandığınız gitmek için Yer çubuğu kullanın. Geçmiş son 20 ile 50 arasında çalıştığınız klasörler görmek için Ek Yardım düğmesini tıklatın. Önceden açılan dosyalara ve klasörlere kolayca geri dönmek için geri düğmesini tıklatın.

Bilgisayarınızı görevleri otomatikleştirme

Otomatik Düzelt

Otomatik Düzelt, artık yaygın yazım hataları saptamak ve düzeltmek için daha fazla gücü vardır. Bu, çünkü Otomatik Düzelt, artık önceden tanımlanmış bir yazım düzeltmeleri listesi değil yazım denetleyicisi ana sözlüğü kullanır.

Otomatik Düzelt girdileri her dil için ayrı bir listesini bulundurabilirsiniz. Word, belgede biçimlendirme dili temel uygun listeye geçecektir. Belirli bir dil için Otomatik Düzelt listesini edinmek için <a0></a0>, Microsoft Sağlama Araçları Takımı'nı edinmeniz gerekebilir.

Istenmeyen yazım düzeltmeleri önlemek için Otomatik Düzelt özel durumlar listesini kullanabilirsiniz.

Otomatik stil oluşturma ve stil önizleme

Word 2000 birkaç stil yönelik geliştirmeler de içerir.
 • Yeni metin için biçimlendirmeyi uyguladığınızda, stil sizin için otomatik olarak oluşturur.
 • Bu, son uygulanan değişikliklerinizi yansıtmak için stilleri otomatik olarak tanımlayabilirsiniz.
 • Bu, anlık bir önizleme her bir stilin Biçimlendirme araç çubuğundaki <a1>Stil</a1> listesinden verir.

Düzenleme

Tıklat ve Yaz

Belgenin boş bir alanında hızlı bir şekilde metin, grafik, tablo veya diğer öğeleri eklemek için Tıklat ve Yaz'ı kullanın. Tıklat ve Yaz otomatik olarak öğeyi çift tıklattığınız yere yerleştirmek gereken biçimlendirmeyi uygular. Örneğin, bir başlık sayfası oluşturmak için <a0></a0>, boş bir sayfanın ortasına çift tıklatın ve sonra da ortalanmış bir başlık yazın.

Toplama ve Office Panosu ile Yapıştır

Web tarayıcınız dahil tüm programlarınızdan nesneler toplanacak yeni Office Panosu'nu kullanın ve bunları gerektiğinde bunları yapıştırabilirsiniz. Office Panosu'nda en çok 12 nesne saklayabilirsiniz.

Sağlama Araçları

Yazım ve dilbilgisi denetimi

Microsoft Word 2000 geliştirilmiş yazım ve dilbilgisi denetleyicileri sunmaktadır. Örneğin, yazım denetleyicisi şimdi adları kişiler, kuruluşlar ve şirketler, şehirler ve ülkeler, ınternet ve dosya adresleri ve daha fazlası için çok geniş aralığını tanır. Dilbilgisi denetleyicisi şimdi hataları işaretler ve daha etkili ve kullanımı kolay dilbilgisi sunar ve önerileri yeniden.

Buna ek olarak, Word 2000, yazım ve dilbilgisi denetimi yapmak için birkaç yeni yollar sağlar:
 • Yazım ve dilbilgisini otomatik olarak düzeltme Yazım ve dilbilgisi hatalarını her düzeltmeyi onaylamak zorunda kalmadan gidermek için <a0></a0>, Otomatik Düzeltme özelliğini kullanın. Word 2000'de, Otomatik Düzelt, otomatik olarak genel yazım hatalarını düzeltmek için daha fazla gücü vardır.

 • Yazım ve dilbilgisi içinde başka bir dilde. Başka bir dildeki metni denetlemek için <a0></a0>, bu dil için yazım ve dilbilgisi araçlarını yüklemeniz gerekir. Word 2000'de, daha sonra bu dilin düzenleme için etkinleştirildiğinden emin olun. Bundan sonra Word otomatik olarak belgenizdeki dilini algılar ve doğru yazım ve dilbilgisi araçlarını kullanır.

Eş anlamlılar sözlüğü

Word 2000, Microsoft için Bloomsbury Publishing Plc tarafından geliştirilmiş yeni bir eş anlamlılar sözlüğü vardır. Eş anlamlı sözcükler listesinden bir sözcük seçmek için <a0></a0>, bir sözcüğü sağ tıklatın ve daha sonra için Eşanlamlılar ' ı işaret edin.

