Windows NT hata iletisi: Bozuk ve okunamaz durumda dosya. Lütfen chkdsk kullanın.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 219327 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Dosyaları açmak için işlevler kullandığınızda, aşağıdaki durum karşılaşabilirsiniz:

NTCreatFile() 64-bit ntfs dosya belirtilen dosya ID özniteliği tarafından dosya açıkken kullandığınızda, dosya kimliği açılır ancak dosya açıkken, bir komut isteminden dosyasını silmeye çalıştığınızda, aşağıdaki hata iletisi görüntülenir:
Dosya bozuk ve okunamıyor. Lütfen chkdsk kullanın.
Aynı dosyayı normalde başlatıldığında, ince siler.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için Windows NT 4.0 veya bireysel yazılım güncelleştirmesi için en son hizmet paketi edinin. En son hizmet paketini elde etme hakkında daha fazla bilgi için lütfen gidin:
  • 152734 en son windows nt 4.0 hizmet paketi nasıl elde edilir
Bağımsız yazılım güncelleştirmesini edinme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Ürün Destek Hizmetleri telefon numaralarının ve destek ücretleri hakkında bilgi tam listesi için World Wide Web üzerinde Lütfen aşağıdaki adrese gidin:
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=fh;EN-US;CNTACTMS

Not: için yeni işlevsellik eklenmiştir NtQueryInformationFile(..., FileNameInformation) tutamacı ilişkilendirilmiş dosyasının yol adını almak için.

Durum

Microsoft Windows NT 4. 0'da bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows NT sürüm 4.0 giderilmiştir Service Pack 5.

Özellikler

Makale numarası: 219327 - Last Review: 12 Haziran 2012 Salı - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
  • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix kbmt KB219327 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 219327

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com