DFS kökü, Windows 2000 sunucu kümesi üzerinde yapılandırma

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 220819 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Windows 2000 küme Dosya Paylaşımı kaynağı paylaşım tek başına bir DFS kökü olarak tanımlamak için gelişmiş bir özellik bulunmaktadır. Bu bir birden çok sistemi depolanan verilere erişmek istemcilerin \\ VirtualServer \ Windows 2000 tabanlı bir sunucu kümesindeki bir düğüm tarafından barındırılabilir Share eşleme. Şu anda DFS kökünü barındıran düğüm çalışmayı durdurursa, verileri başka bir düğüm tarafından barındırılıyor.

Bu, Active Directory kullanıyorsa ve otomatik dosya çoğaltmayı destekler etki alanı Dağıtılmış dosya sistemi (DFS) kök olmadığını unutmayın. Bu nedenle, kök yapılandırmaları, sunucu kümesinin dışında otomatik olarak çoğaltılmaz. Veri bağlantıları çoğaltma kök leafs, bir Xcopy komut dosyalarını kullanarak el ile dosya çoğaltması gerçekleştirir.

Daha fazla bilgi

Varsa şu anda küme içindeki düğümlerin için yapılandırılmış hiçbir DFS kök kaynak uygulaması Yapılandırma Sihirbazı, Dosya Paylaşımı kaynağı oluşturmak için kullanabilirsiniz ve dosya paylaşımının barındırmak sanal sunucu için ağ adı ve IP adresi.

Not: küme sunucusu yalnızca bir DFS kökü barındırabilir. DFS kökünü yine de bir ağ adı kaynağı bağımlılığı gereksinimi vardır ve bir düğümün yerel dosyalarda çoğaltmak için hiçbir aracı varsa, bir disk kaynağı disk. Kaynak oluşturma sihirbazını zaten yapılandırılmışsa, ağ adının bağımlı oluşturmanızı ister.

Bir küme DFS kökü oluşturmak için Önkoşullar

 • Küme hizmetinin yüklü ve donanım uyumluluk listesi (HCL) bulunan kümeler için Windows 2000 Advanced Server tabanlı bilgisayarlarda yapılandırılmış gerekir.
 • Sunucu kümesindeki tüm düğümlerde önceden yapılandırılmış bir DFS kökü yok olmalıdır. Zaten varsa bir DFS kökü sunucu kümesindeki düğümlerin üzerinde bir DFS kökü olarak yeni bir dosya paylaşımı oluşturmak için Küme Yöneticisi'ni veya aşağıdaki komutu kullanamazsınız:
  Küme res "resname" / priv isdfsroot = 1
  Bunu yapmayı denerseniz, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
  Küme Yöneticisi standart uzantısı:
  Özellikler ayarlanmaya çalışılırken bir hata oluştu:
  DFS kökü bu küme düğümünde zaten var.
  Hata KODU: 5088 (000013e0)
  Bunları kaldırmak için <a0></a0>, Dfs Yöneticisi'ni çalıştırın ve DFS kökleri silin.

  Istemci düğüm yapılandırması geçirme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  224508Nasıl yapılır: Windows 2000 küme DFS kökü yapılandırmaya geçirme
 • Klasör üzerinde Küme diskleri küme DFS kökü varolmalıdır olarak belirlenecek olan paylaştırılmış. Küme Yöneticisi, yalnızca paylaşım dizin oluşturmaz. Dosya Paylaşımı kaynağını çevrimiçi duruma getirmeye çalışır ve dizini yok, girişimi başarısız olur ve aşağıdaki hata iletilerini sistem olay günlüğüne kaydedilir:
  Olay KIMLIĞI: 1053
  Kaynak: ClusSvc
  Açıklama: Paylaşım oluşturulamadı çünkü ' sharename ' küme dosya paylaşımı çevrimiçi duruma getirilemiyor.

  Olay KIMLIĞI: 1069
  Kaynak: ClusSvc
  Açıklama: ' sharename ' küme kaynağı başarısız oldu.

Yükleme adımları

 1. Küme Yöneticisi'ni çalıştırın ve DFS kökü haline gelecek klasörü içeren birimi içeren disk kaynak grubunu içerdiğini belirlemek.
 2. 1. Adımda not ettiğiniz Grup belirtme Dosya menüsünden uygulaması Yapılandırma Sihirbazı'nı çalıştırın. Bir sanal sunucuyu ve paylaşımı eşleme için kullanılacak IP adresini oluşturun.
 3. Kaynak adı belirtildikten sonra Gelişmiş Özellikler ' i tıklatın ve sonra Bağımlılıklar</a0> sekmesini tıklatın. Ağ Adı kaynağı seçmelisiniz ve paylaşılan klasörün bulunduğu disk kaynağı seçmelisiniz.
 4. Paylaşım için dosya paylaşımı özelliklerinde bir DFS kökü olduğunu gösteren bir gelişmiş özelliklerini ve yolunu belirtin.
 5. Yeni kaynağı çevrimiçi duruma getirin.
 6. Dağıtılmış dosya sistemi Yönetim Araçları'ndan da sunucu kümesi düğümleri başlatın ve bağlantılar ve gerektiğinde bağlantı yinelemeler yapılandırın.
Checkpointed olan yerel kayıt defteri anahtarları şunlardır:
HKLM\Software\Microsoft\DfsHost

HKLM\System\CurrentControlSet\Services\DfsDriver\LocalVolumes
Denetim hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
174070Microsoft Cluster Server kayıt defteri çoğaltma
Yerel kayıt defterine yapılandırma bilgileri çoğaltması gerçek zamanlı düğümler arasında paylaşılan olduğundan, Dfs Yöneticisi olmayan olan düğümde kaynak bu düğümde çevrimiçi kadar yeni bir DFS kökü yapılandırması görmez.

Küme Yöneticisi yapılandırma Dfs Yöneticisi'nde (silme veya DFS kökü oluşturma gibi) yaptığınız değişiklikleri geçersiz kılar. DFS kökü, Dfs Yöneticisi'nde silerseniz, Küme Yöneticisi, hala bir DFS kökü olarak paylaşan dosyayı görür ve dosya paylaşımının başarısız olur. Kaynak hatası durumunda yeniden başlatmak için ayarlanmışsa, yeniden çevrimiçi ve DFS kök Yapılandırması'nı yeniden oluşturur. Bir olumsuzluk, bağlantı bilgisini değil dönmek olur. Dfs Yöneticisi tarafından yapılandırılan ve küme çoğaltma, DFS yönetim tarafından etkilenen içine yerleşik değildir.

Özellikler

Makale numarası: 220819 - Last Review: 29 Ocak 2014 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbdfs kbenv kbhowto KB220819 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:220819

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com