BILGI: SQL Server 7.0 kurulumu, kümeleme için yükleme sırası

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 219264 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Iki düğümlü küme, bu makalenin Microsoft Windows 2000 Datacenter Server için de ancak geçerlidir. Microsoft SQL Server 7.0, ikiden fazla düğüm desteklemiyor.

Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
274446INF: Bir SQL Server 2000 Failover Solution önerilen için tüm olmayan-SQL Server 2000 sanal sunucuları yükseltme

SQL Server 7.0, Windows Server 2003'te desteklenmiyor. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
329329SORUN: SQL Server 2000 Windows Server 2003 desteği

Yüklenmekte olan sanal SQL Server'ın birincil düğüm konsolundan yükleme başlatıldı sürece, Microsoft SQL Server 7.0 sanal sunucu yüklemesi desteklemiyor. Microsoft Terminal Hizmetleri veya Uzak Masaüstü kullanımı desteklenmez ve bir üçüncü taraf uzaktan yükleme paketi yüklemesi SQL Server 7.0 yerine çalışma Kümelemesi için kullanılır.

SQL Server 7.0 Enterprise Edition'ın yeni yüklemesi kuruyorsanız, kümeleme için ayarladığınızda, uygulamaların belirli bir sırada yüklemelisiniz. Bu makalede, Microsoft ınternet ınformation Server (IIS), Microsoft Küme sunucusu, SQL Server 7.0 Enterprise Edition, Microsoft Dağıtılmış işlem Düzenleyicisi (MSDTC) 2.0 ve isteğe bağlı olarak Windows NT 4.0 Option Pack'i içeren bir Microsoft küme ortamında kullanmak için birden çok Microsoft ürünü yüklemek için kullandığınız yordam açıklanır.

Uyarı: Bu makalede listelenen sırada uygulamalar yüklemek için hata yazılım yüklemesinde başarısız olmasına neden olabilir. Bu da, disk yeniden biçimlendirmeniz ve yeniden yükleme işlemine baştan başlayın gereksinim duyabilir.

SQL Server 7. 0'ı yükleme hakkında ayrıntılı bilgi için Enterprise Edition, Microsoft Küme sunucusu aşağıdaki Web sitesini ziyaret edin belgenin karşıdan yüklenebilir bir Word sürümü için "nasıl yapılır: SQL Server 7.0 Enterprise Edition, Microsoft Cluster Server: adım adım yönergeler":
http://download.microsoft.com/download/sql70/file/cluster/win98/en-us/70clstr.exe


Bu belgenin çevrimiçi sürümünü de kullanılabilir. Çevrimiçi sürümünü karşıdan yüklemek için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/kb/842192
Önemli: Bu makaledeki bilgiler dahil bilgileri önceliklidir "How to ınstall SQL Server 7.0 Enterprise Edition, Microsoft Cluster Server: adım adım yönergeler" adlı teknik incelemeye.

SQL Server kümeleme modeller

Etkin/etkin: Yüksek kullanılabilirlik Solution ile statik Yük Dengeleme - iki sanal SQL Server yapılandırması

Yalnızca bir düğümde çevrimiçi olduğunda bu model, yüksek kullanılabilirlik ve kabul edilebilir performans sağlar. Her iki düğüm çevrimiçi olduğunuzda, yüksek performans sağlar. Bu modelde, donanım kaynaklarının kullanımını, Ekranı Kapla.

Bu modelde, her iki düğümün kendi kaynaklarını biçiminde istemcilerinin algılamak ve erişmek sanal sunucular ağ kullanımına açar. Böylece, her düğümdeki kaynakların en iyi performans çalıştırmak, ancak düğümlerden geçici olarak çalıştırma yükünü alabilir, kaynakları diğer bir başarısızlık durumunda da oluşur, her düğüm için kapasite seçilir. Kaynak ve sunucu kapasite belirtimleri, bağlı tüm istemci Hizmetleri yerine çalışma sırasında kullanılabilir kalabileceği; ancak, performansı düşebilir.

Her iki düğümlü küme düğümü etkin olan bir Microsoft SQL Server hizmeti destekler. Bir düğüm başarısız olursa, kalan düğüm, paylaşılan SCSI diskleri sahiplenir ve üzerinde başarısız oldu, SQL Server'ın uygulama yeniden başlatılıyor. Simetrik sanal sunucu (SVS) etkin/etkin ortamında çalıştırmak için dört SQL Server lisansı olması gerekir.

