Kayıt defteri ayarlarını dcpromoui.log dosyasında Olay Ayrıntıları

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 221254 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
ÖNEMLI: Bu makale kayıt defterini değiştirmeyle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklediğinizden ve bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini geri nasıl yükleyeceğinizi anladığınızdan emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve düzenleme ile ilgili bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
256986Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Dcpromo iki günlük dosyaları (dcpromoui.Log ve Dcpromo.log), Windows 2000 tabanlı sunucularda %SystemRoot%\Debug klasöründe oluşturur. Her iki dosya, yükseltme veya indirgeme Active Directory sunucuları ile ilgili sorunları giderme için yararlıdır.

Bu makalede, günlük ayrıntı dcpromoui.log dosyasındaki denetleyen kayıt defteri ayarlarını açıklar.

Daha fazla bilgi

UYARı: Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanırsanız, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, Kayıt Defteri Düzenleyicisi yanlış kullanımından kaynaklanan sorunları çözebileceğinizi garanti edemez. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.

Dcpromoui.log dosyayı, sunucu ormanda çalacaktır rolü için kullanıcı girdi yakalama gibi durum bilgisi yükseltme veya indirgeme Başlangıçtan bitişe kadar bir Active Directory bilgisayar yakalar.

Ayrıntı dcpromoui.log dosyasında oturum DCPROMOUI ayarıyla denetlenir. Büyütmek veya yakalanan günlük ayrıntı azaltmak için aşağıdaki bit maskesi tanımları kullanarak DCPROMOUI kayıt defteri girdisi için bit maskesi ayarlayın. DCPROMOUI (REG_DWORD) değerini aşağıdaki kayıt defteri anahtarında veri değerini değiştirin:
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\AdminDebug
Bir bit maskesi DCPROMOUI değerdir. Üst sözcük bir günlük düzeylerini maskesidir:
  0x0002  Trace constructor and destructor calls
  0x0004  Trace AddRef and Release calls
  0x0008  Trace function entry and exit
  0x0010  Output trace messages
  0x0020  Output log header with build and time stamp
  0x0040  capture the call stack for each invocation of
      operator new (chk build only)
				
düşük sözcüğü bir çıkış seçeneklerini maskesidir:
  0x0001  Output to file in the %SystemRoot%\Debug folder
  0x0002  Output to debugger (OutputDebugString)
				
DCPROMOUI bit maskesi 0xFF0003 için ayarlanan en fazla günlük ayrıntı %SystemRoot%\Debug\Dcpromoui.log dosya ve hata ayıklayıcısı'nı etkinleştirmek için <a0></a0>,. ("FF0003" ve satır aralığını değil girin "0 x" karakterleri.)

Geçerli günlük maskesi ayarı (genellikle dosyanın üstten Dördüncü satırda) dcpromoui.log dosyasındaki "maskesi logging" dizesi arayarak görüntülenebilir. 0XFF0003 DCPROMOUI ayarı maskesi 00FF dcpromoui.log dosyasında oturum olarak görüntülenir.

Özellikler

Makale numarası: 221254 - Last Review: 10 Şubat 2014 Pazartesi - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbenv kbinfo KB221254 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:221254

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com