Sembolik bağlantı büyük/küçük harf duyarlılığı yararlanma atlar sistem güvenliği

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 222159 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir başka (üst ve alt) harf tablosunda farklı bir aygıt sürücüsüne diğer adla ilişkili işaret getirilmesiyle "\??" nesne klasör sembolik bağlantı tablo değişiklik yaptığınızda, normal Windows NT güvenliğini aşıp yönetici ayrıcalıkları edinmek herhangi bir kullanıcı izin mümkün olabilir.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için Windows NT 4.0 veya bireysel yazılım güncelleştirmesi için en son hizmet paketini edinin. En son hizmet paketini edinme hakkında daha fazla bilgi için lütfen gidin:
  • 152734 en son windows nt 4.0 hizmet paketini elde etme
Bağımsız yazılım güncelleştirmesini edinme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Ürün Destek Hizmetleri telefon numaralarının ve destek ücretleri hakkında bilgi tam listesi için lütfen World Wide Web üzerinde aşağıdaki adrese gidin:
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=fh;EN-US;CNTACTMSWindows NT 4.0 hizmet paketini yükledikten sonra bu güvenlik yararlanma kullanımını önlemek temel sistem nesne kısıtlamalarını etkinleştirmek gereklidir. Bunu yapmak için:
  1. ' I tıklatın Başlat,'ı tıklatın Çalıştır, türü Regedt32ve ardından TAMAM.
  2. Üzerinde Windows Menü, Yerel makinedeki HKEY_LOCAL_ MAKİNEYEtıklayın.
  3. Çift tıklatın \System\CurrentControlSet\Control\Session Yöneticisi klasör.
  4. Çift tıklatın ProtectionMode değer, türü 1ve ardından TAMAM.
  5. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Durum

Microsoft bu sorunun, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bulunduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows NT 4.0 Service Pack 5'giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 222159 - Last Review: 3 Kasım 2013 Pazar - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
  • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Enterprise Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbbug kbfix kbqfe kbmt KB222159 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 222159

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com