Heceleme

Heceleme, çok dilde yazılmış belgelerle çalışır. Farklı bir dili algıladığında, heceleme bu dil için doğru olarak yapılır.

Tablolar oluşturma

Iç içe geçmiş tablolar

Word 2000'de, iç içe geçmiş tablolar--diğer tablolar içinde tablolar oluşturabilirsiniz. Tıklatın ve herhangi bir tabloda yapacağınız gibi iç içe geçmiş bir tablo sürükleyin.

Dikey ve Yatay hizalama

Uygun hizalama araç çubuğu düğmelerinde metin dikey ve yatay olarak hizalayabilirsiniz. Metni dikey olarak yönlendirilmiş ise, doğru hizalama sağlamak için düğmeler otomatik olarak ayarlanır.

Tabloyu yeniden boyutlandırmaya

' De tablo satır Boyutlandırıcı. Sütun genişliklerini ayarlarken doğrudan tablonuzda herhangi bir satırın yüksekliğini satır kenarlığını yukarıya veya aşağıya sürükleyerek ayarlayabilirsiniz. Sütun kenarlığını sürüklerken ALT tuşunu basılı tutun, yeni dikey cetvelin tam satır yüksekliğini gösterir.

Tablo taşıma tutamacı. Tablonuzu sayfadaki başka bir konuma taşımak için fareyi kullanabilirsiniz.

Tablo yeniden boyutlandırma tutamacı. Aynı satır ve sütun oranlarını koruyarak tüm tablonun boyutunu değiştirebilirsiniz.

Grafik oluşturma

Word 2000, metin ve grafikleri üç boyutlu (3-D) efektleri, gölge efektleri, doku ve Saydam dolgular ve Otomatik Şekiller ile süslemek için kullanabileceğiniz çizim ve grafik araçları kümesi içerir.

Office resmi

<a1>Office</a1> Art. Metin ve grafikleri 100 ayarlanabilir otomatik şekiller, 4 tür dolgu efektleri; çok renkli gradyan, dokulu, saydam, resim (sağ gölgeli) efektleri; ve 3-B efektleri kullanarak kolayca süsleyebilirsiniz. Office Art Word çizim katmanı değiştirir ve tüm Microsoft Office uygulamaları tarafından paylaşılan bir zengin ve Gelişmiş çizim katmanıdır.

Office Art resim nesneleri. Kolayca resimleri istediğiniz yere sürükleyerek, metinle birlikte satıriçi dahil belgenizdeki koyabilirsiniz. Ayrıca resim nesnelerinin Z düzenini değiştirebilir veya arka plan grafiği veya filigran efekti oluşturmak için Metnin arkasına Gönder ' i seçin.

Metin Kutuları

Metin kutuları. Metin çerçevesi yerine, metin kutuları, 3-D efektleri, dolgular, arka planlar, döndürme, boyutlandırma ve kırpma gibi Office Art özellikleri kümesinin sunar.

Bağlantılı metin kutuları. Masaüstü kullanımı için metin kutularını bağlayabilirsiniz; örneğin, bir makale sayfa 1'den sayfa 4 bülten akabilir.

Düzensiz nesneler çevresinde kaydırma

Nesne istediğiniz şekli ve boyutu, düzensiz bir nesnenin kenarına düz metin olarak kaydırılabilir.

Resim madde işaretleri

Herhangi bir grafik görüntü veya resim, bir belge veya Web sayfasındaki bir madde işareti olarak kullanabilirsiniz. Küçük Resim Galerisi'nden, küçük resim veya resim ekleyin veya bir resim veya diğer programlardan veya konumlardan içe aktardığınız taranmış bir fotoğraf ekleyin. Herhangi bir resim madde işareti, ekledikten sonra düzenleyebilirsiniz.

Yeni Resim Galerisi

Yeni Resim Galerisi'ni kullanarak, resimleri özel kategoriler halinde düzenleyebilir, resimlere anahtar sözcükler atayabilir, resimleri Office sürükleyin belgeleri ve belgeleriniz üzerinde çalışırken Resim Galerisi'ni açmak daha küçük bir pencerede bırakın. Yeni Resim Galerisi ayrıca sesleri ve filmleri de saklayabilir.

Web sayfaları oluşturma

Word 2000, geniş bir World Wide Web'in ve ınternet'in olanaklarından yararlanmak için kullanabileceğiniz bir özellikler kümesi sağlar.

