Windows 2000'de kapsayıcısı Access devralma bayrakları anlama

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 220167 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Windows 2000, devralma, dosya sistemi hiyerarşisi aracılığıyla erişim denetim girdileri (ACE) sağlar.

Erişim denetimi devralma amacıyla, Windows NT, <a2>kapsayıcılar</a2> ve <a4>olmayan kapsayıcı nesneleri iki tür vardır. Kapsayıcı nesneler üzerinde erişim denetim girdilerini bağımlı nesnelere yayılmasına için yapılandırılabilir. Bu yayılma kapsayıcıda izinleri uygulanan belirli bir erişim denetim girdileri yazılır kapsayıcısı erişim devralma bayrakları kullanılarak gerçekleştirilir.

Windows 2000 dosya sisteminde, Yöneticiler bu bilgileri, erişim denetimi nesne için <a1>Özellikler</a1> iletişim kutusunun <a1>Güvenlik</a1> sekmesinde bulunan Düzenleyici, Gelişmiş iletişim kutusunda erişme ve sonra da Görünüm menüsünde Düzen'i tıklatarak yapılandırabilirsiniz. Kapsayıcı devralma ACE girdileri görüntüleme kutusundaki Uygula kutusunda bulunur. Bir yönetici, erişim denetim listesine yeni bir ACE eklediğinde, izinli girişin devralma kapsamını seçebilirsiniz. NTFS dosya sistemine özgü şunlardır:
 • "Yalnızca bu klasöre" değeri, Uygula, hiçbir ACE bayrakları: hiçbir devralma ACE için geçerlidir.
 • "Bu klasör, alt klasörlere ve dosyalara" değeri, (OI) (CI) ACE Uygula bayrakları: ACL devralmayı tamamen yapılandırılır sürece, bu ACE'NIN, tüm bağımlı nesneleri devralır.
 • "Bu klasör ve alt klasörler" Uygula değeri, (CI) ACE bayrak: ACE, alt klasörler bu kapsayıcının, ancak bu kapsayıcı içindeki dosyaları değil yayar.
 • "Bu klasör ve dosyaları" Uygula değeri, (OI) ACE bayrak: ACE Bu kapsayıcı içindeki dosyalar, ancak alt klasörler değil yayar.
 • "Yalnızca dosyalar ve alt klasörler" değeri (GÇ) (CI) (OI) ACE Uygula bayrakları: ACE bu kapsayıcıya uygulanmaz, ancak alt klasörleri ve dosyaları içindeki yaymak.
 • Değer (GÇ), "Yalnızca alt klasörler" Uygula (CI) ACE bayrakları: ACE bu kapsayıcıya uygulanmaz, ancak alt klasörlere yayar. Bunun içerdiği dosyalar için yaymak değil.
 • Değer (GÇ), "Yalnızca dosyalara" Uygula (OI) ACE bayrakları: ACE bu kapsayıcıya uygulanmaz ancak içerdiği dosyaları yayar. Alt klasörler bu ACE'NIN almazsınız.
 • "Bu izinleri yalnızca bu kapsayıcı içindeki nesne ve/veya kapsayıcılara uygulanacağı" (NP) ACE bayrağı Uygula değeri ekler: Bu bayrağı için yalnızca sahibin meşru olarak hemen geçerli nesnenin alt nesnelerinde devralma sınırlar.

Daha fazla bilgi

ACL bayraklarını aşağıdaki anlamları:
 • GÇ: Yalnızca kalıt - Bu bayrak için geçerli nesne bu ACE'NIN uygulanmaz gösterir.
 • CI: Alt kapsayıcılar bu ACE'NIN devralmayacaktır kapsayıcısı devral - Bu bayrak gösterir.
 • OI: Bağımlı dosyaları ACE devralmayacaktır nesne devral - Bu bayrak gösterir.
 • NP: Non-yay-, bu bayrağı'bağımlı nesne devralınmış ACE herhangi başka yaymak değil olduğunu gösterir.

Özellikler

Makale numarası: 220167 - Last Review: 25 Şubat 2007 Pazar - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kbinfo KB220167 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:220167

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com