Etkin/Pasif: hot"yedek" Solution ile en fazla kullanılabilirlik - tek sanal SQL Server yapılandırması

Bu model kaynaklarınız için performans ve en fazla kullanılabilirliği sağlar, ancak bu çoğu zaman kullanılmakta olan donanımda yatırım gerektirir.

Kendi ekindeki düğüm boşta kaldığında için birincil bir düğüm adlandırılan tek bir düğüm, tüm istemcilerin destekler. Yerine çalışma oluştuğunda ekindeki düğüm bir özel "etkin yedek", hazır kullanılır. Birincil düğüm başarısız olursa, en sık kullanılan yedek düğüm hemen tüm operasyonları seçer ve yakın veya eşit bir birincil düğüm için performans hızında istemcilere hizmet eder. Tam performansı üzerinde etkin yedek düğüm kapasitesi bağlıdır.

SQL Server bir tek aktif/Pasif sanal SQL Server Microsoft Küme sunucusu (MSCS) bir küme üzerinde çalışacak şekilde yapılandırılabilir. Bu yapılandırma hatası uygulamaları esneklik sağlar, ancak SQL Server çalıştıran yalnızca tek bir sunucu gerektirir. Simetrik sanal sunucu (SVS için) bir düğümün birincil düğümü olarak kullanılan ve diğer düğüm hot bekleme yedeklemedir. Yedek düğüm müşteri uygulama çalıştırdığınızda veya çalışan boşta kalması gibi başarısızlık durumunda, sigorta. Bile, yalnızca SQL Server çalıştıran bir bilgisayar kullandığınızda, SVS çalıştırmak için iki SQL Server lisansı olması gerekir.

Not: Bu belge yazıldığı için Microsoft Message Queue Server (MSMQ) 1.0 site denetleyicileri bir kümede SQL Server 7. 0'ı kullanarak yüklenemedi.

MSMQ 1.0 Yönlendirme yüklenmesini etkilemez Servers, bağımsız istemcilerini ve bağımlı istemciler.

Bir kümede bir MSMQ birincil site denetleyicisi (PSC) yüklemeye çalıştığınızda bilinen bir sorun vardır. Daha fazla bilgi için, aşağıdaki Microsoft Bilgi Bankası makalesine bakın:
188685Nasıl YAPıLıR: bir MSMQ PSC Microsoft Cluster Server üzerine yüklenir.

Daha fazla bilgi

Düzeltme yükleme adımları

Microsoft Windows NT 4.0 Enterprise Edition'ı kullanarak yükleme sırası

Uyarı: Microsoft Windows NT Server, Enterprise Edition her iki düğüm üzerinde aynı anda çalıştırmadan önce size Microsoft Küme sunucusu (MSCS) tümüyle en az bir düğümde yüklemeniz gerekir. MSCS kullandığınızda diğer düğümün çevrimiçi gelir önce bir düğümün, paylaşılan SCSI veri yolunun denetimde olması önemlidir. Bunu yapmak için bir "Çevrimiçi Beklemede" durumu ve ya da her zamankinden değil yerine başka bir düğüme gidin veya tamamen başarısız uygulama yerine çalışma başarısız olabilir.
 1. Microsoft Windows NT 4.0 Enterprise Edition'ı yükleyin. Bu ürün, Windows NT 4.0 Service Pack 3'ü içerir.

  Gereken Windows NT 4.0 Service Pack 3 olan Windows 4.0 Enterprise Edition yüklemesini tamamlamak için gerekli. Service Pack 4 (veya ilerisi) yüklemek için Windows NT, Windows NT Option Pack yüklemek istiyorsanız. Yükleme ınternet ınformation Server (IIS) Windows NT yüklemesi sırasında. Varsayılan değer olarak, IIS yüklü ve Microsoft IIS yüklemesini önlemek için <a0>Windows NT</a0> yükleme işlemi sırasında IIS seçeneğini temizleyin önerir.
 2. Microsoft ınternet Explorer 4.01 veya sonraki bir sürümünü yükleyin. Microsoft Windows NT'DE bulunan Microsoft ınternet Explorer 4.01 Service Pack 4 CD. SQL Server 7.0, Enterprise Edition ile birlikte gelen CD'YI ikinci açıktır.