Web sayfası yazma

PUT Web belgelerinizi Web. Bir Web'de saklanan dosyalarınızı yönetmek için Web Klasörleri özelliğini kullanın sunucu. Web Klasörleri'ı, Windows Gezgini veya herhangi Microsoft Office program aracılığıyla erişebilirsiniz.

Web Sayfası Sihirbazı. Sihirbaz, gereksinimlerinizi karşılamak için kolaylıkla değiştirebileceğiniz özelleştirilmiş Web şablonları sağlar. Genel tür Web sayfaları, adres, çeşitli içerik şablonları arasından seçebilirsiniz.

Çerçeve sayfaları. Çerçeveleri, daha fazla bilgi için dinleyicilerinize iletişim kurmasına izin veren daha düzenli bir Web sitesi oluşturmak için kullanabilirsiniz.

Web düzeni görünümü. Word ayrılmadan, Web düzeni görünümünde Web sayfaları, Web tarayıcısında nasıl görüneceğini görmek için kullanabilirsiniz.

Kendi Web sayfalarını özelleştirme

Denetim seçenekleri. Office 2000 oluşturur ve Web sayfaları, Web sayfası seçenekleri iletişim kutusundan (Araçlar menüsü, Genel sekmesinde, Web Seçenekleri düğmesi) biçimlendirme yöntemini hızlı bir şekilde değiştirin. Örneğin, grafiklerin ve diğer destek dosyalarının nasıl saklandığını özelleştirebilir ve grafik kullanmak üzere Web sayfalarında kaydedilir biçimi belirtin. Mümkün olduğunda, seçenekler tüm Microsoft Office programları arasında paylaşılıyor.

Oluşturma uluslararası bir varlık. Uluslararası kullanım amacıyla Web sayfaları oluşturursanız, herhangi bir dil sistemindeki kullanıcılar doğru karakterleri görebilirler olan Office 2000 dosyaları uygun uluslararası metin kodlamasını kullanarak kaydeder.

Görsel efektler ekleme

Ekle bir temayı. Tema, birleştirilmiş tasarım öğeleri ve renk düzenleri'tutarlı görünümlü Web sayfaları oluşturmak için arka plan resimleri, madde işaretleri, yazı tipleri, yatay çizgiler ve diğer belge öğeleri içerir. Temalar Word, Microsoft Access ve Microsoft FrontPage arasında Eşgüdümlü ' dir.

Kullanımı grafikleri ve nesneleri. Bir Word belgesine yaptığınız gibi bir Web sayfasına bir resim ekleyin. Belgenizi Web sayfası olarak kaydettikten sonra bile, Web sayfanızı bir Office programında açtığınızda, yine de grafikleri ve nesneleri düzenleyebilirsiniz. Office 2000, görüntünün dosya adını temel alarak grafikler için diğer metni otomatik olarak oluşturur.

Yaptığınız sayfanızı kolay okunur. Bilgilerinizi daha kolay discernible yapmak için madde işaretleri kullanın. Word Web sayfalarınızda madde işaretleri olarak kullanılabilen renkli, grafik görüntüleri sağlar.

Oluşturma bölme. Için Web sayfalarınıza renk ve grafik ekleri olarak kullanılabilen Web'e özgü yatay çizgiler ekleyin. Yerleşik kenarlıkların ve gölgelendirme işlevselliği Word'ün bir uzantısı bu satırlardır.

Bir yüksek teknik Web oluşturma

Web sayfalarınızı daha kolay oluşturma yapın. Word, Web sayfaları ile sık geliştirme için WYSIWYG ("ne siz ne elde olup") desteği, tablolar, yazı tiplerini ve arka plan sesi gibi etiketler kullanılan sağlar. Şimdiye kadar Web sayfasını oluşturan HTML kodu aramak zorunda değilsiniz. Ancak, HTML kodunu görmek isterseniz, yalnızca HTML kaynağı (Görünüm menüsü) tıklatın.

Kullanım komut dosyaları, Web belgeleri. Office 2000 tasarımcılara şimdi Visual Studio geliştirme ortamı kullanarak kodlar ve HTML tabanlı istemci çözümleri herhangi bir Office programı içinde oluşturma olanağı sunmaktadır. Hata ayıklama için tam tarayıcı desteği bulunur ve kod tutturucular Office belgelerinde kullanılabilir.

