"Pragma: No-cache" etiketi sayfanın önbelleğe alınmasını engelleyebilir (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 222064 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Kullandığınızda < HTTP-EQUIV "PRAGMA" CONTENT = "NO-CACHE" = > metatag bir HTML Web sayfasını veya Web sayfasının başında üstbilgi bölümünde yine de Temporary ınternet Files klasöründe önbelleğe alınması.

Neden

64 KB arabellek yarısını doldurulmuş kadar ınternet Explorer gözatma BIR sayfayı önbelleğe alınmadı. Genelde belgenin başında görünür ve HTML belgenin <a1>Üstbilgi</a1> bölümündeki metatags eklenir. HTML kodunu ayrıştırdığında, üstten alta okunur. Zaman < HTTP-EQUIV "PRAGMA" CONTENT = "NO-CACHE" = > metatag okuma, önbellekteki sayfaya varlığını tam o anda ınternet Explorer arar. Bu yoksa, kaldırılır.

Çözüm

Doğru da Web sayfası önbellekte görüntülenmesini engellemek için <a0></a0>, HTML belgesinin sonunda başka bir başlık bölümüne yerleştirin. Örneğin,:

<html>

<head>

<meta http-equiv "YENİLEME" İÇERİK = "5" = >
<title>Pragma no-cache</title>
</HEAD>

<body>

Bir örnek, ikinci üstbilgi bölümüne <br>yerleştirileceği yer
Böylece "Pragama, No-Cache" metatag çalışması için beklenen şekilde. <br>

</BODY>

<head>

<meta http-equiv "PRAGMA" İÇERİK = "NO-CACHE" = >
</HEAD>

</HTML>

Daha fazla bilgi

Dikkat < HTTP-EQUIV "PRAGMA" CONTENT = "NO-CACHE" = > metatag, ınternet Explorer 5 ile çalışmıyor. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
234067Nasıl YAPıLıR: Internet Explorer'da önbelleğe almayı engelle

Özellikler

Makale numarası: 222064 - Last Review: 23 Şubat 2004 Pazartesi - Gözden geçirme: 4.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Internet Explorer 4.01 Service Pack 1
  • Microsoft Internet Explorer 4.01 Service Pack 1
  • Microsoft Internet Explorer 4.0 128-Bit Edition
  • Microsoft Internet Explorer 4.0 128-Bit Edition
  • Microsoft Internet Explorer 3.02
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbprb kbprogramming KB222064 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:222064
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com