  Uyarı: Microsoft Windows NT Service Pack 4 şimdi yüklemek değil.
 3. Hizmet hesabı için etki alanı kullanıcı hesabı için SQL Server oluşturun. Böylece sağa verilmiş, bir etki alanı kullanıcı hesabı varsa, kendi ilkeleri doğrulayın:

  1. Işletim sisteminin bir parçası işlev görür.
  2. Hizmet olarak oturum açın.
  3. Yerel olarak oturum açın.
  Her iki düğüm üzerindeki yerel Administrators grubunun bir parçası olarak olduğundan emin olun.

  Uyarı: daha sonra SQL Server hizmet hesaplarının bir Kümelendirilmiş SQL Server (sanal SQL Server) değiştirmeniz bulmak için bu sırada değişiklik yapmanız gerekir:

  1. Sanal sunucuları SQL kaynak grubu ilk yüklendiği düğüm tarafından sahip olduğundan emin olun.
  2. Küme Failover Wizard'ı çalıştırın ve SQL sanal sunucuyu kaldırmak için bu seçeneği seçin.
  3. Hizmet hesaplarını, MSSQLServer ve/veya SQLServerAgent için istediğiniz hesabın değiştirin. Bu hesap, hala daha önce açıklanan ölçütüne uyan gerekir.
  4. Küme yerine çalışma Virtual SQL eklemek için sihirbazı çalıştırın geri Server.
 4. Sonra Microsoft Küme sunucusu (MSCS) yükleyin. Diğer uygulama yükleme seçenekleri, Windows NT 4.0, Enterprise Edition yükleme sunulur.

  Not: Microsoft Message Queue Server (MSMQ) veya ııS'YI belirlemeyin. MSMQ 1.0 Kümelendirilmiş SQL Server 7.0 üzerinde desteklenmiyor.
 5. Windows NT 4.0, Enterprise Edition kullanıyorsanız, Windows NT 4.0 Option Pack'i yükleyin. MSMQ bir isteğe bağlı yükleme seçeneği işaretleyin.

  Önemli: The Windows NT Option Pack yükleme isteğe bağlıdır. Yalnızca Windows NT Option Pack içinde bulunan belirli bir program varsa, bunu yüklemeniz gerekir. Microsoft Windows NT Yük ile IIS işlevselliğini kullanmanızı önerir Dengeleme Hizmeti (WLBS) kümeleme. Ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:

  223258SQL Server 6.5 veya 7.0 ile MSCS 1.0, Windows NT Option Pack yükleme
  Daha fazla ayrıntı için aşağıdaki teknik incelemeyi ziyaret edin:

  How to Install Windows NT Option Pack on a Cluster
 6. Windows NT 4.0 Enterprise Edition Windows NT Option Pack yüklenmediyse, <a0></a0> SQL Server'ın kullanacağı küme sürücüsüne içeren SQL Server küme grubunda kullanmak, MSDTC küme kaynaklarını el ile oluşturun. MSDTC kaynakları gerekli olan benzersiz bir IP adresi ve ağ adı ' dir. MSDTC kümelenmiş zaten, SQL Server Kur programı varolan kurulumunu kullanır.
 7. Not SQL Server 7.0 kümelenmiş zaten ve bu ölçüte uyan ilk grubudur, MSDTC ilk kaynak olarak kullanacağınız, BT grubun, dahil olan SQL Server veya diğer varolan kaynakları veya MSDTC kaynaklar bulur.

  Not: Bu kaynaklar aynı olanları Kümelendirilmiş SQL Server için kullanacağınız olmaması gerekir. Kaynakların benzersiz olması gerekir.

  Uyarı: Hizmetler durdurulduktan sonra'ı durdurmanız gerekir olan şu anda Kümelenmiş hizmetler Küme Yöneticisi'nden çevrimdışı alınır emin olun.

