Běžné RFC LDAP

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 221606 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Tento článek výčet RFC definovat Lightweight Directory Access Protocol (LDAP).

Další informace

LDAPv2

RFC 1777 - Lightweight Directory Access Protocol
Protokol popsaný v tomto dokumentu je určen poskytují přístup k adresáři X.500 při není nabíhání požadavků na zdroje Directory Access Protocol (DAP). Tento protokol konkrétně zaměřeny na jednoduché správy aplikací a prohlížeče aplikace, které poskytují přístup interaktivní jednoduché čtení a zápisu X.500 adresáře a je určen být doplněk k DAP samotného.
Klíčové aspekty LDAP jsou:
 • Protokol prvky jsou přenášeny přes TCP nebo jiných přenosu vynechání mnohem režii relace/prezentace.
 • Mnoho prvků data protokolu jsou kódování jako běžná řetězce (například rozlišující jména).
 • Lightweight kódování BER použít ke kódování všechny prvky protokolu.
RFC 1778 - The String Representation of Standard Attribute Syntaxes
Lightweight Directory Access Protocol (LDAP) vyžaduje, aby obsah polí Hodnota_atributu v protokolu prvky řetězce oktetů. Tento dokument definuje požadavky, které musí být splněny podle pravidel použitý k vykreslení syntaxe atributu adresářů X.500 do formuláře vhodný pro použití v LDAP kódování a přejde na definování pravidel kódování pro standardní sadu syntaxí atributu.
RFC 1779 - A String Representation of Distinguished Names
OSI Directory používá rozlišující názvy jako primární klíče pro položky v adresáři. Rozlišující názvy jsou zakódovány ASN.1. Při rozlišující název je předávány mezi uživatelům není pomocí adresáře protokolu (například v poštovní zprávě), je nutné mít orientovaný uživatele řetězec reprezentace rozlišující název. Tuto specifikaci definuje formát řetězce pro představující názvy, která je určena přidělit čistou reprezentace běžně užívaných jmen, zatímco schopností představují rozlišující název.
RFC 1959 - An LDAP URL Format
Tento dokument popisuje formátu pro LDAP Uniform Resource Locator, umožňující přímý přístup k protokolu LDAP klienty sítě Internet. Zatímco LDAP je aktuálně používán pouze jako přední X.500 adresáře, je formát URL popsané zde obecné zpracování případu samostatné servery LDAP (LDAP, tedy není ukončena zpět podle X.500 servery).

Poznámka: Tento RFC bylo nahrazeno podle RFC 2255
RFC 1960 - A String Representation of LDAP Search Filters
Lightweight Directory Access Protocol (LDAP) definuje sítě reprezentace vyhledávací filtr přenosu LDAP serveru. Některé aplikace může být užitečné mít běžné způsob představující tyto filtry hledání ve formuláři Lidské čitelný. Tento dokument definuje formát lidských čitelné řetězec představující LDAP hledání filtry.

Poznámka: Tento RFC bylo nahrazeno podle RFC 2254
RFC 1823 - The LDAP Application Program Interface
Tento dokument definuje rozhraní jazyka C application program interface k LDAP (Lightweight Directory Access Protocol). LDAP API je navržen ještě použít jednoduché, výkonné. Definuje rozhraní kompatibilní synchronní a asynchronní k LDAP vyhovovala celou řadu aplikací. Tento dokument poskytuje stručný přehled modelu LDAP potom přehled způsobu použití rozhraní API programem aplikace získat informace o LDAP. Volání API jsou podrobně popsány v, následovaný dodatek, který poskytuje některé příklad kódu demonstrating použití rozhraní API.

