Sistem veya önyükleme sürücüsü (kökleri) dinamik için yükseltme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 222188 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Diskleri Windows 2000'de temel birimden dinamik diske yükselttiğinizde, tüm bölüm bilgileri, disk sonunda, özel bir veritabanına taşınır. Yalnızca bir bölüm tablosu girdisi türü 0x42 kesimi 0 sırasında ana önyükleme kaydı'nda (MBR) girilir.

Işlem, sistem veya önyükleme bölümünü içeren diskler için farklıdır. Bu disketleri işlemine "kökleri." olarak adlandırılır

Tüm girişler bölümleme tablosunda olduğu gibi korunur, ancak dosya sistemi KIMLIĞI alanı için 0x42 dinamik birimler olduklarını doğrulamak için değiştirilir. Bu, BıOS'UN çekirdek ve dinamik birimler okumak için Disk Yönetimi sürücü dosyalarını başlatmak için gereken diğer dosyaları yükleyebilir ve böylece yapılır. Birimdeki tüm ayrılmamış alan yoksa, alanı geri kalanını kapsayan (değil kök) diğer dinamik birimlerin benzer bir girdi de eklenir.

Daha fazla bilgi

Bir diski yeniden temel diske geri döndürmeniz için <a0></a0>, verilerin yedeğini geri birimi yeniden biçimlendirmeniz, Windows'u yeniden yükleyin ve gerekir sonra verileri geri yükleyin.Not: yalnızca özel bölgede (veritabanı) içerdiği için sistem veya önyükleme sürücü kökleri sonra eklenen tüm diskleri kaybolur ve bölümleme tablosunda yok. Ek bilgi için lütfen aşağıdaki Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri bakın:
Windows 2000'de 175761 dinamik veya temel depolama
222470 Dinamik Disk numaralandırma UI farklı

Özellikler

Makale numarası: 222188 - Last Review: 13 Şubat 2014 Perşembe - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
  • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbdiskmemory kbinfo KB222188 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:222188

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com