  1. Tüm hizmetleri, el ile moduna geçer; ancak, aşağıdaki hizmetler (varsa) Rötuş değil:

   • Uyarıcı
   • Küme hizmeti
   • Bilgisayar Tarayıcısı
   • Olay günlüğü
   • (DC'ler sunucularıdır varsa) Kerberos Anahtar Dağıtım Merkezi
   • Lisans Günlüğü hizmeti
   • Messenger
   • Net Logon
   • NTLM Güvenlik Desteği Sağlayıcısı
   • Ağ bağlayıcılar
   • Tak ve Kullan
   • Uzaktan yordam çağrısı (RPC) Konumlandırıcı
   • Uzaktan yordam çağrısı (RPC) hizmeti
   • Uzak kayıt hizmeti
   • Sunucu
   • Biriktirici yazdırma
   • TCP/IP Netbıos Yardımcısı
   • Zaman hizmeti
   • İş İstasyonu

   Not: Bu liste, hem Windows NT 4.0, Enterprise Edition ve Windows 2000 Advanced Server kapsadığı için bazı yüklemeleri bu hizmetleri sahip olmayabilirsiniz.

  2. Denetim Masası'nı kapatın ve sunucuyu yeniden başlatın. Bu hizmet tarafından yüklenen DLL'ler, bellek temizler; aksi halde, bu hizmetler bellekte kalmaları ve kilitleri sistem kaynaklarının basılı tutun.
 8. Windows NT 4.0 hizmet paketini yükleyin. Hizmet paketini yüklediğinizde, bir kaldırma klasörü seçin ve kullandığınız Year 2000 Kurulum CD-ROM'undan dikkat edin. Bunu yapmak için <a0></a0>, Seçim çerçevesindeki CD otomatik çalışan görünen ekranın sağ tarafındaki'ndan yüklemek için seçin. Microsoft, gizli $ NTServicePackUninstall $ için $ NTServicePackUninstall $ .SP4 klasörden yeniden adlandırmanızı önerir.
 9. Her iki küme düğümleri için SQL Server hizmet hesabı daha önce oluşturduğunuz veya doğru izinlere sahip varolan etki alanı kullanıcı hesabının oturum açma.

  Uyarı: SQL Server hizmet hesabı ile oturum açma başarısız olduğunda, yüklemenin başarısız olmasına neden olabilir.
 10. Microsoft SQL Server 7.0 Enterprise Edition CD-ROM'DAN yükleyin. SQL Server'ı yüklediğinizde, program dosyaları hem de veri dosyaları için küme diskine yüklenir.

  SQL Server 7. 0'ı yükleme hakkında ayrıntılı bilgi için Enterprise Edition, Microsoft Küme sunucusu belge karşıdan yüklenebilen bir Word sürümü için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin "nasıl yapılır: SQL Server 7.0 Enterprise Edition, Microsoft Cluster Server: adım adım yönergeler":
  http://download.microsoft.com/download/sql70/file/cluster/win98/en-us/70clstr.exe
 11. SQL Server 7.0 Service Pack 4'i yükleyin.

  Uyarı: SQL Server yönetim yardımcı programları, sonraki adıma gerçekleştirmeden önce yardımcı programı ikinci düğümde yerel bir sürücü yüklemeniz gerekir, bir aktif/Pasif yükleme ikinci düğüme yüklemek için. SQL Server yönetim yardımcı programları yüklerseniz, şimdi yüklemeli SQL Server kümelendirmesini kaldırdıktan, SQL Server yönetim yardımcı programları ve SQL Server'ı recluster.
 12. SQL Server 7.0 Enterprise Edition'ı SQL kullanarak küme küme Failover Wizard.
 13. Geçerli Windows NT hizmet paketini yükleyin.

  Not: Microsoft Windows NT Service Pack'i yüklemeden önce geçerli Windows NT Service Pack kaldırma klasörü yeniden doğrulamanızı önerir. Microsoft, ayrıca gizli $ NTServicePackUninstall $ klasörünü için $ NTServicePackUninstall $ .SP4 yeniden adlandırın ve yeniden gelecekteki tüm hizmet paketlerini burada x hizmet paketi numarasıdır uzantısı .SPx ekleyerek yükledikten sonra yeniden önerir. Bilgisayarınızda bu şekilde, dizinleri, bunları gerektiğinde kullanılabilir kaldırın. Bu da dizinleri yanlışlıkla üzerine engeller.

