Zaman zaman RAS hata iletisi: "Hata 5: erişim engellendi" bir PPTP sunucusu için tünel oluşturma sırasında hata

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 222060 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

RAS veya Yönlendirme ve Uzaktan Erişim hizmeti (RRAS) çalıştıran bir Windows NT 4.0 SP4 PPTP sunucusuna bir Windows NT 4.0 Service Pack 4 (SP4) istemciden bir PPTP bağlantısı yapmaya çalıştığınızda, başlangıç kimlik doğrulama girişimini değil çalışır ve bir "hata 5: erişim engellendi" görüntüleme hata iletisi. Bu sorun, PPTP istemci hem sunucu post-Service PPTP3 Pack 3-fix düzeltme çalıştırıyorsanız da oluşabilir.

Neden

MSCHAPv2 kullanarak sunucu ve istemci arasında kimlik doğrulama işlemi sırasında bir zamanlama uyumsuzluğu olmadığından, bu sorun oluşur kimlik doğrulaması.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Microsoft Windows NT 4.0 için en son hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
152734En son Windows NT 4.0 hizmet paketi nasıl elde edilir (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Durum

Microsoft bu sorunun Windows NT 4. 0'da bulunduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows NT Server 4.0 Service Pack 5'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

PPTP sunucusu için Windows NT 4.0 Service Pack 5 (SP5) Bu sorunu gidermek ya da düzeltmenin PPTP istemci bilgisayara düzeltme uygulanmış olması gerekir. Istemci başka bir RRAS sunucusunu olduğu çok nadir durumda de vardır RRAS özgü düzeltme SP5'i yüklememeyi seçerseniz kullanılabilir.

Özellikler

Makale numarası: 222060 - Last Review: 1 Şubat 2014 Cumartesi - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
  • Microsoft Windows NT 4.0 Service Pack 3
  • Microsoft Windows NT 4.0 Service Pack 4
  • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
  • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
  • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix kbnetwork kbqfe KB222060 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:222060

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com