SORUN: Değiştir SA parolasını Enterprise Manager'da başlatılamıyor.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 218172 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Sistem Yöneticisi (SA) parolası, SQL Server Enterprise Manager içinde SQL Server Login Properties iletişim kutusunun (Genel sekmesinde) bulunan <a1>parola</a1> kutusundaki değeri değiştirerek değiştirmeye çalışırken aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
21776 Hata: [SQL-DMO] kullanıcıları koleksiyonunda 'dbo' adı bulunamadı. Bir tam adı, ad çeşitli bölümlerini ayırmak ve yeniden deneyin []'ı kullanın.

Neden

Bu sorun, hedef sunucuda, kaynak sunucudaki veritabanını sahibine (DBO) eşlenen oturumu var olmayan bir sunucuya bir geri yükleme işlemi sonucu olabilir. Bu durumda, belirli bir oturum açma yerine BOş bir veya daha fazla DBOs eşleştirilir. SQL Server Dağıtılmış Yönetim Nesnesi'ni (SQL-DMO) tahsilat herhangi bir kayıt bir oturum açma 'DBO için' olur ve ŞA parola değiştirmeye izin vermiyor.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için sp_changedbowner kullanmak için sunucuda var olan bir oturumu yeni sunucuda yok bir oturum açma ait herhangi bir veritabanı sahibini değiştirmek için saklı yordamıyla.

Not: Bu sorun oluştuğunda, sp_password saklı yordamı SA parolasını değiştirmek için kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak, eksik DBOs, sorunu çözmek için hiçbir şey yapmaz, çünkü bu seçenek önerilmez.

Daha fazla bilgi

Daha fazla bilgi için sp_changedbowner ve sp_password saklı yordamlar için lütfen SQL Server Books Online'da bakın.

Özellikler

Makale numarası: 218172 - Last Review: 3 Kasım 2003 Pazartesi - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 7.0 Standard Edition
  • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbprb KB218172 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:218172

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com