Windows 98/Me Kayıt Defteri El ile Nasıl Geri Yüklenir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 221512 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

SUMMARY

Bu makalede Windows 98 veya Windows Millennium Edition (Me) kayıt defterinin yedek kopyasının el ile nasıl geri yükleneceği anlatılmaktadır.

MORE INFORMATION

Normal koşullar altında, Windows kayıt defteri hatalarını otomatik olarak algılayabilir ve kayıt defterini bu hatalardan kurtarabilir. Windows bu işlemi yapamıyorsa, önceki bir kayıt defteri kopyası el ile geri yüklenebilir. Windows, bilgisayarınızı başarıyla her başlattığınızda kayıt defteri yedeğini oluşturur ve depolar. Varsayılan olarak önceki beş kopya veya kayıt defteri depolanır. Önceki kopyalardan birini geri yüklemek için:
  1. Bilgisayarınızı başlatın, CTRL tuşunu basılı tutun ve Windows 98 Başlangıç menüsünden Yalnızca Güvenli Mod Komut İstemi'ni seçin. Windows Me çalıştırıyorsanız, bilgisayarınızı başlangıç disketiyle başlatın.
  2. MS-DOS komut isteminde, cd\windows\command yazın ve ENTER tuşuna basın. Buradaki windows Windows'un yüklendiği klasörün adıdır.

  3. C: komut isteminde, scanreg /restore yazın ve ENTER tuşuna basın.
  4. Geri yüklemek istediğiniz önceki kayıt defterini seçin ve ENTER tuşuna basın.NOT: Düzgün çalışan bir kayıt defterinde, tarihin yanında "Başlatıldı" sözcüğü görüntülenir.

  5. Düzgün çalışan bir kayıt defterini geri yüklediğinizi belirten bir bildirim aldığınızda, bilgisayarınızı yeniden başlatmak için ENTER tuşuna basın.

REFERENCES

Windows Kayıt Defteri Denetleyicisi Aracı hakkında ek bilgi için aşağıdaki Microsoft Knowledge Base makalesine bakın:

183887 Windows Kayıt Defteri Denetleyicisi Aracı'nın (Scanreg.exe) Açıklaması (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Özellikler

Makale numarası: 221512 - Last Review: 30 Aralık 2004 Perşembe - Gözden geçirme: 1.1
APPLIES TO
  • Microsoft Windows 98 Standard Edition
  • Microsoft Windows Millennium Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbenv kbhowto KB221512

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com