Netdiag/fix anahtarı'nın açıklaması

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 219289 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, Netdiag/fix anahtarı. Bu anahtar, etki alanı adı sunucusu (DNS) ve etki alanı denetleyicisi sınamaları sorunlarını düzeltmekle yararlı olabilir.

Daha fazla bilgi

Aşağıdaki sınamaları açıklanmaktadır:

DNS sınaması

Bilgisayar bir etki alanı denetleyicisiyse, Netdiag tüm DNS girdilerinin doğru olup olmadığını belirlemek için Netlogon.DNS dosyasındaki doğrular ve bir sorun varsa, uygun girişleri güncelleştirir.

Etki alanı denetleyicisi sınamaları

Etki alanının birincil etki alanınızdaki yerel bilgisayardaki önbelleğe alınan bir GUID farklı bir etki alanı denetleyicisi GUID kaydedilen etki alanı, Netdiag, yerel bilgisayardaki GUID etki alanı bir güncelleştirmeye çalışır.

Özellikler

Makale numarası: 219289 - Last Review: 30 Ekim 2006 Pazartesi - Gözden geçirme: 3.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowto kbnetwork KB219289 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:219289

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com