 14. Gereken tüm ek sunucu uygulamalarını yükleyin.
Uyarı: bir SQL Server Failover kümede küme duyarlı olma MAPI sınırlaması nedeniyle kullanıldığında tam olarak supportable SQL Mail değil. Kümelendirme ile kullanıldığında SQL posta desteği yalnızca bir "makul çabayla" kararlılık veya kullanılabilirlik hiçbir garanti sağlanabilir.

Microsoft bu sorunun, SQL Server 6.5, 7.0 ve 2000 için onaylamıştır kümeleme yerine çalışma ile kullanıldığında.

Microsoft Windows 2000 genel bakış'ı kullanarak yükleme sırası

Uyarı: Windows NT Server, Enterprise Edition her iki düğüm üzerinde aynı anda çalıştırmadan önce size MSCS tamamen en az bir düğümde yüklemeniz gerekir. MSCS kullanırken, bir düğümün diğer düğümün çevrimiçi olmasını önce paylaşılan SCSI veri yolunun denetimini olması önemlidir. Bunu yapmak için hata "Çevrimiçi Beklemede" bir durumda gitmek için uygulama yerine çalışma ve diğer düğüme ya da her zamankinden değil yerine neden olabilir veya tamamen başarısız.

Microsoft Windows 2000 Datacenter kurulum SQL Server 7.0 Kümelendirme, yalnızca iki düğümün küme kullandığınızda desteklenir. Ikiden fazla düğüm desteklenmiyor ve kullanımını, Küme Sihirbazı yüklemenin başarısız olmasına neden olur.
 1. Microsoft Windows 2000 Advanced Server'ı yükleyin ve varsayılan uygulama seçeneklerini kabul etmek.
 2. Ilk düğümde, Windows 2000 yüklendikten sonra (ve MSCS yüklemeden önce), Başlat menüsünden Programlar ' ın üzerine gelin, Yönetimsel Araçlar ' ın üzerine gelin ve sonra Sunucu Yapılandırma Sihirbazı'nı tıklatın.
 3. Sunucu Yapılandırma bölümünde, Gelişmiş ' i seçmek için tıklatın \ Küme hizmeti. Sağ taraftaki ekran?nda, Learn More ' i tıklatın.
 4. Ürün 2 Windows Kümeleme konusundaki gözden geçirin. Bu, kurma ve SQL Server 7.0 Enterprise kullanılacak Edition için yükleme kümelemenin türüdür.

  Önemli:, gereken sunucu kümeleri için hakkında "Planlama için Windows Clustering\Requirements" bölümüne bakın ve sunucu kümeleri için adlı denetim izleyin "Denetim listesi: sunucu kümesi oluşturma". Sunucu kümeleri için "Denetim" konu "Server Clusters" bölümündeki Denetim olur.
 5. Microsoft Windows 2000 Service Pack 1'i yükleyin (SP1)

  . Uyarı: Windows 2000 Service Pack 1'i yüklemek veya SQL Server küme sonra daha sonra SQL Server 70Rebind.exe yardımcı programı aşağıdaki Microsoft Bilgi Bankası makalesinde açıklandığı gibi kullanmalısınız:
  239473SORUN: Windows 2000 ve MDAC yükseltme, kümelenmiş SQL Server 7.0 sunucularda 70rebind.exe
 6. Bir hizmet hesabı için SQL Server oluşturun. Böylece sağa verilmiş, zaten varsa, kendi ilkeleri doğrulayın:

  1. Işletim sisteminin bir parçası işlev görür.
  2. Hizmet olarak oturum açın.
  3. Yerel olarak oturum açın.
  Her iki düğüm üzerindeki yerel Administrators grubunun bir parçası olarak olduğundan emin olun.

  Not: Bu etki alanı ilkeyi kurmak için Domain Administrators bir hesap gerektirir. Yardıma gereksinim duyarsanız, Grup ilkesi özellik kümesini anlayabilmek için adım adım kılavuzu okumak için aşağıdaki Web sitesini ziyaret edin:
  http://technet.microsoft.com/library/Bb742376.aspx

  Uyarı: daha sonra SQL Server hizmet hesaplarının bir Kümelendirilmiş SQL Server (sanal SQL Server) değiştirmek olduğunu bulmak için aşağıdaki sırada bunu yapmanız gerekir:

  1. Her iki küme düğümleri için doğru izinlere sahip var olan bir veya daha önce oluşturduğunuz SQL Server hizmet hesabı oturum açma.