LDAPv3

RFC 2251 - Lightweight Directory Access Protocol (v3)
Protokol popsaný v tomto dokumentu je určen poskytují přístup k adresářům podporující modely X.500 při není nabíhání požadavků na zdroje z X.500 Directory Access Protocol (DAP). Tento protokol je konkrétně zaměřeny na správu aplikací a prohlížeče aplikace, které obsahují interaktivní přístup pro čtení i zápis do adresářů. Při použití adresáře X.500 podpůrné protokoly, je určena k být doplněk k X.500 DAP.
Klíčové aspekty této verze LDAP jsou:
 • Všechny prvky protokolu LDAPv2 (RFC 1777) jsou podporovány. Protokol se přenesou přímo TCP nebo jiných přenosu vynechání mnohem relace/prezentace režii X.500 DAP.
 • Většinu prvků protokol dat mohou být kódovány jako běžná řetězce (například rozlišující jména).
 • Odkazů na jiné servery mohou být vráceny.
 • Mechanismy SASL může být použit s LDAP poskytovat přidružení zabezpečení služby.
 • Rozlišující názvy a hodnoty atributů mít byla prostřednictvím použití z znakové sady ISO 10646 internationalized.
 • Protokol lze rozšířit podporu nové operace a ovládací prvky lze rozšířit existující operace.
 • Schématu je publikována v adresáři pro použití klienty.
RFC 2252 - Lightweight Directory Access Protocol (v3): Attribute Syntax Definitions
Lightweight Directory Access Protocol (LDAP) vyžaduje, aby obsah polí Hodnota_atributu v protokolu prvky řetězce oktetů. Tento dokument definuje sadu syntaxe pro LDAPv3 a pravidla, podle kterého jsou hodnoty atributů tyto syntaxe reprezentovány jako řetězce oktetů přenosu protokolu LDAP. Syntaxe definované v tomto dokumentu jsou odkazuje tento a další dokumenty definovat typy atributů. Tento dokument také definuje sadu typy atributů, které by měly podporovat serverech LDAP.
RFC 2253 - Lightweight Directory Access Protocol (v3): UTF-8 String Representation of Distinguished Names
Rozlišující názvy adresářů X.500 používá jako primární klíče pro položky v adresáři. Rozlišující názvy jsou zakódovány v protokoly X.500 Directory ASN.1. Protokolu LDAP převede řetězec reprezentace rozlišující názvy. Tuto specifikaci definuje formát řetězce pro představující názvy, která je určena přidělit čistou reprezentace běžně používaných rozlišující názvy, při schopností představují rozlišující název.
RFC 2254 - The String Representation of LDAP Search Filters
Lightweight Directory Access Protocol (LDAP) definuje sítě reprezentace vyhledávací filtr přenosu LDAP serveru. Některé aplikace může být užitečné mít běžné způsob představující tyto filtry hledání ve formuláři Lidské čitelný. Tento dokument definuje formát lidských čitelné řetězec představující LDAP hledání filtry.

Nahrazuje tento dokument RFC 1960, rozšíření řetězec LDAP filtrovat definice zahrnují podporu LDAP verze 3 rozšířené odpovídají filtry a včetně podpora představující úplný rozsah možných LDAP hledání filtry.
RFC 2255 - The LDAP URL Format
Tento dokument popisuje formátu pro LDAP Uniform Resource Locator. Formát popisuje operace vyhledávání LDAP provést načíst informace z adresáře LDAP.

Tento dokument nahrazuje RFC 1959. Aktualizace formátu LDAP URL LDAP verze 3 a vysvětluje, jak vyřešit LDAP URL. Tento dokument také definuje mechanismus rozšíření pro LDAP URL, takže budoucí dokumenty můžete rozšířit jejich funkce, například poskytují přístup k nové LDAPv3 rozšíření, jako jsou definovány.
RFC 2256 - A Summary of the X.500(96) User Schema for use with LDAPv3
Tento dokument obsahuje přehled typy atributů a tříd objektů definovaných výborech ISO a ITU-T v X.500 dokumenty, konkrétně ty určen pro použití klienty adresáře. Toto je nejrozšířenějším schématu adresářů LDAP/X.500 a mnoho dalších definice schémat pro objekty bílé stránky použít jako základ. Tento dokument zahrnovat atributy používané pro správu serverů adresářů X.500 ani neobsahuje atributy definované jiné dokumenty ISO, ITU-T.

Vlastnosti

ID článku: 221606 - Poslední aktualizace: 26. února 2007 - Revize: 4.2
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
Klíčová slova: 
kbmt kbinfo KB221606 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:221606

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com