Aygıt Sürücülerini Yüklemek ve Kaldırmak için Yönetici Dışı İzinler

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 219435 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bu makalede, Windows 2000'i yüklemek ve Windows 2000'de aygıt sürücüleri kaldırmak için yönetici veya güç kullanıcı izinlerine sahip olmayan kullanıcılar izin vermek için nasıl yapılandırılacağı açıklanır.

Daha fazla bilgi

Yönetici olmayan bir düzey kullanıcıların yüklemek veya sürücü eşleme için Tak ve Kullan aygıt KIMLIĞI ile desteklenen donanım aygıtı, aygıt sürücülerini kaldırmak için hiçbir ek izinleri gerektirir. "Yeni Donanım Bulundu" Sihirbazı'nın eşleşme ya da uyumlu rütbe eşleşme kullanırken doğru şekilde imzalanmış bir OEM sürücüsü paketi sağlarsanız, bu imzalı .inf dosyasını ve ilişkili dosyaları artık bilgisayarınızda yok. Bu nedenle, izleyen "yeni donanım" aynı türde (örneğin, aynı .inf dosyası ve aynı dosyaları kullanarak donanım rütbe eşleşme) otomatik olarak Tak ve Kullan Yöneticisi tarafından gereken başka kullanıcı etkileşimi yüklenir.

Not: sıklığı aygıtları "Tak ve bunlar değil seri numaraları sağlamak ve böylece kendilerini benzersiz şekilde tanımlayan konum kullanan zaman Kullan olarak yeni" olarak görünür (içine bir USB hub'ına iki farklı bağlantı noktalarını aynı fare takma gibi iki farklı bir fare aygıtları'nı kullanmak için görüntülenir).

Belirli bir bilgisayarın sürücüleri, belirli bir kullanıcı'ı kullanarak da güncelleştirebilirsiniz. Komut isteminde, bilgisayarınızın adını machine olduğu, aşağıdaki komutu yazın ve ENTER tuşuna basın:
runas /u: machine \administrator mmc.exe devmgmt.msc
Doğru parolayı varsa "runas" komutu hiçbir şey, belirtilen kullanıcı olarak çalışmasına izin verir. Bu yalnızca, sürücü güncelleştirmeye verir olduğunu unutmayın. Çalıştıran yeni bir aygıt bulunduğunda ve ayrı bir işlemde değil gelen donanım rütbe eşleşmeleri ile bu işlemi doğru ayrıcalıklara sahip olmadığı için çalışmaz. Uyumlu sıra ile destekleniyor "kutunun dışındadır" donanım olduğundan daha fazla (Yönetimsel ayrıcalıklar) kullanıcı onay/etkileşimi yüklemek için kutusunda, her zaman aynı aygıt sürücüsünü kullanan bir donanım aygıtı gerektiren sonra anlamı ile eşleşir. Ancak, kullanıcının bir OEM sürücü disketi donanım rütbe ile sağlayabilir, imzalanmış bir sürücü paketini eşleşen ve yönetimsel ayrıcalıklar gerektirir.

Özellikler

Makale numarası: 219435 - Last Review: 22 Şubat 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
  • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowto KB219435 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:219435

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com