Ortak bir LDAP RFC'ler

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 221606 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, Basit Dizin Erişim Protokolü (LDAP) tanımlayan RFC numaralandırır.

Daha fazla bilgi

LDAPv2

RFC 1777 - Lightweight Directory Access Protocol
Bu belgede açıklanan iletişim kuralı, kaynak gereksinimleri Dizin Erişim Protokolü (DAP) ödemeden değil sırasında X.500 dizine erişimi sağlamak için tasarlanmıştır. Basit bir yönetim uygulamaları ve etkileşimli erişim basit okuma veya yazma için X.500 tarayıcı uygulamalar bu iletişim kuralı özellikle hedeflenen dizini ve DAP kendisi için bir tamamlayıcı olması amaçlanır.
LDAP önemli yönleri şunlardır:
 • Iletişim kuralı öğelerini doğrudan TCP ya da çok oturum/sunu yük atlayarak, diğer aktarım taşınan.
 • Birçok iletişim kuralı veri öğeleri, sıradan dizeleri olarak (örneğin, ayırt edici adları) Kodladığınız.
 • Hafif BER kodlama, tüm iletişim kuralı öğeleri kodlamak için kullanılır.
RFC 1778 - The String Representation of Standard Attribute Syntaxes
Basit Dizin Erişim Protokolü (LDAP), iletişim kuralı öğeleri ÖznitelikDeğeri alanların içeriğini, sekizli dizeler olmasını gerektirir. Bu belge, LDAP kullanmak için uygun bir forma X.500 dizin özniteliği sözdizimleri işlemek için kullanılan kuralları'nı kodlama yerine getirilmesi gereken ve standart bir öznitelik sözdizimleri kümesi kodlama kurallarını tanımlamak için giden gereksinimlerini tanımlar.
RFC 1779 - A String Representation of Distinguished Names
OSI dizini, dizin içindeki girişler için bir birincil anahtar olarak ayırt edici adları kullanır. Ayırt edici adları ASN.1 kodlanmış. Kullanıcılara bir dizin iletişim kuralı (örneğin, bir posta iletisinde) kullanarak arasında ayırt edici ad iletildiğini, ayırt edici adı, kullanıcı odaklı dize gösterimine için gerek yoktur. Bu belirtim, yaygın olarak kullanılan adlar, temiz bir gösterimini herhangi bir ayırt edici adı temsil eden açabilmesinin whilst vermek için tasarlanmış olan adlarını göstermek için bir dize biçimi tanımlar.
RFC 1959 - An LDAP URL Format
Bu belge bir LDAP Tekdüzen Kaynak Konum ınternet istemcileri, LDAP iletişim kuralı doğrudan erişmesini sağlayan Belirleyicisi, bir biçim açıklar. LDAP, şu anda yalnızca bir ön uçla X.500 dizin olarak kullanılır, ancak burada açıklanan URL tek başına bir LDAP sunucusu servis talebini işlemek için genel biçimidir (diğer bir deyişle, LDAP sunucuları arka-X.500 tarafından sonlandırıldı.).

Not: Bu RFC RFC 2255 almıştır.
RFC 1960 - A String Representation of LDAP Search Filters
Basit Dizin Erişim Protokolü (LDAP), bir ağ için bir LDAP aktarılan bir arama süzgeci sunumunu tanımlayan sunucu. Bazı uygulamalar bu arama filtreleri okunabilir bir biçimde temsil eden bir genel yolu yararlı olabilir. Bu belge için LDAP temsil eden bir kullanıcı tarafından okunabilen bir dize biçimi tanımlar süzgeçleri'ni arayın.

Not: Bu RFC RFC 2254 almıştır.
RFC 1823 - The LDAP Application Program Interface
Bu belge, Basit Dizin Erişim Protokolü (LDAP) C dilinin uygulama programı arabirimi tanımlar. LDAP API, güçlü, henüz kolay olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu, çok çeşitli uygulamalar uyacak şekilde için LDAP uyumlu zaman uyumlu ve zaman uyumsuz arabirimleri tanımlar. Bu belgenin kısa bir genel bakış LDAP modelini API LDAP bilgi almak için bir uygulama programı tarafından nasıl kullanıldığını sonra genel bakış sağlar. API çağrıları API kullanımını gösteren örnek kod sağlayan ek tarafından izlenen bir ayrıntı açıklanmıştır.