Yönetme dosyalarınızı ve bağlantılar. Office programları, grafikler gibi rehber dosyalarını otomatik olarak yönetir. Bir Web sayfası oluşturduğunuzda, tüm destek dosyalarının dosyasıyla aynı adı taşıyan bir dosya klasörüne depolanır. Belgenizi yeni bir konuma kaydettiğinizde, Office 2000 bağlantıları denetler ve çalışmayanları onarır.

Bir e-posta düzenleyicisi olarak Word'Ü kullanma

Bir belgeyi e-postayla gönderme

Benzer şekilde, e-posta iletisi, bir belgenin bir kopyasını doğrudan Microsoft Word'den posta. Aslında, belge olan e-posta iletisi. Belgeyi doğrudan bir ekini açmaya veya kaydetmeye gerek kalmadan düzenlemek için bu belgeyi bir e-postayla işbirliği kolaylaştırır. Alıcılarınız iletiyi görüntülemek için özel yazılıma gereksinim olmaz; böylece Word HTML biçiminde iletilerdir.

Bilgisayarınızı e-posta düzenleyicisi olarak Word'Ü kullan

Word veya Microsoft Outlook e-posta iletisi oluşturun ve sonra iletiyi oluşturup e-posta düzenleyiciniz olarak Word kullanın. Word'den bir ileti gönderirseniz, bu otomatik olarak HTML biçiminde gönderilen biçimi. Outlook'tan gönderirseniz, ileti biçimi (HTML, Microsoft Outlook Zengin metin veya düz metin) seçebilirsiniz.

E-posta seçenekleri

Iletiyi veya belgeyi gönderdiğinizde, ileti bayrağı veya güvenlik düzeyi gibi e-posta seçenekleri ayarlayabilirsiniz. Bir ileti gönderiyorsanız, iletinin görünümünü de değiştirebilirsiniz. Örneğin, yönetebilir bir varsayılan e-posta teması veya değişmezi ayarlama, oluşturmak ve otomatik imzalar ve açıklama belirli bir kimin yaptığını tanımlamak için bir e-posta tartışmasında katılımcıların yardım etmek için metin biçimlendirmesini özelleştirebilirsiniz.

Diğerleri ile birlikte çalışma

Tartışmalar kullanma

Tartışmalar özelliğini kullanarak, siz ve çalışma arkadaşlarınız tüm açıklamalar aynı belgeye herkes belgeyi veya birden çok gözden geçirici arasında mutabakat sağlamanıza gerek ekleyebilirsiniz ' yorumlar. Belge veya belge hakkında tartışma belirli bir bölümüne ilişkin genel olabilir.

Bir belge veya klasöre abone olma

Bir belge veya klasöre belirli Microsoft Office Server Extensions çalıştıran Web sunucusunda yapılan değişiklikleri e-posta yoluyla bilgilendirilmek istiyorsanız, belge veya klasöre abone olabilirsiniz.

Bir çevrimiçi toplantı başlatma

Microsoft NetMeeting kullanarak, paylaşmak ve gerçek zamanlı farklı sitelerdeki insanlarla bilgi alışverişi yapabilirsiniz. Outlook 2000, önceden bir çevrimiçi toplantı zamanlamak için de kullanabilirsiniz.

Çok dilli destek

Açılıyor ve çok dilde dosyalar kaydediliyor

Kodlanmış metin dosyaları. Microsoft Word, Unicode kodlama standardına bağlı olduğu için Word'Ü açmak ve kodlandırma standartlarında çok sayıda dil için dosyaları kaydetmek için kullanabilirsiniz. Örneğin, Yunanca veya Japonca kodlama standardı, bir ingilizce olarak kodlanmış bir metin dosyasını açmak için Word'Ü kullanabilirsiniz sistem.

Asya belgeleri. Bir Asya dilinde metin içeren belge alırsanız, görüntüleyebilir, düzenleyebilir ve yazdırabilirsiniz. Buna ek olarak, metin düzenini, yarı genişlikli ve tam genişlik karakterleri, satır sonları ve karakter aralığı, sağlama ve dönüştürme araçları için tipografi seçenekleri için satır ve karakter kılavuzları gibi Asya dili özellikleri kullanabilirsiniz.

Arapça veya Ibranice belgeler. Arapça veya Ibranice yazılmış bir belgeyi düzenlemek için Word 2000'in ingilizce dil sürümünü kullanabilirsiniz. Bilgisayarınızın Arapça veya Ibranice'ı destekleyen bir işletim sistemi olması gerekir.