   Uyarı: SQL hizmet hesabı ile oturum açma başarısız olduğunda, yüklemenin başarısız olmasına neden olabilir.

  2. Sanal sunucuları SQL kaynak grubu ilk yüklendiği düğüm tarafından sahip olduğundan emin olun.
  3. Küme Failover Wizard'ı çalıştırın ve SQL sanal sunucuyu kaldırmak için bu seçeneği seçin.
  4. MSSQLServer ve SQLServerAgent ya da her ikisini de istediğiniz hesap için hizmet hesaplarını değiştirin. Bu hesap, hala daha önce açıklanan ölçütleri karşılamalıdır.
  5. SQL sanal sunucuyu yeniden eklemek için <a0></a0>, küme yerine çalışma Sihirbazı'nı çalıştırın.

  Önemli: Windows 2000 başarıyla kümelenmiş sonra Microsoft Dağıtılmış işlem Düzenleyicisi (MSDTC) Küme tanımayan (zaten değilse) yapmanız gerekir.

 7. Başlat menüsünden Programlar ' ın üzerine gelin, Yönetimsel Araçlar ' ın üzerine gelin ve Küme Yöneticisi ' ni seçin. Iletişim kutusunda, Görünüm Groups\Cluster Grup seçin. Grup bir MSDTC kaynağı içerecek sonra MSDTC zaten kümelenmiş. Ayrıca, MSDTC için ayrılmış olan kaynakları içeren ayrı bir küme grubu yüklenmiş olabilir. Tersi durumda, iki aşağıdaki adımları izleyin.
 8. Başlat menüsünde Çalıştır ' ın üzerine gelin ve sonra iletişim kutusuna cmd yazın. Tamam ' ı tıklatın.
 9. Komut isteminin komut satırı, comclust.exe yazın ve ENTER tuşuna basın. Bu, küme üzerinde kullanmak için MSDTC yapılandırır. Exit yazın, ardından tamamlar ve sonra komut istemi penceresini kapatmak için ENTER tuşuna basın.
 10. Diğer bir düğümde, önceki iki adımı yineleyin. Ikinci düğümde comclust.exe tamamlamadan önce herhangi bir küme kaynakları taşıma NOT.
 11. Kalan düğümde önceki adımı yineleyin.
 12. Tüm hizmetleri, el ile moduna geçer; ancak, aşağıdaki hizmetler (varsa) Rötuş değil:

  • Uyarıcı
  • Küme hizmeti
  • Bilgisayar Tarayıcısı
  • Dağıtılmış Dosya Sistemi
  • Dağıtılmış Bağlantı İzleme İstemcisi
  • Dağıtılmış Bağlantı Server izleme
  • DNS istemcisi
  • Olay günlüğü
  • IPSEC ilke aracısı
  • Lisans Günlüğü hizmeti
  • Mantıksal Disk Yöneticisi
  • Messenger
  • Net Logon
  • NTLM Güvenlik Desteği Sağlayıcısı
  • Ağ bağlayıcılar
  • Tak ve Kullan
  • Işlem denetimi
  • Uzaktan yordam çağrısı (RPC) Konumlandırıcı
  • Uzaktan yordam çağrısı (RPC) hizmeti
  • Uzak kayıt hizmeti
  • Çıkarılabilir Depolama Birimi
  • Güvenlik Hesapları Yöneticisi
  • Sunucu
  • Biriktirici
  • TCP/IP Netbıos Yardımcısı
  • Zaman hizmeti
  • Windows Yönetim Araçları Sürücü Uzantıları
  • Windows Saati hizmeti
  • İş İstasyonu


  Not: Bu liste, hem Windows NT 4.0, Enterprise Edition ve Windows 2000 Advanced Server kapsadığı için bazı yüklemeleri bu hizmetleri sahip olmayabilirsiniz.

