NASıL YAPıLıR: NTFRS Jet veritabanı ve günlük dosyalarını konumlarını değiştirin.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 221093 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

NT dosya çoğaltma hizmeti (NTFRS) hareketleri Ntfrs.jdb Jet veritabanı ve günlük dosyalarının varsayılan yolu %SystemRoot%\Ntfrs\Jet ve <a1>%</a1> SystemRoot%\Ntfrs\Jet\Log kümesi depolanır. Yöneticiler, Ntfrs.jdb yeniden konumlandırmak ve günlük dosyalarını başka bir mantıksal disk bölümü veya fiziksel olarak gerekli sürücü. UYARı: Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanırsanız, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, Kayıt Defteri Düzenleyicisi yanlış kullanımından kaynaklanan sorunları çözebileceğinizi garanti edemez. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.

Kur sırasında veya Kur'dan sonra NTFRS veritabanının konumunu değiştirmek için kullanıcı arabirimi bulunmaktadır.


Ntfrs.jdb dosya taşıma

 1. Komut isteminde net stop ntfrs yazarak, dosya çoğaltma hizmeti (FRS) hizmetini durdurun.
 2. NTFRS klasörü geçerli istediğiniz konuma kopyalayın.

  % Systemdrive%\winnt\ntfrs NTFRS veritabanı için varsayılan konumdur.
  Explorer ya da bir komut satırı eşdeğeri (xcopy /o) kullanarak kopyalayın ve hedef konumda \NTFRS klasöre yapıştırın. Kolaylık olması açısından, aynı göreli yolu varsayılan olarak kullanın. Varsayılan yol c:\winnt\ntfrs, örneğin, daha sonra d:\winnt\ntfrs kullanın.
 3. (<a1>%</a1> SystemRoot%\Ntfrs varsayılandır) yeni bir yol göstermek için aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarında bulunan çalışma dizini (REG_SZ) anahtarını değiştirin:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentCcontrolSet\Services\NtFrs\Parameters
 4. NTFRS dizin yapısını izinlerini doğrulayın.

  Tüm dosya ve klasör ağacında Ntfrs.jdb dosya Jet klasöründe de dahil olmak üzere tam denetime sahip yönetici ve sistem hesapları'nı yapılandırma emin olun. NTFRS dizin ağaç yapısını şöyledir:
  Ntfrs
  Ntfrs\Jet
  Ntfrs\Jet\Log
  Ntfrs\Jet\Sys
  Ntfrs\Jet\Temp
 5. Net start ntfrs yazarak FRS hizmeti başlatın. FRS olay günlüğünde başarılı başlangıçtan onaylayın.
 6. Bu bilgisayar, yer aldığı tüm Dağıtılmış dosya sistemi (DFS) ile SYSVOL çoğaltma gelen ve giden çoğaltmaları doğrulayın.
FRS hizmet başlatıldığında, FRS veritabanı ağacını adım 2'içinde tanımlı yol oluşturulur. Ağaç yapısı olarak şöyledir:
Ntfrs
Ntfrs\Jet
Ntfrs\Jet\Log
Ntfrs\Jet\Sys
Ntfrs\Jet\Temp
Not: NTRFS klasörü ve onun alt klasörleri adım 2'için adım 2'de yeni klasör özgün konumundan kopyalama ve yalnızca başka bir çalışma dizini adım 3'te tanımlanan, hizmetin, sonraki adım 5'te başlatır, FRS veritabanı ağaç yapısı ve adım 4'te Ntrfs.jdb dosya otomatik olarak oluşturulur. Diğer bir deyişle, örtülü bir yetkili olmayan geri (burflags d2 =) çalışma dizini ile birlikte değişikliği oluşur.

Özellikler

Makale numarası: 221093 - Last Review: 26 Ekim 2007 Cuma - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbproductlink kbenv kbhowtomaster KB221093 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:221093

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com