Windows NT 4.0 Service Pack 4 yükleme girişiminde bulunuluyor, boş disk alanı hatası

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 219365 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Windows NT 4.0 Service Pack 4 (SP4)'i yüklemeye çalıştığınızda aşağıdaki hata iletisi görüntülenebilir:
Hizmet Paketi Kurulum Hatası
Hizmet paketini yüklemek için yeterli boş disk alanınız yok. Yedek dosyalar kaldırma için de seçerseniz, hizmet paketini 40 MB veya 80 MB gerektirir.
Ileti yok gösteren önyükleme bölümünü boş alan miktarına bilgisayarda yüklü olsa bile bu hata iletisi görüntülenebilir.

Neden

SP4 kadar 60 MB boş disk gerektirdiğinden, bu davranış oluşur alan ya da kaldırma dosyaları yedeklemek istiyorsanız 120 MB.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, (bir kaldırma klasörü oluşturmak istiyorsanız) Windows NT (size bir kaldırma klasörü oluşturmak istemiyorsanız) en az 60 MB veya 120 MB yüklü olduğu, bölümdeki boş disk alanı miktarını artırın. Bu sorun, Windows NT Server 4.0 Service Pack 5'de oluşmaz.

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Windows NT 4.0 için en son hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
152734En son Windows NT 4.0 hizmet paketi nasıl elde edilir (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Referanslar

Windows Vista'da sistem bakımına yönelik genel görevlerle ilgili yardım için aşağıdaki Microsoft Web sayfasını ziyaret edin:
Fix problems with common system maintenance tasks

Durum

Microsoft Windows NT 4.0 ve Windows NT 4.0 SP4 bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows NT Server 4.0 Service Pack 5'de giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 219365 - Last Review: 5 Şubat 2014 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
  • Microsoft Windows NT 4.0 Service Pack 4
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbbug kbfix kbqfe KB219365 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:219365

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com