LDAPv3

RFC 2251 - Lightweight Directory Access Protocol (v3)
Bu belgede açıklanan iletişim kuralı, kaynak gereksinimleri X.500 Dizin Erişim Protokolü (DAP) ödemeden değil hata X.500 model, destek dizinlere erişim sağlamak için tasarlanmıştır. Bu iletişim kuralı, özellikle yönetim uygulamaları ve dizinler için okuma/yazma etkileşimli erişim sağlayan, tarayıcı uygulamaları hedef. X.500 destekleyen bir dizin ile kullanılan iletişim kuralları, bir tamamlayıcı X.500 DAP için olacak şekilde tasarlanmıştır.
Bu sürümü LDAP önemli yönleri şunlardır:
 • Tüm iletişim kuralı öğelerini LDAPv2 (RFC 1777) desteklenir. Iletişim kuralı, TCP veya X.500 DAP oturum/sunu giderleri çoğunu atlayarak, diğer aktarım üzerinden doğrudan uygulanır.
 • Sıradan dizeleri olarak (örneğin, ayırt edici adları) kodlanmış çoğu iletişim kuralı veri öğelerini.
 • Diğer sunuculara başvuruları geri döndürülebilir.
 • SASL düzenekleri LDAP ile ilişkilendirmesi güvenlik hizmetleri sağlamak için kullanılabilir.
 • Öznitelik değerleri ve farklı adlar ISO 10646 karakter kümesini kullanarak uluslararası.
 • Iletişim kuralı, yeni operasyonlar desteklemek üzere genişletilebilir ve denetimleri varolan işlemleri genişletmek için kullanılabilir.
 • Şema, istemciler tarafından kullanılacak dizine yayımlanır.
RFC 2252 - Lightweight Directory Access Protocol (v3): Attribute Syntax Definitions
Basit Dizin Erişim Protokolü (LDAP), iletişim kuralı öğeleri ÖznitelikDeğeri alanların içeriğini, sekizli dizeler olmasını gerektirir. Bu belge, LDAPv3 ve kurallar, öznitelik değerleri bu sözdizimleri LDAP iletişim kuralı, iletim için sekizli dizesi olarak temsil edilen sözdizimleri kümesini tanımlar. Bu belgede tanımlanan sözdizimleri bu ve diğer belgeler öznitelik türlerini tanımlayan tarafından başvurulur. Bu belge, LDAP sunucuları desteklemelidir öznitelik türleri kümesi de tanımlar.
RFC 2253 - Lightweight Directory Access Protocol (v3): UTF-8 String Representation of Distinguished Names
X.500 dizin, dizin içindeki girişler için bir birincil anahtar olarak ayırt edici adları kullanır. Ayırt edici adları X.500 dizin iletişim kuralları ASN.1 kodlanmış. Basit Dizin Erişim Protokolü, bir ayırt edici ad dizesi sunumunu transfer edilir. Bu belirtim, çalışırken herhangi bir ayırt edici adı temsil için bir temiz sunumunu yaygın olarak kullanılan ayırt edici ad vermek için tasarlanmış olan adlarını göstermek için dize biçimi tanımlar.
RFC 2254 - The String Representation of LDAP Search Filters
Basit Dizin Erişim Protokolü (LDAP), bir ağ için bir LDAP aktarılan bir arama süzgeci sunumunu tanımlayan sunucu. Bazı uygulamalar bu arama filtreleri okunabilir bir biçimde temsil eden bir genel yolu yararlı olabilir. Bu belge için LDAP temsil eden bir kullanıcı tarafından okunabilen bir dize biçimi tanımlar süzgeçleri'ni arayın.

Bu belgeyi değiştirir RFC 1960 LDAP dizesini genişletme, tanım, LDAP sürüm 3 için genişletilmiş destek eklemek için süzgeç süzgeçlerle eşleşen ve olası LDAP tam aralığını göstermek için destek gibi süzgeç arama.
RFC 2255 - The LDAP URL Format
Bu belge, bir LDAP Tekdüzen Kaynak Konum Belirleyicisi için bir biçim açıklar. Biçim, LDAP bir dizindeki bilgileri almak için gerçekleştirilecek bir LDAP arama işlemini açıklar.

Bu belge, RFC 1959 yerini alır. Bu, LDAP sürüm 3 LDAP URL biçimini güncelleştirir ve LDAP URL'leri nasıl çözüleceğini açıklar. Gelecekteki belgeler tanımlandıkları gibi yeni LDAPv3 uzantıları erişim sağlamak için işlevlerini genişletmek için bu belge için LDAP URL, bir uzantı mekanizması da tanımlar.
RFC 2256 - A Summary of the X.500(96) User Schema for use with LDAPv3
Bu belge, öznitelik türü ve nesne sınıfları, X.500 ISO ve ITU-T komiteler tarafından tanımlanan genel bakış, belirli içinde kullanılmak üzere tasarlanmış, dizin istemciler tarafından bu belgeleri içerir. Bu en yaygın olarak kullanılan şema LDAP/X.500 dizinlerinin ve diğer birçok şema tanımlarının beyaz sayfalar nesneler için temel olarak kullanmak. Bu belge X.500 dizin sunucusu yönetimi için kullan?lan öznitelikleri kapsamaz ve diğer ıSO/ıTU-T belgeleri tarafından tanımlanan öznitelikleri içerir.

Özellikler

Makale numarası: 221606 - Last Review: 26 Şubat 2007 Pazartesi - Gözden geçirme: 4.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinfo KB221606 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:221606

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com