Otomatik dil algılama

Bir belge açtığınızda veya metin girdiğinizde Word, çok sayıda dil için metnin dilini otomatik olarak algılayabilir. Word bir dili algıladığında, durum çubuğu üzerinde dilin adını gösterir ve yazım ve dilbilgisi sözlüklerini, noktalama kurallarını ve sıralama düzenlerini kullanır.

Çok dilde metin girme

Kullanan birden çok dil. Girebilir, görüntüleme ve Office 2000'in herhangi bir dil sürümünde desteklenen tüm dillerde metin düzenleyebilirsiniz. Desteklenen diller Avrupa dilleri, Japonca, Çince, Korece, Ibranice ve Arapça bulunur.

Otomatik Biçim. Sıra sayılarını olmayan sonu boşluk, kısa ve Mektup biçimleri ve günlerin adları gibi metinler yazdığınızda, Word geçerli dil tarafından kullanılan biçimler, yazdıklarınızı otomatik olarak biçimlendirebilirsiniz.

Otomatik Tamamla. Otomatik Metin listesi içinde tarihler, bir gün, hafta veya diğer girdileri yazdığınızda, Word geçerli dil için otomatik tamamlama ipucu görüntüler.

Ekleme euro simgesi. Avrupa para birimi simgesini Ekle menüsündeki simge komutunu kullanarak veya ALT + 0123 tuşlarına basarak yazabilirsiniz. (Euro simgesini içeren yazı tipini kullanmalıdır.) Bir European klavyesinde Avrupa para birimi simgesini ALT + CTRL tuşunu basılı tutup e basarak tarafından ekleyebilirsiniz

Kullanarak AltGr tuşu. Avrupa klavye düzeni kullanıyorsanız, ek karakterleri girmek için AltGr tuşunu kullanabilirsiniz.

Unicode desteği. Tüm Office 2000 programları, birden fazla dilde daha kolay belge oluşturma için Unicode'u desteklerler. Şimdi girebilir ve Office'in tek bir dil sürümünde metni desteklenen dillerden birine görüntüler. (Outlook'da, bu e-posta iletileri için olmayan diğer öğelerden birini, ilgili kişiler, toplantı istekleri ve görevler için geçerlidir.)

Tarihleri ve zamanları birçok dil ekleme

(Ekle menüsü, tarih ve saat komutu) eklediğinizde, Word geçerli metnin dili ile eşleşen tarih ve saat biçimlerinin bir listesini görüntüler. Word ayrıca bazı Asya ve soldan sağa diller için Takvim türleri seçeneği de sağlar.

Çok dilde belge biçimlendirme

Sıralama, liste veya tablo. Bir listeyi veya tabloyu geçerli dilin kurallarına göre sıralama yapabilirsiniz.

Bir dizin veya kaynakçayı geçerli dil. Biçimlendir Word, farklı dillerdeki dizinlere doğru sıralama düzenini uygulamak olabilir. Ayrıca, ABD Ingilizcesi, Felemenkçe ve Fransızca (Kanada) belgeler için bir kaynakça oluşturabilirsiniz.

Çok dilde belge yazdırma

Word 2000, daha fazla Avrupa dilleri, Japonca, Korece ve Çince Zarf ve posta etiketi boyutlarında ve daha fazla Unicode desteği için destek sağlar. yazıcı sürücüleri.

Bilgisayarınızı arabirimi dili değiştirme

Microsoft Office 2000 kullanıcı arabirimi dilini değiştirme kolaylaştırır. Örneğin, şirketiniz Office 2000'in standart ingilizce yükleme kullanmak isterse, kolayca arabirimi ayarlamak ve dil için sistem yöneticinizden herhangi bir Yardım olmadan çalışmak için tercih ettiğiniz dilde Yardım.

Office'teki çoklu dil özellikleri hakkında daha fazla bilgi için Yardım menüsünde Microsoft Word Yardımı ' nı tıklatın, sonra da Office çok dilde özellikleri hakkında Office Yardımcısı'na veya Yanıt Sihirbazı yazın ve sonra döndürülen konuları görüntülemek için Ara ' yı tıklatın.

Özellikler

Makale numarası: 217198 - Last Review: 8 Aralık 2006 Cuma - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Word 2000 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowto kbinfo KB217198 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:217198

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com