PRB: Nelze heslo změnit SA v Enterprise Manager

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 218172 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Při pokusu změnit heslo správce systému (SA) změnou hodnoty do pole heslo SQL Server Login dialogovém okně (na kartě Obecné) v SQL Server Enterprise Manager, může se zobrazit následující chybová zpráva:
Chyba 21776: SQL-DMO název 'dbo nebyl nalezen v kolekci Users. Pokud je název kvalifikovaný název, pomocí [] oddělovat různé části název a akci opakujte.

Příčina

Tento problém může být výsledek provádění obnovení k serveru, kde přihlášení byl mapován vlastník databáze (DBO) na zdrojovém serveru neexistuje na cílovém serveru. Jeden nebo více DBOs v tomto případě jsou mapovány NULL, nikoli konkrétní přihlášení. Kolekce Server Distributed Management objekt SQL (SQL-DMO) budou mít žádný záznam přihlašovací jméno pro 'DBO a umožní změnit heslo SA.

Jak potíže obejít

Tento problém vyřešit, použijte sp_changedbowner uložené procedury změnit vlastníka všech databází vlastněných přihlášení na nový server přihlášení neexistuje na serveru neexistuje.

Poznámka: Když nastane tento problém stále můžete sp_password uložené procedury změnit heslo správce systému. Tato možnost však není doporučeno, protože jej neprovede žádnou akci vyřešit situaci chybějící DBOs.

Další informace

Další informace o sp_changedbowner a sp_password uložené procedury, naleznete v tématu SQL Server Books Online.

Vlastnosti

ID článku: 218172 - Poslední aktualizace: 3. listopadu 2003 - Revize: 3.2
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft SQL Server 7.0 Standard Edition
  • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
Klíčová slova: 
kbmt kbprb KB218172 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:218172

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com