 13. Denetim Masası'nı kapatın ve sunucuyu yeniden başlatın. Bu hizmet tarafından yüklenen DLL'ler, bellek temizler; aksi halde, bu hizmetler bellekte kalmaları ve kilitleri sistem kaynaklarının basılı tutun.
 14. SQL Server 7.0 Enterprise Edition CD'sinde diskten yükleyin. SQL Server'ı yüklediğinizde program dosyalarını ve veri dosyaları için küme diskine yüklenir.
 15. SQL Server 7.0 Service Pack 3'ü yükleyin. uyarısı: ikinci düğümü aktif/Pasif bir yükleme için SQL Server yönetim yardımcı programları yüklemek için sonraki adıma gerçekleştirmeden önce yardımcı programı ikinci düğümde yerel bir sürücüye yüklemeniz gerekir. Hata, SQL Server yönetim yardımcı programları'nı şimdi yüklemek için SQL Server kümelendirmesini kaldırdıktan, SQL Server yönetim yardımcı programları'nı yükleyin ve SQL Server'ı recluster zorunda anlamına gelir.

 16. Yukarıda listelenen yalnızca en az hizmetlerin başlatıldığını doğrulayın. Bir ek program artık başlatılamaz. Kendi görev çubuğu için SQL Server Hizmet Yöneticisi'ni denetleyin. SQL Server Hizmet Yöneticisi bulursanız, dosyayı sağ tıklatın ve sonra Çıkış ' ı seçin. Not: Microsoft bu sorunun, Microsoft Windows 2000 için onaylamıştır.

 17. SQL Server 7.0 Enterprise Edition'ı kullanarak SQL cluster Server küme Failover Wizard.
 18. Herhangi bir ek sunucu ürünleri, herhangi bir kullanıcı uygulamaları yüklemeden önce yükleyin.
Her iki düğüm de sistem olay günlüklerini temizlemek, düğümleri yeniden başlatın ve sonra sistem olay günlükleri yeniden görüntüleyin. Devam etmeden önce tüm hataları çözün.

Uyarı: bir SQL Server Failover kümede küme duyarlı olma MAPI sınırlaması nedeniyle kullanıldığında tam olarak supportable SQL Mail değil. Kümelendirme ile kullanıldığında SQL posta desteği yalnızca bir "makul çabayla" kararlılık veya kullanılabilirlik hiçbir garanti sağlanabilir.

Microsoft bu sorunun, SQL Server 6.5, 7.0 ve 2000 için onaylamıştır kümeleme yerine çalışma ile kullanıldığında.

SQL Server Service Pack yüklemeleri

Kümelendirmesini kümelenmiş sunuculara SQL Server hizmet paketlerini yüklediğinizde, hizmet paketini yüklemeden önce tüm kümelenmiş SQL Server sunucularını kümede kaldırdıktan GEREKIR. SQL Sunucu Kümesi Sihirbazı, bir Kümelendirilmiş SQL Server sunucusunda çalışan oluşturduğunuz sanal sunucuyu Kaldır seçeneği sağlar. SQL Server hizmet paketini yükledikten sonra SQL çalışabilir sunucu kümesi Sihirbazı'nı SQL Server re-cluster.

Referanslar

MSCS kaynak için ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:

259267Microsoft Küme hizmeti yükleme kaynakları

Özellikler

Makale numarası: 219264 - Last Review: 22 Şubat 2014 Cumartesi - Gözden geçirme: 7.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft SQL Server 7.0 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Enterprise Edition, Ne zaman ne ile kullanilir:
  • Microsoft Windows NT version 4.0 Option Pack
 • Microsoft Windows NT 4.0 Service Pack 4, Ne zaman ne ile kullanilir:
  • Microsoft Windows NT version 4.0 Option Pack
 • Microsoft Windows NT 4.0 Service Pack 5, Ne zaman ne ile kullanilir:
  • Microsoft Windows NT version 4.0 Option Pack
 • Microsoft Windows NT 4.0 Service Pack 6, Ne zaman ne ile kullanilir:
  • Microsoft Windows NT version 4.0 Option Pack
 • Microsoft Windows NT 4.0 Service Pack 6a, Ne zaman ne ile kullanilir:
  • Microsoft Windows NT version 4.0 Option Pack
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbdownload kbinfo kbinterop kboswin2000 kboswinnt400 kbsetup KB219264 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:219264

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com