Mektuplar desteklenmeyen bölüm türleri için atanmış sürücü

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 221799 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Sürücü harfleri, Windows 2000'e yükselttikten sonra sürücü harfi önceden değildi ve bölümleri için atanabilir. Bölümler için erişim çalıştığınızda aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Birim, tanınan bir dosya sistemi içermiyor.
Lütfen tüm gereken dosya sistemi sürücülerinin yüklü olduğundan ve birimin bozuk olmadığından emin olun.
Mantıksal Disk Yöneticisi (LDM) ek bileşenini görüntülediğinizde, bölüm durumu "sorunsuz" olur, ancak bir dosya sistemi türü yok.

Neden

Bu sorun, Windows 2000 sürücü harflerini özgün olarak Windows 2000 tarafından desteklenmeyen bölüm türü atar nedeniyle oluşur.

Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, Mantıksal Disk Yöneticisi için geçerli bir dosya sistemleri içeren bölüm kaydını ATA sürücü harfleri kullanın.

Daha fazla bilgi

Önceki sürümleri, Microsoft Windows NT desteklenmeyen bölüm türü için sürücü harflerini normalde atamayın. Windows 2000 için bir sürücü harfi atar, bir bölüm türü bir "84 yazın" bölümüdür. 84 Bölüm türü (S2D) disk bölümüyle bir askıda kabul edilir. Birçok bilgisayar üreticilerine, bir S2D bölümünde askıya alınmış bilgisayarın durumunu saklar.Windows 2000 disk özelliği askıda desteklemiyor.

Olumlu, bölümün türünü tanımlayan bir disk kesimi; bu nedenle, disk bölümü tabloları sistem göstergesi bayt bakabilirsiniz aracı Dskprobe.exe gibi düzenleme gerektirir. Mantıksal Disk Yöneticisi'ni kullanarak bu sistem KIMLIĞI bayt görüntülemek için bir yolu yoktur.

ÖNEMLI: bir temel diski dinamik diske dönüştürülen once disk bilgileri bölüm türü bölümleme Mantıksal Disk Yöneticisi veritabanına geçirilir ve artık Dskprobe.exe aracını kullanarak görüntüleme için kullanılabilir.

Özellikler

Makale numarası: 221799 - Last Review: 27 Şubat 2007 Salı - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kberrmsg kbprb KB221799 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:221799

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com