Internet hizmet sağlayıcısına bağlı olduğunda DHCP devre dışı

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 219364 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

BackOffice Small Business Server (yüklü SBS) olan bilgisayarı kullanarak ınternet hizmet sağlayıcınıza (ıSS) bağlantı kurduktan sonra Microsoft dinamik ana bilgisayar denetim iletişim kuralı (DHCP) hizmetini durdurabilir.

Neden

Small Business Server DHCP hizmeti, yalnızca DHCP sunucusu ağda olacak şekilde tasarlandığından, bu sorun oluşur. Başka bir DHCP sunucusu ağda algılanırsa, bu nedenle, DHCP hizmeti kapanabilir.

Çözüm

DHCP hizmeti, SBS 4.5 ve Windows NT 4.0 Service Pack 5 ve sonrası için bağlamalar devre dışı bırakabilirsiniz. DHCP hizmeti başka bir DHCP sunucusu ıss'deki nedeniyle devre dışı olmasını önlemek için <a0></a0>, ıSP'YE bağlı arabirim için DHCP hizmet bağlantılarını devre dışı bırakın:
  1. Başlat ' ı tıklatın, Ayarlar ' ın üzerine gelin, Denetim Masası ' nı tıklatın ve sonra ' ı çift tıklatın.
  2. Bağlantılar sekmesinde, tüm hizmetleri <a0>Show Bindings</a0> kutusunda tıklatın.
  3. Microsoft DHCP sunucucu genişletmek için artı işaretini (+) tıklatın.
  4. TCP/IP iletişim kuralı ' nı genişletmek için artı işaretini (+) tıklatın.
  5. Bağdaştırıcı veya ıSS bağlantısı için kullanmak istediğiniz arabirimi tıklatın ve sonra da <a2>devre dışı bırak</a2>'ı tıklatın.
Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Windows NT 4.0 için en son hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
152734En son Windows NT 4.0 hizmet paketi nasıl elde edilir (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Durum

Microsoft, Small Business Serverversions 4.0 ve 4.0a bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun, ilk olarak Windows NT sürüm 4. 0 ' düzeltilmiştir Service Pack 5.

Özellikler

Makale numarası: 219364 - Last Review: 19 Kasım 2003 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft BackOffice Small Business Server 4.0
  • Microsoft BackOffice Small Business Server 4.0a
  • Microsoft BackOffice Small Business Server 4.5
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbbug kbfix kbinterop kbnetwork kbqfe KB219364 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:219364

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com